Yıldız Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Koru ve Parklar

Yıldız Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Yıldız Sarayı’nın eteklerinde Boğaz’a yakın bir kısımda yer alan Yıldız Korusu, İstanbul’da bulunmakta olan ve şehir içinde kalan huzur bulabileceğiniz noktalar arasında yer almaktadır. Koru, hem İstanbullular tarafından hem de şehir dışından gelenler tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Yıldız korusu içerisinde Malta Köşkleri ve Çadır Köşkleri yer almaktadır. Bu alanlarda kahvaltı yapabilmeniz ve yeme-içme imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Koru içerisinde oldukça güzel parklar, birbirinden güzel havuzlar, akarsular ve göletler yer almaktadır.

Yıldız Korusu’nda Osmanlı Devleti’nden kalma birçok farklı çeşit çiçek, bitki ve ağaçlarla birlikte güzel bahçeler ve asma köprüler yer almaktadır. Yıldız Koru’nun manolya, defne yaprakları, gümüş misket limonları, meşe, çam ve sedir gibi ağaçlar yer almaktadır. Yıldız Korusu hafta sonları çok daha kalabalık olurken hafta içleri daha seyrek yoğunluğa sahip olabilmektedir. Ayrıca Çadır Köşkü ve Malta Köşkü isminde iki adet tarihi köşk bulunmaktadır. Bu iki köşk de 1871 senesinde Sultan Abdülaziz tarafından inşa edilmiştir.

Malta Köşkü

Malta Köşkü

Malta Köşkü, Yıldız Koru’suna gelenlerin yeşillikler içerisinde Boğaz manzarasını izlemelerine ortam hazırlarken aynı zamanda köşk içerisinde Türk mutfağı menülerini sunan bir takım restoranlar da bulunmaktadır.

Çadır Köşkü

Çadır Köşkü

Çadır Köşkü de aynı Malta Köşkü gibi boğaz manzarasını izleyebileceğiniz, kafe ve restoranların yer aldığı bir yapı olarak hizmet vermektedir.

Malta Köşkü’nde Kahvaltı Ücretleri Nedir?

Yıldız Korusu’nda yer almakta olan Malta Köşkü’nün 2023 yılı itibariyle fiyatları güncellenmiştir. 2023 yılı itibariyle Malta Köşkü’nde kahvaltı tabağı 99 TL olurken iki kişilik MEGA Kahvaltı ise 279 Türk Lirası olarak bilinmektedir.

Tek Kişilik Kahvaltı Menüsü: Beyaz peynir, Taze kaşar peyniri, Lor peyniri, Tereyağ, Mevsim reçeli, Bal, Tahin & pekmez, Haşlanmış yumurta, Macar salam, Söğüş tabağı, Siyah ve yeşil zeytin, Acuka, Sokak simidi, Pişi, 3 adet çay ve Börek gibi ürünler tek kişilik kahvaltı menüsünde yer almaktadır.

Çift Kişilik Mega Kahvaltı Menüsü: Beyaz peynir, Taze kaşar peyniri, Lor peyniri, Tereyağ, Mevsim reçeli, Bal, Tahin & pekmez, Haşlanmış yumurta, Macar salam, Söğüş tabağı, Siyah ve yeşil zeytin, Acuka, Sokak simidi, Pişi, Dil peyniri, Kaymak, Nutella, Soslu tavuk sosis, Tereyağlı çırpılmış yumurta, sınırsız çay ve Börek çift kişilik mega kahvaltı menüsü içerisinde yer almaktadır.

Çadır Köşkü’nde Kahvaltı Ücretleri Nedir?

Çadır Köşkü içerisinde verilen kahvaltı tabağı 180 Türk Lirası olarak bilinmektedir. Kahvaltı tabağı ile birlikte misafirlere 3 adet çay verilmektedir. Ayrıca kahvaltınıza ek olarak aşağıda yer alan ürünleri de yanlarında yazan fiyatlar ile alabilirsiniz.

  • Sahanda Pastırmalı Yumurta 75 Türk Lirası,
  • Sahanda Peynirli Yumurta 37 Türk Lirası,
  • Sahanda Otlu Daday Tereyağlı Yumurta 37 Türk Lirası,

Yıldız Korusu Nerede?

Yıldız Korusu İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinde yer almaktadır.

Yıldız Korusu Nerede?

Yıldız Korusu’na Nasıl Gidilir?

Yıldız Korusu, Beşiktaş semtinde yer almaktadır. Beşiktaş ilçesinde yer almakta olan Yıldız ile Ortaköy semti arasında yer alan bir konumda bulunmaktadır. Yıldız Parkı’nın iki girişi yer almaktadır. Bunlardan biri Beşiktaş ile Ortaköy arasında yer alan Çırağan Caddesi üzerinde bulunurken diğer girişi ise Palanga caddesi üzerinde yer almaktadır. Koruya hem özel araçlar ile hem de toplu ulaşım imkanları ile gitmek mümkün olmaktadır.

Yıldız Korusu’na toplu ulaşım araçları ile gelmek isteyenler için Beşiktaş ilçesinden Yıldız istikametine göre ya da Ortaköy istikametine gitmekte olan belediye otobüslerini kullanarak koruya gelmek mümkün olabilmektedir.

Yıldız Korusu Google Harita Konumu
Yıldız Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Yıldız Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Yıldız Korusu’nun 2023 yılı güncel giriş ücretleri hakkında bilgi vermek gerekirse; normal girişler için Yıldız Parkı’na giriş ücretsiz olarak bilinmektedir. Otopark için ise giriş ücretleri 30 Türk Lirası olarak belirlenmiş durumdadır.

Yıldız Korusu haftanın her günü sabah 09:00 ile akşam 22:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca koru Cumartesi ve Pazar günleri sabah 09:00 ile 13:30 saatleri arasında açık büfe kahvaltı hizmeti sunmaktadır.

Yıldız Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Yıldız, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Telefon:  0 212 258 90 20

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir