Çanakkale Kamp Alanları 2024 | 12 Yer Önerisi
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Çanakkale Kamp Alanları 2024 | 12 Yer Önerisi

0

Güzelliği, doğası ve önemi bakımından, ülkemizin en gözde illerinden biridir Çanakkale. Milli mücadelenin en çatışmalı süreçleri bu şehrimizde gerçekleşti ve o topraklarda, yüzbinlerce insanın mücadeleci ruhunun bir esintisi mevcut. Öte yandan, ortasından boğaz geçen diğer bir ilimiz olması, denize kıyısı olması ve birbirinden muhteşem ormanları ile, Çanakkale iline tatile gelecek olan kişilerin harika bir seçim yapmış olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer ki sizin de bu yıl ki tatil rotanız Çanakkale ise veya da bu güzel ilimizin tatil kesimleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, emin olun doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde siz değerli okurlarımız için, Çanakkale kamp alanları tanıtımı yapacağız. Eğer ki Çanakkale iline gelmişseniz, burada kamp yapmanızı ve doğanın tadını çıkarmanızı kesinlike tavsiye ederiz. O halde dilerseniz, Çanakkale’de kamp yapılacak yerler nerelerdir, hep birlikte inceleyelim.

Çanakkale Kamp Alanları

Ve yine önceden, Çanakkale’de ücretsiz kamp yapılan yerlerin tanıtımı ile başlamak isteriz. Az sonra sıralamış olduğumuz kamp merkezi seçeneklerinden birini ziyaret ederek, ücretsiz kamp keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. 

Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Atikhisar Barajı Kamp Alanı
Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Çanakkale şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta bulunan Atikhisar Barajı Kamp Alanı, siz misafirlerine baraj çevresinde yürüyüş, kamp ve piknik yapma olanağı sunmaktadır.

Burada bulunan piknik alanları, tamamen doğa ile iç içe olup orijinalliğini de hiçbir şekilde yitirmemiştir. Mavi ve yeşilin eşsiz buluşmasına şahit olacağınız Atikhisar Barajı Kamp Alanında maalesef ki özel ihtiyaçlarınızı gidermeniz için herhangi bir tesis bulunmamakta. Yani bu kamp yerine gelmeden önce, özellikle de yiyecek ve içecek anlamında mutlaka bir ön hazırlık yapmış olmanız gerekmektedir. 

Bakacak Barajı Kamp Alanı

Bakacak Barajı Kamp Alanı
Bakacak Barajı Kamp Alanı

Yine, Çanakkale şehir merkezine çok yakın bir diğer yer de Bakacak Barajı Kamp Alanıdır. Çevre genelinde oldukça ünlü olan ve Çanakkale’nin en iyi kamp alanları arasında gösterilen bu yer, günlük şehir hayatından sıyrılarak bir an için kafanızı dinleyeceğiniz muhteşem bir alternatif niteliğindedir. Burada bulunan baraj suyu ile çevredeki yeşil tabiatın birleşmesi, sessizlik, sakinlik ve huzur, adeta insanın kendi ruhunu dinlendirmesini sağlıyor. Ve buraya geldiğiniz esnada yiyecek içecek ihtiyacı duyduğunuz anlarda, yakın çevrede bulunan restoran ve marketlere gidebilirsiniz.   

Kabatepe Plajı Kamp Alanı

Şimdi de sizi, kamp da yapabileceğiniz harika bir halk plajına götürmek istiyoruz. 57. Alay Şehitliği ve Gökçeada Kilisesi’nin hemen yanında olan Kabatepe Halk Plajı, yemyeşil ağaçlık bir alan içindedir. Sizlere hem denize girme, hem ücretsiz kamp yapma ve hem de doğa ile iç içe olma fırsatını sunan Kabatepe Plajı Kamp Alanını mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Çanakkale’nin en gözde plajları arasında olan Kabatepe Plajı, oldukça uzun bir kıyı şeridine sahiptir. Ve o uzunluktaki bölgede, istediğiniz herhangi bir noktaya çadırınızı kurarak kamp keyfi yaşayabilirsiniz. 

Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı

Anzak Koyu Kamp Alanı
Anzak Koyu Kamp Alanı

Çanakkale Savaşının en şiddetli anlarının yaşanmış olduğu Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı, manevi değer bakımından belki de listemizin en üst sırasında yer alacak niteliktedir. Ve bizler, atalarımızın zamanında vermiş olduğu o haklı direniş ile bugün bu yerde özgürce tatil yapıp sevdiklerimizle kaliteli vakitler geçirebiliyoruz.

Öncelikle, bizlere böylesine güzel bir vatan bıraktıkları için hepsine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ve Anzak Koyu Plajı Kamp Alanı güzelliklerinden bahsedecek olursak, bu bölgenin Çanakkale deniz kenarı kamp yerleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Anzak Koyu Plajı Kamp Alanında WC, duş, soyunma odaları ve piknik alanları da mevcuttur. Siz de sevdiklerinizle birlikte buraya gelerek, ücretsiz kamp tatilinin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı
Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı

Şimdi bahsedeceğimiz bu kamp alanı, sizlere Çanakkale’nin doğal güzelliklerini en güzel şekilde yaşatacak özelliktedir. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde yer alan Çamlıca Şelalesi Kamp Alanı, hemen yanında bulunan o harika şelale sayesinde, güzellik bakımından oldukça yüksek bir standart seviyesine erişmiş durumdadır. Üstelik kamp yapması tamamen ücretsiz olan bu yere isterseniz özel araçlarınızla ve isterseniz de ilçe merkezinden kalkan otobüslerle gelebilirsiniz. Yaz aylarında bile, özellikle de akşam saatleri olduğunda bu kamp yeri çevresinin serin olduğunu söyleyebiliriz. Yani sizler de bu duruma önlem alarak kamp tatili hazırlığı yapmalısınız. Şelaleye 20 dakikalık yürüme mesafesinde olan Çamlıca köyü ise gerek duyduğunuz tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz en yakın yerdir. 

Assos Kamp Alanı

Assos Kamp Alanı
Assos Kamp Alanı

Çanakkale kamp alanları arasında bir diğer ücretsiz seçenek ola Assos Kamp Alanı, Çanakkale şehir merkezine araba ile 1 saatlik mesafe uzaklığındadır. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan bir assos antik kenti konumundaki Assos, sizlere çok eski geçmişlerden kalan izleri en iyi şekilde gösterecektir. Ve sizler de Assos Kamp Alanı ziyareti ile hem muhteşem bir kamp yapacak, hem dilediğiniz gibi denize girebilecek, hem ormanda doğa yürüyüşleri yapacak ve hem de geçmişi çok eski zamanlara dayanan bu harika kentin tarihi güzelliklerini tekrar tekrara keşfedebileceksiniz. 

Kömür Limanı Kamp Alanı

Kömürlimanı Kamp Alanı
Kömürlimanı Kamp Alanı

Gelibolu’nun en güzel koylarından biri olan Kömür Limanı Kamp Alanı, etrafı itibariyle komple kömür madeni ile kaplıdır. Çanakkale şehir merkezine 121 kilometre uzaklıkta olan bu bölge, ziyaretçileri için muhteşem bir gü batımı manzarası sunmaktadır. Çanakkale ücretsiz kamp alanları arasında olan bölgede, aynı zamanda yüzme aktiviteleri de düzenlenmektedir. Gece olduğunda ise yıldızların o muhteşem görüntüsünü tüm berraklığı ile görebileceksiniz. 

Çanakkale Ücretli Kamp Alanları

Şimdi de listemize, Çanakkale’de bulunan ücretli kamp alanları ile devam edelim. Bu kamp alanları, ücretli olmasıyla birlikte siz değerli misafirlerine birbirinden güzel fırsatlar sunmaktadır. Yani ücretini ödediğiniz kamp alanlarında, fazlasıyla eğlenecek ve muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabileceksiniz. Hiç vakit kaybetmeden, içeriğimizi listelemeye devam edelim…

Kabatepe Mesire ve Kamp Alanı

Kabatepe Mesire ve Kamp Alanı
Kabatepe Mesire ve Kamp Alanı

Tarihi bir milli park içerisinde yer alan Kabatepe Mesire ve Kamp Alanı, Çanakkale şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu kamp yerine, özel araçlarınızla veya da şehir merkezinden kalkan otobüslerle kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Siz de kuş cıvıltıları eşliğinde, sessiz ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız, Kabatepe Mesire ve Kamp Alanı tam size göre bir yer. Gün içinde, uyandığınızda güzel bir kahvaltı yapabilir ve sonrakinde ise dilerseniz ormana gidip yürüyüş, dilerseniz de denize grip yüzme aktivistesi gerçekleştirebilirsiniz. Ve elbette ki bu kamp yerinde duş, WC, yeme içme ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanız mümkün. 

Kum Motel Camping

Kum Motel Camping
Kum Motel Camping

Orman içerisinde bulunan ve bu bölgede uzun yıllardır var olan Kum Motel Camping, siz değerli misafirlerine ister motel ve isterseniz de karacan veya çadır kısmında konaklama hizmeti sunmaktadır. Ayrıca denize de oldukça yakın olan bu kamp yerinde, kısa bir yürüyüşün ardından sahile ulaşabilir ve dilediğiniz gibi yüzebilirsiniz. Eğer ki denize girmeyi sevmiyorsanız, kamp yerinde bulunan havuzda da yüzebilirsiniz. 10 bin metrekare büyüklükteki bir alanda kurulu olan Kum Motel Camping, her türlü ihtiyacınızı en kaliteli şekilde giderebileceğiniz nadide bir tesis özelliğindedir. 

Mola Camping

Mola Camping
Mola Camping

Çanakkale sahip kampı yapabileceğiniz bölgeler arasında olan Mola Camping, deniz, kum v güneş üçlemesinin en güzel yerlerinden biridir. Karavan ve çadır kamp konaklaması yapabileceğiniz bu tesiste, misafirlere özel olarak şezlong ve şemsiye hizmeti de sağlanmaktadır. Bu kamp yerine geldiğinizde yürüyüş yapmak, balık tutmak ve su sporlarına katılmak gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz. Çanakkale’de bulunan Mola Camping kamp merkezindeki konaklama ücret ortalaması ise 300 TL civarındadır.

Gargara Doğal Tatil Kamp Alanı

Gargara Doğal Tatil Kamp Alanı
Gargara Doğal Tatil Kamp Alanı

Yine, Asos antik kenti bölgesinde bulunan bir diğer kamp yeri de Gargara Doğal Tatil Kamp Alanı adındaki bu tesistir. Ağaçlarla süslendirilen ve denize sıfır olan bu bölge, Çanakkale şehir merkezine 1,5 saatlik uzaklıkta yer alıyor. Yüzmek ve güneşlenmek için sahile gelen her bir misafire, özel olarak şezlong ve şemsiye temin edilir. Ve yine tesis önünde çadır kurarak tamamen kendi standartlarınız dahilinde harika bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Gargara Doğal Tatil Kamp Alanı ortalama kiralama ücreti, 250 TL civarında olmakla birlikte, bu ücretlerin değişmiş olma ihtimaline karşı önlem almak için, kamp yeri tesisini arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Ayvacık Kozluyalı Glamping

Ayvacık Kozluyalı Glamping
Ayvacık Kozluyalı Glamping

Ayvacık ilçe merkezinde yer alan ve yiyebildiğin kadar ye kampanası konsepti bulunan Ayvacık Kozluyalı Glamping, Çanakkale şehir merkezine ise 83 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kuzey Ege tarafında yer alan bölge, mavi deniz ile birbirinden güzellikteki yeşilliğe sahip ağaçların o kutlu buluşmasını adeta gözler önüne seriyor. Bu harika kamp yerinde güne, muhteşem bir kahvaltı ile başlayacaksınız ve o kahvaltı, iddia ediyoruz ki hayatınızın en unutulmaz öğünlerinden biri olacaktır. Kamp yerinde çadır, karavan, bungalov ev ve villa kiralama olanakları mevcuttur. Ortalama kiralama ücreti, 500 TL civarında seyretmektedir. 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir