Çubucak Orman Kampı Nerede? Giriş Ücreti? Nasıl Gidilir? 2023
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Çubucak Orman Kampı Nerede? Giriş Ücreti? Nasıl Gidilir? 2023

2

Kamp severler için harika bir bölge önerimiz var ve bu bölge, son zamanlarda fazlasıyla dikkat çeken Çubucak Orman Kampı olacak. İster uzun süreli bir kamp programı ayarlayın, isterseniz de sadece hafta sonları gelerek şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyin, bu kamp alanı sizlerin her türlü uyum sağlayacağı niteliktedir. Biz de sizler için bu kamp alanı hakkında bazı önemli bilgileri topladık ve şu an okumuş olduğunuz içeriğimizde sıraladık. İşte, çubucak orman kampı hakkında bilgi…

Çubucak Orman Kampı’nda Hangi Olanaklar Mevcut

İlk olarak, çubucak Orman Kampında hangi olanaklar mevcut, bunlara bir göz atalım. Öncelikle, bu kamp alanının hemen yakın bir konumunda tam 3 kilometre uzunluğunda çok güzel bir sahil yer almaktadır. Buraya gelerek yapabileceğiniz olanaklara ilk olarak, yüzme ve güneşlenme keyfini ekleyebiliriz. Kamp alanında ise daha önceden yanınızda getirmiş olduğunuz etlerinizi çıkarıp, dilediğiniz gibi mangal pişirip yiyebilirsiniz.

Bu, millet olarak bir tatil bölgesine gittiğimizde genelde ilk aklımıza gelen olanaklardan birisi olduğu için, biz de bunu içeriğimize dahil edip sizleri bilgilendirmek istedik. Ayrıca burada yer alan market ve restoranlardan gıda ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bilgisini de vermiş olalım.

Ancak buradaki ürünler ve yemekler, ortalama fiyatların üzerinde olacağı için, ekonomik bir kamp deneyimi tercih etmek istiyorsanız önceden hafızlık yapmalısınız. Yani bu hafızlık için özellikle yiyecek ve içecek yönündeki ihtiyaçlarınızı, henüz buraya gelmeden önce eksiksiz bir şekilde hazırlayıp tamamlamanız gerekir.

Burada kamp yapmak üzere gelen her bir misafir topluluğuna çadır, masa ve elektrik hizmeti sağlanmakta. Elbette ki bunlar, ücretler dahilinde sağlanan hizmetlerdir. Çubucak Kamp Alanında akşamdan muhteşem bir uyku uyuyabilir, sabahında ise oldukça dinç bir şekilde uyanarak, yine mükemmel bir kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

Çubucak Orman Kampı
Çubucak Orman Kampı

Daha sonrasında, şöyle bir kamp alanına doğru yürüyüşe çıkıp, ordan da orman içerisine doğru ilerleyerek adeta buranın doğasıyla bütünleşebilirsiniz.

Gece saatlerinde, buradaki tüm kampçılar adeta birbirleri ile daha öncesinden tanışıyormuşçasına toplanarak, büyükçe bir çember şeklinde oturup birbirleri ile sohbet ederler, topluca şarkılar söyleyip güzelce vakit geçirerek, o sıcaklığı herkesin hissetmesini sağlarlar.

Biz bu kampı daima bir cennet bölgesi olarak tanımlıyoruz. Burada yeşilin ve mavinin en güzel tonları birbiriyle buluşmuş, o muhteşem doğal yapı ise adeta insana huzur vermek için var olmuş gibidir. Ayrıca kamp alanından ormanlık kesimlere doğru biraz yürüdüğünüzde, birçok farklı mağara keşfedeceksiniz ve bunlardan hepsi dikkatinizi çekecek.

Ormanları, sahilini, mağaralarını, doğasını ve kamp alanını gezip gördükten sonra sıra, buraya oldukça yakın konumda yer alan Karabağlar ve Baca yaylasını gezmeye geldi. Bu yaylalar, sadece sahip olduğu oksijeniyle bile sizi kendine hayran bırakmak için yeterlidir desek, kesinlikle abartmış olmayız. Eğer özel aracınız varsa, Çubucak Kamp Alanı’na 25 kilometre uzaklıktaki Abdi Reis Köyünü de ziyaret edebilirsiniz. Yine bu köyde de birbirinden hoş doğal güzellikler ile eski köy mimarileri görecek ve yöresel köy ürünlerinden satın alabileceksiniz.

Çubucak Orman Kampı Nerede?

Çabucak Orman Kampı Nerede
Çubucak Orman Kampı Nerede

Çubucak Orman Kampı, Muğla ilimizin Marmaris ilçesinde yer almaktadır. Ülkemiz ve hatta dünya genelinde çok önemli bir tatil beldesi olarak bilinen Marmaris kenti, sahip olduğu bu denli harika kamp alanı ile ününe ün katmaktadır.

Çubucak Orman Kampı’na Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla Çubucak Orman Kampı’na gitmek için, Marmaris – Datça karayolunu tercih edebilirsiniz. Marmaris’ten çıkıp yaklaşık 25 dakikalık bir yolculuk sonrasında, bu kamp alanına ulaşmış olacaksınız. Özel araçlarınızın olmaması durumunda ise yine Marmaris ilçe merkezinden bu kamp alanının yakın konumundan da geçmek üzere hareket eden toplu taşımalar mevcuttur. Bu taşıtları tercih ederek, en fazla 1 saatlik yolculuğun ardından Çubucak Kamp Alanı bölgesininin yakın bir noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşımadan indikten sonra ortalama olarak 10 dakika yürümeniz gerekecektir.

Çubucak Orman Kampı Fiyat Listesi 2023

Çubucak Orman Kampı fiyat listesi 2023 yılı için tam olarak şu şekildedir;

Çadır yeri kiralama ücreti: 100 TL
Karavan yeri kiralama ücreti: 125 TL
2023 yılı için sezonluk çadır yeri kiralama ücreti: 13 bin TL
2023 yılı için sezonluk sahil kenarında çadır yeri ücreti: 18 bin TL
2023 yılı için sezonluk karavan yeri ücreti: 22 bin TL

Liste olarak yazmış olduğumuz bu fiyatlar, camping fiyatları olmakla birlikte, yine tahmini kullanım hesaplaması ile ortalama olarak elektrik ve su ücreti eklemesiyle hesaplanmıştır. Ve bu ücretlerin 4 kişilik konaklama şeklinde belirlendiğini de belirtmiş olup, ekstra olarak gelen her bir kişi için bu ücretlerin %25 oranında daha fazla olduğu bilgisini de vermiş olalım. Ayrıca, Çubucak Orman Kampı alanına gelmeden önce işletmeyi arayarak veya internet üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Çubucak Orman Kampı Giriş Ücreti 2023

Çubucak Orman Kampı giriş ücreti 2023 yılı için belirlenen tutarlar şu şekildedir;

Her bir kişi için kamp alanına giriş ücreti; 13 TL
Her bir otomobil için alana giriş ücreti 39 TL

Kamp Alanları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Çok güzel bir resim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir