Şile Kamp Alanları 2023 | Kafa Dinlemelik 7 Yer
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Şile Kamp Alanları 2023 | Kafa Dinlemelik 7 Yer

0

İstanbul’un en güzide ilçelerinden biri olan Şile, sahip olduğu güzellikler bakımından büyük önem arz eder. Bu harika kentin doğal güzellikleri, özellikle de İstanbul kent merkezinde olup da bir an için tatil beldesine kaçmak isteyenleri en iyi şekilde ağırlamakta.

Denizi, kumu, güneşi, plajları, ormanları, gölleri, şelaleleri ve yemyeşil bitki örtüsüyle, siz de bu harika ilçeyi çok seveceksiniz. Peki, Şile kentine yapılacak aktiviteler nelerdir diye hiç düşündünüz mü? Veya da Şile’de ne yapılır diye? Elbette ki Şile’ye geldiğinizde yapacağınız onlarca çeşit aktivite vardır ve eminiz ki bunların her birinden ayrı keyif alacaksanız. Ve biz de sizler için bu muhteşem aktiviteler arasından birini seçtik ve tanıtmak istiyoruz.

Konumuz, Şile kamp alanları olacak. Bu içeriğimizde, Şile’deki kamp alanları nelerdir diye araştırdık ve bu kamp yerleri hakkında bilgiler topladık. Sizleri de bu bilgilendirmeler sayesinde aydınlatmak ve Şile’de kamp yapılacak yerler hakkında fikir sahibi olmanızı istiyoruz. İşte, içeriğimizin detay kısmı…

Şile Kamp Alanları

Listemize ilk olarak, Şile ücretsiz kamp yerleri nerelerdir şeklinde başlamak istiyoruz. Siz de ister sevdiklerinizle ve isterseniz de tek başınıza bu harika kamp yerlerine gelerek, Şile’de ücretsiz kamp yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Kilimli Koyu Kamp Alanı

Kilimli Koyu Kamp Alanı
Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul merkeze 100 kilometre ve Şile merkeze ise 45 kilometre uzaklıkta olan Kilimli Koyu kamp yeri, manzara ve eşsiz doğanın adeta harika bir birleşimi niteliğindedir. Bu kamp yerine ister özel araçlarınıza ve isterseniz de otobüslerle gelmeniz mümkün. İstanbula yakın kamp yeri olarak tercih edebileceğiniz bu bölge, oldukça ferah bir hafaya sahiptir. Yani İstanbul kent merkezi havasından çıkıp da bu bölgeye geldiğinizde, aldığınız oksijen kalitesinin farkını ciğerlerinizin en iç kısımlarına bile hissetmeniz mümkün.

Kilimli Koyu kamp alanı, ücretsiz kamp alanları kısmımızda yer almasıyla birlikte, bu kamp yerinin ücretli kısımları da mevcuttur. Eğer ki bu kamp yerinin ücretsiz olan kısmını tercih etmek istiyorsanız, yiyecek ve içecek ihtiyacınızı önceden hazırlayıp buraya o şekilde gelmenizi tavsiye ederiz. Zira, kamp yerinin ücretli olan kısmında restoran vs bulabilirsiniz ancak bütçe açısından biraz pahalı gelebilir. 

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı
Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Yazımızın giriş paragrafında, Şile’nin şelaleleri ile de ünlü bir kent olduğundan bahsetmiştik. Ve elbette ki böyle bir liste yapıp da şelale ile kamp yerini birleştirmemek de olmazdı. Şelale yanı kamp alanı olarak tabir edebileceğimiz

Hacıllı Şelalesi kamp alanı, size serin mi serin şelale sularının o eşsiz manzarasını da anlık olarak sunmakta. Tamamen ücretsiz kamp yeri olan bu bölgeye gelerek harika bir kamp deneyimi yaşayabilir, tamamen bitki örtüleriyle kaplı olan çevrede yürüyüş yapabilir ve de serin şelale suyunda ferahlayabilirsiniz. Burada, kontrollü olmak şartıyla ateş yakılmasına da izin veriyor. Ancak biz yine de sizlere ateş yakma konusunda çok dikkatli olmanız yönünde uyarıda bulunmak isteriz. Kapm yerinde WC, duş, yeme ve içme ihtiyaçlarını karşılayacağınız herhangi bir tesis maalesef ki bulunmamaktadır. 

Karacaköy Kamp Alanı

Karacaköy Plajı Kamp Alanı
Karacaköy Plajı Kamp Alanı

Hem deniz turizmi ve hem de kamp yeri olarak tercih edilen bu eşsiz bölge, İstanbul kent merkezine 85 kilometre ve Şile merkeze ise 22 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu kamp yerine gelerek doğa ile iç içe yaşayıp, harika bir hava eşliğinde uyumak ve plajda sakince yürüyüşler yapmak gibi fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca burada bir de gölet bulunmaktadır ve isterseniz o göletin etrafında da kamp için çadır kurabilirsiniz. Özellikle de yaz mevsimi geldiğinde, bu doğa güzeli kamp yerine akın eden ziyaretçi sayısı da bir hayli artmakta. Ayrıca çadırdan ziyade, isterseniz karavanınızla gelerek burada Şile karavan kampı da yapabilirsiniz.

Kamp yerinin en ünlü özellikleri ise sahip olduğu gün batımı manzarası ile fazlaca fotoğrafçının buraya gelerek birbirinden farklı kareler yakalamaya çalışmasıdır. Kamp serüveniniz esnasındaki WC ve su ihtiyaçlarınızı kamp yeri civarında bulunan Karacaköy camisinden giderebilirsiniz. Yiyecek – içecek ihtiyaçlarınızı gidermeniz için de yine aynı köyde kafeteryalar mevcut. 

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Esenceli Köyü Kamp Alanı
Esenceli Köyü Kamp Alanı

Ömerli Barajı çevresinde yer alan Esenceli Köyü kamp alanı, İstanbul kent merkezine 65 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yeşil ile mavinin harika o harika buluşmasına şahit olacağınız ve bununla da kalmayıp, o buluşmanın tam da ortasında harika bir kamp yapabileceğiniz yerin adıdır Esenceli Köyü.

İstanbul günübirlik kamp alanı olarak da tercih edebileceğiniz bu doğa harikası bölge, gürültü ve karmaşadan sizi alıp, adeta huzura ve ferahlığa kavuşturacak nitelikte. Eğer bu kamp yerine gelmek istiyorsanız, imkanınız doğrultusunda hafta sonlarından ziyade, hafta içi günleri tercih edebilirsiniz. Çünkü hafta sonları bu kamp yeri çok kalabalık, hafta içleri ise daha sakin olmaktadır. 

Şile Ücretli Kamp Alanları

Şimdi de sıra, Şile’de bulunan ücretli kamp alanlarına geldi. Bu kamp yerleri ücretli seçenekler olmalarıyla birlikte, bir kamp deneyimi esnasında ihtiyacınız olabilecek her şeyi size anında sunmaktadır. O halde dilerseniz, Şile ücretli kamp alanları listemize geçiş yapalım.

Woody Wille Kamp Alanı

Ücretli kategoriler listemizin ilk sırasında, Şile merkeze 18 kilometre uzaklıkta olan Woody Wille kamp alanı var. Bu bölge, kamp etkinliğinin yanı sıra farklı aktiviteler yapmanıza da olanacak sağlar. Karadenizin hemen kenarında yer alan ve Şile deniz kenarı kamp alanları arasında olan bu bölgede aynı zamanda Big Burn festivali de yapılıyor. Özel araçlarınızla bu kamp yerine gelerek hem çadır ve hem de karavan kampı yapabilirsiniz.

Woody Wille kamp alanı
Woody Wille kamp alanı

Woody Wille kamp alanı, sizlere daha çok bir tatil köyünü anımsatacaktır. Çünkü bu kamp yerinin yapısı, tamamen bir tatil köyü edasıyla inşa edilmiştir. Ve kamp yerine geldiğinizde bir rehber eşliğinde civar bölgeyi gezip, keşfedip, bilgi edinebilirsiniz. Ve bu kamp yerinin her bir öğün için ayrıca hazırlanan yemekleri ise gerçekten de muazzam bir lezzete sahip. Ayrıca kamp yerinde ortak kullanım alanları da mevcut olmakla birlikte, bu alanlarda ücretsiz Wİ-Fİ imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Woody Wille kamp yeri ücretleri ortalama olarak 300 TL seviyelerindedir. Ancak siz yine de fiyatların güncellenmiş olma ihtimalini karşı, henüz oraya gitmeden yetkililer ile iletişime geçerek fiyat konusunda bilgi edinebilirsiniz. 

Green Park Kamping

Green Park Camping
Green Park Camping

Burası, Şile sahil kenarında yer alan kamp yerlerinden biridir. Şile merkeze 30 kilometre uzaklıkta yer alan ve civarda ücretli kamp yeri olarak bilinen Green Park Kamping, gerçekten de doğa harikası bir özelliğe sahiptir. Burada hem eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabileceğiniz gibi, hem de denizde yüzme keyfi yapabilir, bir de üstüne çevreyi alabildiğine kaplayan yeşil tabiatta yürüyüş yapabilirsiniz. Şile İstanbul’a yakın kamp yerleri arasında olmasından ötürü özellikle de haftasonları, buraya çok fazla ziyaretçi gelmektedir. Eğer siz de şehrin gürültü, kalabalık ve stresinden sıkıldıysanız, Green Park Kamping’e gelerek ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bu kamp yerinde de yine ihtiyacınız olacak her şeyi A’dan Z’ye bulmanız mümkün. Green Park Kamping ortalama ücretlendirmesi ise 300 TL civarında. 

Kamp Alanları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir