Antalya Kamp Alanları 2023 – En İyi 19 Yer
  1. Ana Sayfa
  2. Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları 2023 – En İyi 19 Yer

4

Antalya kamp alanları denilince akla ilk gelen şeyler hiç şüphesiz ki tatil yerleri, seyahat bölgeleri ve kamp maceralarıdır. Milli parklar, harika deniz manzaraları, plajları, şelaleleri, yüksek kesimleri ve envai çeşit kamp alanları ile, iddia ediyoruz ki Antalya ilini çok seveceksiniz.

Antalya Kamp Alanları

Biz de sizlere bu harika şehirdeki kamp yapılacak yerleri tanıtacak, bu konudaki deneyiminizde alternatif seçenekler sunmuş olacağız. Hiç vakit kaybetmeden, Antalya kamp alanları listemize giriş yapalım…

Maden Koyu Kamp Alanı Antalya – Kemer

Maden Koyu Kamp Alanı Antalya Kemer
Maden Koyu Kamp Alanı Antalya Kemer

Antalya kamp alanları listemizin ilk sırasında, Kemer tatil bölgesi Ulupınar mahallesinde bulunan Maden Koyu Kamp Alanına yer verdik. Kemer ilçesinin Tekirova mahallesini 10 km kadar geçtikten sonra bu muhteşem kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Mavinin ve yeşilin dans etmesi, sizin de o dansın ortasında seyre dalmanız gibi tutkulu bir atmosfere şahit olmanıza vesile kılacak Maden Koyu Kamp Alanı, Antalya şehir merkezine ise 70 kilometre uzaklıkta. Gündüz saatlerinde çadırınızı en beğendiğiniz bölgeye kurup, arkanızda bulunan ormanda güzel bir doğa turu yapabilirsiniz. Veya da hemen çadırınızın dibinde bulunan o eşsiz sahil kumlarından yürüyüp kendinizi denizin rahatlatıcı suyuna bırakabilir ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Akşam olduğunda ise açık havada şöyle bir uzanıp yıldızları doyasıya seyretmeyi ihmal etmeyin deriz. Antalya ücretsiz kamp alanları arasında olan bu bölge, tüm market ve bakkallara uzaktır. Bu yüzden kamp esnasında sıkıntı yaşamamak için hazırlıklı gitmenizde ve ihtiyacınız olan her şeyi yanında götürdüğünüzden emin olmanızda fayda var. 

Maden Koyu Kamp Alanı Google Harita Konumu

Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu)

Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu)
Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu)

Phaselis Kamp Alanı, Beydağları Sahil Milli Parkı’nın sahil kısmında yer almaktadır. Doğa ile bütünleşebileceğiniz ve Antalya’nın en sessiz kamp alanları arasında olan Phaselis Kamp Alanında telefon bağlantıları da oldukça iyidir.

Direkt olarak çadırınızı ve eşyalarınızı beraberinizde getirerek bu muhteşem bölgede kamp yapabilirsiniz. Kamp esnasında olası bir yiyecek içecek ihtiyacınız olması durumunda ise 1 km uzaklıktaki petrole gidebilirsiniz. Kamp alanı önünde bulunan koyda balık tutabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz.

Phaselis Kamp Alanı (Bostanlık Koyu) Google Harita Konumu

Avlan Gölü Kamp Alanı

Avlan Gölü Kamp Alanı
Avlan Gölü Kamp Alanı

Şimdi de biraz deniz bölgesinden uzaklaşıp Avlan Gölü’ne doğru hareket edelim. Antalya şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan Avlan Gölü’ne ister özel araç ve isterseniz de toplu ulaşımla gelebilirsiniz.

Yine siz değerli ziyaretçilerine yeşilin her türlü güzelliğini sunan Avlan Gölü Kamp Alanı’nda, aynı zamanda balık tutmanıza, kontrollü ateş yakmanıza ve doğa yürüyüşü yapmanıza imkan sağlanmaktadır. Ancak kamp alanı ve yakın çevresinde hiçbir yiyecek- içecek merkezi olmadığı için buraya gelmeden önce tüm hazırlığınızı yapmış olmanız gerek. 

Avlan Gölü Kamp Alanı Google Harita Konumu

Doyran Göleti Kamp Alanı – Konyaaltı

Doyran Gölü Kamp Alanı
Doyran Gölü Kamp Alanı

Görsel Kaynak: https://evimdoga.com/doyran-goleti/

Antalya’da ücretsiz kamp yapma yerleri arasında olan Doyran Göleti Kamp Alanı, Konyaaltı’na 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Buraya geldiğinizde göletin, etrafın ve ağaçların sahip olduğu yeşil tonlarına hayran kalacak, bir de bu görsel şölene gökyüzünün eşsiz maviliği eklendiğinde hepten büyüleneceksiniz.

Yine bu kamp alanında da yiyecek – içecek tedariğinizi önceden yapmış olmanız gerekmektedir. Buraya geldiğinizde bisiklet tutu yapabilir, balık tutabilir ve kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz. 

Doyran Gölü Kamp Alanı Google Harita Konumu

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı – Kemer

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı - Kemer
Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı – Kemer

Döndük, dolaştık, dayanamadık ve kendimizi yine denize sıfır kamp alanları bölgesine attık. Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı da tam bu tarife uyan bir yer olmasıyla birlikte, dağlık bir bölgede yer alıp adeta cenneti andıran bir görüntüye sahiptir.

O dağlık bölgenin tam altında ise masmavi deniz manzarası, adeta ayaklarınızın ucuna serilmişçesine Güney’e doğru uzanıyor. Her ne kadar dağlık bir bölgede yer alıyor olsa da Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanında hem çadır ve hem de karavan kampı yapabilirsiniz. Yine oldukça önemlidir ki bu kamp alanında lavabo ve temiz su imkanları da yer alır. Ayrıca isterseniz hemen kamp dibindeki deniz bölgesinde düzenlenen tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Alacasu Cennet Koyu Kamp Alanı Google Harita Konumu

Beldibi Gizli Köy Kamp Alanı – Kemer

Aslında, Antalya kamp alanları listemizi daha çok Kemer ilçesi üzerinden yapsaymışız, sanki daha iyi olacakmış gibi düşünüyoruz. Zira Kemer kamp alanları, bu ilin enleri arasına girmekte ve hatta zirveyi komple egale etmektedir. İşte, tam da bu yerlerden biri olan Beldibi Gizli Köy Kamp Alanı, Antalya merkeze 25 kilometre uzaklıkta yer alır.

Hemen plaj ile bitişik olan bölgede ince kumun tadını çıkarabilir, deniz keyfi yapabilir ve arazi yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Bu kamp alanında duş, lavabo, yeme ve içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz hiçbir yerleşke olmadığı için önceden önlem almış olmanızda fayda var. 

thumbnail
Önerilen Yazı
Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir? 2023

Gökdere Köyü Kamp Alanı – Konyaaltı

Bu kısımda da kamp yeri konusunda Antalya’nın önde gelen bölgelerinden biri olan Konyaaltı’na doğru yola çıkacağız. Yolculuk sonunda ise bizi, o muhteşem güzelliği ile Gökdere Köyü Kamp Alanı bekliyor olacak.

Bu kamp alanı, adını da aldığı Gökdere köyü bölgesinde, orman içerisinde ve dere kenarında yer almaktadır. Ve kamp alanında lavabo ile banyo ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yer olmamasına karşın, yiyecek – içecek ihtiyaçlarınızı Gökdere Köyü marketlerinden temin edebilirsiniz. 

Gökdere Köyü Kamp Alanı Google Harita Konumu

Saklıkent Kamp Alanı – Fethiye

Saklıkent Kamp Alanı - Fethiye
Saklıkent Kamp Alanı – Fethiye

Arama motoruna “Türkiye’nin cennet köşesi” yazarsanız anca bulabileceğiniz doğaüstü bir yerle tanışmanızı isteriz. Olağanüstü demiyor, onun yerine doğaüstü diyoruz çünkü Fethiye Saklıkent Kamp Alanı gerçekten de sıfat olarak birçok doğal güzelliğin daha üst konumunda yer alıyor.

Adından da anlaşılacağı üzere sanki saklı bir bölgede olan bu alan, resmen keşfedilmeyi bekliyor nitelikte. Ancak gelip görelim ki insanlar burayı çoktan keşfetti ve buldukları ilk fırsatta kamp tatili yapmaya geliyorlar. Saklıkent Kamp Alanı, Fethiye’ye 45 dakika ve Antalya merkeze de 50 kilometre uzaklıktadır. Diğer kamp alanlarına oranla daha farklı deneyimler yaşamanıza olanak sağlayan Saklıkent kamp alanına gelerek kanyonlar arasında akan deniz suyunda yüzebilir, çamur banyosu yapabilir ve rafting etkinliklerine katılabilirsiniz. 

Saklıkent Kamp Alanı Google Harita Konumu

Örnekköy Plaj Kamp Alanı

Örnekköy Plaj Kamp Alanı
Örnekköy Plaj Kamp Alanı

Antalya şehir merkezine 39 kilometre uzaklıkta olan Örnekköy Kamp Alanı, hem kamp tatili yapıp hem de denizin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır. Üstelik Örnekköy Plaj Kamp Alanında lavabo, duş yerleri, elektrik hizmeti, mangal yakma imkanı ve yiyecek – içecek tedarik etme imkanlarınız da vardır. Hem güvenli, hem eğlenceli ve hem de az uğraştıran bir kamp deneyimine imza atmak istiyorsanız Örnekköy Plaj Kamp Alanını sizlere kesinlikle tavsiye ederiz. 

Örnekköy Plaj Kamp Alanı Google Harita Konumu

Geyikbayırı Kamp Alanı – Konyaaltı

Geyikbayırı Kamp Alanı - Konyaaltı
Geyikbayırı Kamp Alanı – Konyaaltı

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde yer alan kamp alanları adeta saymakla bitmiyor. Burası aynı zamanda dünyanın önde gelen ve Türkiye’nin ise en büyük tırmanış bölgesi olarak bilinir. Konyaaltı’nın Çakırlar Köyünde yer alan Geyikbayırı Kamp Alanı, Antalya şehir merkezine 20 kilometre ve havaalanına da 38 kilometre uzaklıktadır. Oldukça geniş ve ferah bir alana sahip olan Geyikbayırı Kamp Alanı, hemen çadırınızı getirerek kısa zamanla yerleşebileceğiniz nadide bir bölgedir. Ancak bölgede lavabo, yiyecek – içecek ve elektrik ihtiyaçlarınızı karşılayan hiçbir şey yoktur. Antalya ücretsiz kamp alanlarından biri olan Geyikbayırı Kamp Alanında bisiklet turu yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. 

Geyikbayırı Kamp Alanı Google Harita Konumu

Kamp Alanları

Kaftan Kamp Alanı

Kaftan Kamp Alanı

Antalya Kamp Alaları içerisinde bulunmakta olan kamp alanları arasında en güzel ilçelerinden birinde yer alan bu kamp alanı, Antalya ilinin Kemer ilçesinde yer almaktadır. Kamp alanının eşsiz manzarası ve denizi, sizi adeta büyülü bir köyde olduğunuz hissine kaptırmaktadır. Kamp alanına kendi çadırınız ile gelebileceğiniz gibi aynı zamanda kamp alanı içerisinden çadır da kiralayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanında duş, kafe ve diğer birçok imkan da yer almaktadır. Kamp alanına Kemer ilçesinden kalkan minibüsler de gelmektedir.

Kaftan Kamp Alanı Google Harita Konumu

Korsan Kamping

Korsan Kamping

Korsan Kamping, Antalya’nın Kumluca isimli ilçesinde yer almaktadır. Kamp alanında dilerseniz çadırlarınızda dilerseniz de bungalov evlerinizde konaklayabilirsiniz. Tuvalet ve su imkanları bulunan kamp alanlarında doğanın eşsiz güzelliğinde kaliteli ve eşsiz fotoğraf çekmeniz mümkün olabilmektedir. Alana girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Korsan Kamping Google Harita Konumu

https://www.korsancamping.com/ 

Telefon: 0542 734 37 00 

Kalkan Kamp Alanı

Kalkan Kamp Alanı

Kalkan Kamp Alanı, Kalkan ilçe merkezine 2 kilometre, Kaş merkeze 18 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kamp alanı, Kaş-Kalkan yolu üzerinde yer almaktadır. Her ziyaret eden kamp severin mutlaka geri geldiği kamp alanı olan Kalkan Kamp Alanının doğal ortamı milyonlarca kişinin favori kamp alanları arasında yer almaktadır.

Kalkan Kamp Alanı Google Harita Konumu

Sundance Kamping

Sundance Kamping

Antalya’dan Kemer ilçesine gitmekte olan tüm otobüsler ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu kamp alanı, güvenli bir kamp yapmak isteyen herkesin tercih noktasından biri haline gelmiş durumda. Kamp alanı karavan ile kamp yapmak için uygun olmasa da; çadır ile kamp yapmak isteyen herkese hitap etmektedir. Alternatif olarak kamp alanında yer almakta olan evleri de konaklama için tercih edebilirsiniz.

Sundance Kamping Google Harita Konumu

Bambus Motel Kamping

Bambus Motel Kamping

Antalya Kamp Alanları listemizde yer almakta olan Bambus Motel Kamping isimli kamp alanı, şehir merkezine yaklaşık olarak 9 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşım için; VML55A, VL13A, 800 ve FL82 gibi otobüsleri tercih etmeniz mümkün olabilmektedir. Kamp alanı eşsiz doğal güzelliği ile ve bulunduğu konum ile eşsiz bir kamp deneyimini sizlere yaşatmış olacaktır.

Rido Kamping

Rido Kamping

Antalya merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunmakta olan Rido Kamping, 521 numarasına sahip olan otobüs ile ulaşılabilir bir bölgede yer almaktadır. Oldukça güzel bir doğaya sahip olan kamp alanı, hem yürüyüş hem de tırmanış adına en iyi bölgeleri bünyesinde barındırmaktadır. Talep edeceğiniz tüm yiyecek ve içecekleri buradan ücret karşılığında alabilir ve ücretsiz kablosuz ağ imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Rido Kamping Google Harita Konumu

Fıçıköy Kamping

Fıçıköy Kamping

Antalya Manavgat bölgesinde yer almakta olan Fıçıköy Kamping, şehir merkezine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz kamp alanında ayrıca rafting yapma şansınız da bulunmaktadır. Hem doğayı hem de kamp yapmayı seven herkes kamp alanında gerek karavanı ile gerekse çadırları ile kamp yapabilmektedir. Ayrıca kamp alanlarında fıçı evler denilen ev türlerinde konaklamanız da mümkün olmaktadır.

Bellerofon Kamping

Bellerofon Kamping

Antalya’da bulunan Kemer ilçesinin Ulupınar Köyü’nde yer alan Bellerofon Kamping isimli kamp alanı Antalya şehir merkezine 20 kilometre uzaklığında yer almaktadır. Antalya’dan Kaş’a ve Antalya’dan Finike’ye otobüsler ile kamp alanına ulaşmak mümkün olabilmektedir. Aynı bölgede 6 adet kamp alanı yer almaktadır. Bu sayede doğa ile iç içe bir kamp fırsatı yakalamak mümkün olabilmektedir. Kamp alanı içerisinde; otopark, kahvaltı ve kablosuz internet ücretsiz olarak sunulurken bu hizmetlere ek olarak çamaşırhane ve havalimanı hizmetleri de başarılı bir şekilde verilmektedir.

Bellerofon Kamping Google Harita Konumu

Can Mocamp

Can Mocamp

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer almakta olan Can Mocamp isimli kamp alanı içerisinde eşsiz bir doğa, oldukça güzel bir manzara ve sessiz ortamı sizleri bünyesine katmaktadır. Şehir merkezine 190 kilometre kadar uzak olan kamp alanının içerisinde hem karavanda hem de çadırlarınızda kamp yapmanız mümkün olmaktadır. Kamp alanı içerisinde oldukça hızlı kablosuz ağ hizmeti bulunmaktadır. Kamp alanında gece eğlenceleri başta olmak üzere dalış gibi birçok aktivite de yer almaktadır. Kamp alanında diğer kamp alanlarından farklı olarak bedava kahvaltı, çamaşırhane, toplantı odası, fotokopi ve faks hizmetleri de yer almaktadır.

Can Mocamp Google Harita Konumu

İlginizi Çekebilir

Gezginlere Bu Yeri Önerir Misiniz?

Yorumlar (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir