Balıkesir Kamp Alanları 2023 | Burada Kesinlikle Kamp Yap
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Balıkesir Kamp Alanları 2023 | Burada Kesinlikle Kamp Yap

4

Sahip olduğu ve güzellikleri ile Balıkesir ilimizi keşfetmeye ne dersiniz? Bu içeriğimizde, Balıkesir kamp alanları ve bu alanlar hakkında bilgi içerikli tanıtımlar yaparak, sizleri aydınlatmak istiyoruz. İçeriğimize öncelikle, Balıkesir ilimizin genel yapısı ile başlayalım. Bu harika şehre gelerek deniz keyfi yaşayabilir, orman yürüyüş turlarına katılabilir, gün batımı ve gün doğumu izleyebilir, doğal vadilerine giderek görsel şölen yapabilir, birbirinden lezzetli yemeklerini deneyebilir ve daha aklınıza gelebilecek pek çok aktiviteye de yine Balıkesir ilinde imza atabilirsiniz. Ve şimdi de hiç vakit kaybetmeden, Balıkesir’de kamp yapılacak yerlere şöyle bir göz gezdirelim. 

Balıkesir Kamp Alanları

Balıkesir’de birçok doğal güzelliklerle dolu muhteşem ötesi kamp alanları bulunmaktadır. İşte size önerebileceğimiz Balıkesir kamp alanları:

Ortunç Koyu Kamp Alanı

Ortunç Koyu Kamp Alanı
Ortunç Koyu Kamp Alanı

Balıkesir ücretsiz kamp alanları arasında olan bu bölge, denizi ve sahip olduğu manzarası ile gerçekten de muhteşem bir yer desek, abartmış olmayız. Sessiz ve doğa ile iç içe bir kamp deneyimi yaşamak isteyen kişiler, tamamen ücretsiz olan Ortunç Koyu Kamp Alanını tercih edebilirler. Ancak bu bölgenin kalabalık oluşundan ötürü, yer bulma konusunda biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Çünkü Ortunç Koyu Kamp Alanı, çadır kampı yapan ziyaretçilerin yanı sıra, günü birlik piknik yapan kişileri de ağırlamaktadır.

Küçükova Koyu Kamp Alanı

Küçükova Koyu Kamp Alanı
Küçükova Koyu Kamp Alanı

Balıkesir ilinin pek bilinmeyen ancak güzelliği bakımından takdire şayan bir bölgesi olan Küçükova Koyu, ailenizle gelebileceğiniz harika bir kamp yeri niteliğindedir. Eğer ki özel araçlarla gelmek isterseniz, araçlarınızı en yakın olarak kamp alanının 300 metre yanındaki bölgeye park etmeniz gerekecektir. Ve bu kamp alanında WC, duş, yeme içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yer maalesef ki bulunmamaktadır. Çadır kampı olarak kullanabileceğiniz alanda ise bir adet çeşme mevcut.

Turhanlı Kamp Alanı

Turhanlı Kamp Alanı
Turhanlı Kamp Alanı

Harika doğası ve sahip olduğu yeşil alanları ile Turhanlı Kamp Alanını çok seveceksiniz. Balıkesir kamp alanları genelde sessiz ve sakin yerler olmakla birlikte, Turhanlı Kamp Alanı da bu yerlerden biridir. Balıkesir’in Erek ilçesinde yer alan bu kamp alanı, tamamen ücretsiz ve tercih edilesi standartlardadır. Ve bu kamp yerine isterseniz özel aracınızla, isterseniz toplu taşıma ile ve isterseniz de feribot seferleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı önceden tedarik etmelisiniz. 

Çaylak Şelalesi Kamp Alanı

Çaylak Şelalesi Kamp Alanı
Çaylak Şelalesi Kamp Alanı

Yemyeşil bir vadide, ağaçların içerisinde olan ve bir de küçük şelalesi bulunan Çaylak Şelalesi Kamp Alanı, Balıkesir’in susurluk ilçesinde yer almakla birlikte, ilçe merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu nadide bölgede dilerseniz harika bir kamp deneyimi yaşayabilir ve dilerseniz de günübirlik pikniklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özel aracınızla gelmeniz durumunda, Çaylak Şelalesi Kamp Alanında bulunan şelalenin yanına kadar ulaşım sağlamanız mümkün. Bu bölgeye geldiğinizde, sizden hariç diğer birçok kampçıya rastlamanız olasıdır. Çünkü kampçılar, Çaylak Şelalesi Kamp Alanını sıklıkla ziyaret ederler ve burada her daim kalabalık bir kamp ortamı oluşur. 

Turan Köy Kamp Alanı

Balıkesir ücretsiz kamp alanları listesinde yer alan Turan Köy Kamp Alanı, sahip olduğu denizi ile herkesin gözdesi konumunda. Ayrıca burada bir adet de ücretli tesis yer alıyor. WC, duş, yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı bu tesisten karşılayabilirsiniz. Ancak tesis fiyatları, dışarıdaki market fiyatlarına göre daha pahalı olabileceği için, bütçe dengelemenizi sağlamak adına önceden hazırlık yapmanızı tavsiye ederiz. 

Ayvalık Adaları Kamp Alanı

Ayvalık Adaları Kamp Alanı
Ayvalık Adaları Kamp Alanı

Balıkesir Kamp Alanları arasında adeta bir tabiat parkı niteliğinde olan Ayvalık Adaları Kamp Alanı, aynı zamanda şehrin en güzel koylarından birine sahip. Bu harika bölgeyi bu kadar önemli kılan bir diğer özelliği de tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebiliyor, gezilebiliyor ve konaklanabiliyor olmasıdır. Her yanı ayrı bir doğal güzellik olan Ayvalık Adaları Kamp Alanına tekne turları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu tekne turları esnasında da deniz içerisinde birbirinden güzel canlıları görebileceksiniz. Tatilci ziyaretçiler tarafından kamp alanı olarak tercih edilen Ayvalık Adaları Kamp Alanında bir adet de restoran yer alıyor.

Şeytan Sofrası Kamp Alanı

Bu kamp yerinin ismi sizi korkutmasın. Şeytan Sofrası Kamp Alanı adındaki bu harika bölgenin öylesine bir güzelliği var ki, yemyeşil ve yüksek bir noktadan masmavi deniz manzarasını adeta kuş bakışı izleyebileceksiniz. Sırf buranın manzarasını izleyen birçok yabancı turist, kendi memleketlerinden kalkıp Şeytan Sofrası Kamp Alanına gelmektedir. Fiyatı biraz pahalı olsa da bu kamp alanında bulunan restoranlardan yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ancak bütçeniz sınırlı ise, yiyecek ve içecek ihtiyacınızı daha uygun bir marketten karşılamanızı öneririz. 

Akaleos Kamp Alanı

Akaleos kamp alanı
Akaleos kamp alanı

Balıkesir Kaz Dağları bölgesinde bulunan ve belki de şehrin en güzel kamp alanlarından biri olan Akaleos Kamp Alanı, sizleri mükemmel bir huzura kavuşturacak.

Bu kamp yerine gelerek, kendinizi adeta toplu yaşam alanlarından izole etmiş ve kendi iç dünyanıza dönmüş olursunuz. Ve burada kaldığınız sürece, ihtiyacınız olan her şeyi Akaleos Kamp Alanı tesisinden temin edebilirsiniz. Bu tesis, kamp yapan misafirlerinin aktivite yapabilmesi için ücretsiz kano turları düzenlemektedir. Kaz Dağlarında bulunan Zeytinli köyüne gelerek, bu köyden de yaklaşık olarak 4 kilometrelik bir yürüme mesafesinin ardından, Akaleos Kamp Alanına ulaşım sağlamanız mümkün. Ortalama çadır kiralama ücreti ise geceliği kişi başı 100 TL civarındadır. 

Çamlıkaltı Piknik ve Kamp Alanı

Çamlıkaltı Piknik ve Kamp Alanı
Çamlıkaltı Piknik ve Kamp Alanı

Balıkesir denize sıfır kamp alanları arasında olan bu bölge, hem piknik yapmanıza ve hem de kamp kurmanıza olanak sağlamaktadır. Çamlıkaltı Piknik ve Kamp Alanı geniş ve düz bir yapıya sahiptir. Kamp alanı dahilinde dilerseniz oyunlar oynayabilir ve dans da edebilirsiniz. Gün içinde ise hemen dibinizde bulunan ormanda çok güzel bir yürüyüş gerçekleştirerek, doğanın o eşsiz ambiyansını dolu dolu yaşamanız mümkün.

Veya hemen dibinizde bulunan denizin o muhteşem suyunda yüzerek, harika bir gün de geçirebilirsiniz. Acıktığınızda, dilerseniz kamp tesisi restoranında çok güzel yemekler yiyebilirsiniz. Ve dilerseniz de kendi yemeğinizi pişirebilir, tercihe göre mangal da yakabilirsiniz. Kamp konaklaması konusuna gelecek olursak, ister kendi çadırınız ile onaklayabilir ve isterseniz de tesisten çadır kiralayabilirsiniz. Elbette ki her iki yöntemin de konaklama ücreti farklı olmakla birlikte, net ücret bilgisini tesis yetkililerinden almanızı tavsiye ederiz.

Fiyatların zamanla güncellenebileceği için, buraya yazacağımız ücret ile sizin orada karşılaşacağınız ücret farklı olabilir. Ancak biz bu içeriği hazırlarken, Çamlıkaltı Piknik ve Kamp Alanı konaklama ücreti, geceliği kişi başı ortalama 200 TL şeklindeydi.

Ant Kamping

Ant Kamp Alanı
Ant Kamp Alanı

Şimdi de Balıkesir kamp alanları arasında apayrı bir güzelliğe sahil olan Ant Kamping tesisinden bahsetmek istiyoruz. Denize yürüme mesafesi uzaklığında olan bu harika kamp yeri, çocuklu aileler ve çadır kampı yapmak isteyen misafirler için harika bir seçenek durumundadır. Eğer özel araçlarınızla gelmek isterseniz, aracınızı gönül rahatlığıyla emanet edeceğiniz bir de park yeri mevcuttur. Tatilcileri için her şeyi düşünmüş, büyük bir titizlik ve ivedilikle faaliyet gösteren bu harika kamp yerini gerçekten de çok seveceksiniz. Kamp yaptığınız süre boyunca kendi yemeğinizi isterseniz kendiniz hazırlarsınız ve isterseniz de tesisin restoranını tercih edebilirsiniz. Ve bu kamp yerinde sadece çadır değil, karavan konaklamaları yapmanız da mümkün. Elbette ki çadır ile karavan kamp ücretleri de birbirinden farklı olarak tarifelendirilecektir. Kiralama ücretlendirmesinde ise yetişkinler ve 4 – 12 arası çocuk grubu vardır. 4 yaşından daha küçük olan çocuklardan ise herhangi bir konaklama ücreti talep edilmez.

Kapıdağ Camping

Kapıdağ Kamping
Kapıdağ Kamping

Erdek ilçesinde yer alan ve hemen deniz dibinde bulunan Kapıdağ Camping kamp alanı, fıstık ağaçları ile adeta donatılmış, nadide bir bölgedir. Özellikle de yazın sıcak günlerinde bu kamp yerini tercih ettiğinizde, denizden gelen serin esintileri bedeninizde hissedecek, o anki ferahlama hissiyatını doyasıya yaşayacaksınız.

Kamp yeri plajı çakıllı değil, kumlu bir yapıya sahiptir. Ve Kapıdağ Camping kamp yerinin, daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Harika bir sabah kahvaltısının ardından kahve keyfi yaptığınız esnada, çevreden gelen kuş cıvıltıları ve çocuk sesleri, gerçekten de çok huzur verici oluyor. Aklınıza gelebilecek ve bir kamp serüveni esnasında ihtiyaç duyduğunuz her şeyi anında tedarik edebileceğiniz Kapıdağ Camping kamp alanı, ortalama ücretlendirme bakımından gayet uygun bir yerdir. 

Kamp Alanları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. 10 Eylül 2022

    4 tane kamp alanı adı vermişsiniz. Lakin bir çoğunda kamp yasak. Jandarma idari para cezası uygulamakta. Ayvalık adaları kamp alanı,ortunç koyu kamp alanı, şeytan sofrası kamp alanı gibi adlarda kamp alanları yok..

    • Merhabalar, makale içerisinde bahsi geçen kamp yerleri, kamp alanı veya kamp yapmaya müsait alanları içermektedir. Makalemizin amacı kamp alanları hakkında tavsiye vermektedir. Okurlarımız gitmeden önce mutlaka araştırma yapacaktır.

  2. 22 Ekim 2022

    Anlatımınız için çok teşekkürler. Tüm bu yerleri biliyor ve buralarda kamp atıyorum. Kamp atarken, kamp alanlarını tercih etmediğimden bir makalelerinizde de kamp alanı olmayan yerlere ait bilgi ve resimlerde bekleriz. Mesela kozak yaylalarında, kaz dağlarında su yanları vs olursa muhteşem olur. Sevgiler Gökhan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir