Antalya Akvaryum Giriş Ücreti ve Tüm Detaylar 2023
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti ve Tüm Detaylar 2023

0

Turistlik gezilecek yerleri ve doğal güzellikleriyle birlikte anlatmakla bitiremeyeceğimiz Antalya ili, tatil kenti dendiği zaman dünyanın sayılı seçenekleri arasındaki yerini almaktadır. Elbetteki ki bu harika kentin konumu ve önemi itibariyle, var olan doğal güzelliklerin yanına bazı eklemeler de yapılarak şehrin ününe ün katılması hedeflendi.

Ve bu sayede hem yerli halk, hem de yerli ve yabancı turistler için çok daha geniş kapsamlı bir tatil fırsatı da sağlanmış oldu. Antalya’ya kazandırılan ve turistlik bir yer olma özelliği taşıyan Antalya Akvaryum, her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır. İsterseniz gelin, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yap – işlet – devret modeli ile yaptırılan bu devasa akvaryumu hep birlikte tanıyalım…

Antalya Akvaryum Giriş Ücreti 2023

Antalya Akvaryum giriş ücreti 2023 yılı Şubat Ayı şu şekildedir;

 • Akvaryum giriş ücreti – 152,90 TL
 • Akvaryum 3-12 Yaş Çocuk giriş ücreti – 107.90 TL

 

Antalya Akvaryum ve Kar Dünyası Giriş Ücreti

 • Akvaryum ve Kar Dünyası için giriş ücreti – 224.90 TL
 • Akvaryum ve Kar Dünyası için 3-12 Yaş Çocuk giriş ücreti: 170.90 TL

 

Antalya Akvaryum ve Wildpark Giriş Ücreti

 • Akvaryum & WildPark Giriş Ücreti: 206.90 TL
 • Akvaryum & WildPark 3-12 yaş çocuk giriş ücreti: 152.90 TL

 

Akvaryum ve Face2Face giriş ücreti

 • Akvaryum ve Face2Face giriş ücreti: 199.90 TL
 • Akvaryum ve Face2Face 3-12 yaş çocuk giriş ücreti: 147.90 TL

 

Antalya Akvaryum Çalışma Saatleri

Antalya Akvaryum;

 • Nisan ve Kasım Ayları Arasında: Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 – 23:00, Pazar ve Perşembe günleri 10:00 – 22:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 • Kasım ve Nisan Ayları Arasında: Cuma ve Cumartesi günleri 10:00 – 21:00, Pazar ve Perşembe günleri 10:00 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Antalya Akvaryum’a gerçekleştirebileceğiniz son giriş, kapanış saatinden 1 saat önceki zaman dilimidir.

 

Antalya Akvaryum Ne Zaman Açıldı?

Antalya Akvaryum, 260 günlük rekor bir sürenin ardından faaliyete hazır halde geldi ve 15 Ağustos 2012 tarihinde de halkın ziyaretine açıldı.

 

Antalya Akvaryum Gezilecek Yerler

Antalya Akvaryum’un bulunduğu alan, elbette ki sadece bu akvaryumdan ibaret olmayıp, koca bir eğlence merkezidir diyebiliriz. Antalya Akvaryum ise bu eğlence merkezinin en gözde yeri olmakla birlikte, özellikle de karne alan çocukların koşarak gelip de gezdiği bir yer olma özelliği taşımaktadır.

Aileniz ile bu akvaryuma gelebilir, güzel bir gezi düzenleyebilir ve isterseniz de akvaryum içerisindeki restoran ile kafelerden, bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Aynı zamanda okul gezilerine de sıklıkla ev sahipliği yapan Antalya Akvaryum içerisinde hediyelik eşya satın alabileceğiniz kısımlar da mevcut. 

Antalya Akvaryum’da yer alan ve önemi ile herkes tarafından bilenen iki adet kısmı, sizlere de tanıtmak isteriz. Bu kısımlar; 

 

Tünel Akvaryum

Dünyanın en büyük tünel akvaryumu olma özelliği taşıyan bu yer, 131 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğindedir. Tünelin iç kısmında gerçek uçak, gemi ve bir de denizaltı bulunmakta. Tünel tankının dekorasyonunu ise İtalyan heykeltıraş Bendenetti, Afrika’da yapmıştır. 

Antalya Tünel Akvaryum
Antalya Tünel Akvaryum

 

Kar Dünyası

Her gece alan üzerine gerçek kar yağdırılan bu yer, toplamda 1500 metrekarelik bir büyüklüğe sahip. Bu kısmın sıcaklığı -5 derecede sabit tutuluyor ve Kar Dünyası’na girecek olan ziyaretçilere ise onları bu düşük sıcaklıktan koruyacak özel kıyafetler veriliyor. 

Antalya Akvaryum Kar Dünyası
Antalya Akvaryum Kar Dünyası

Antalya Akvaryum, tek bir akvaryum olarak tasarlanmaktan ziyade, dört farklı tematik akvaryumdan meydana gelmektedir. Bu akvaryumu ziyaret eden kişiler ise bu sayede farklı coğrafyalardaki su altı dünyasını çok daha detaylı şekilde deneyimlemekteler. Bu dört farklı tematik akvaryum ise bizlere sırasıyla; Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu’na ait canlıları tanıtmakta.

Ayrıca bu dört su coğrafyasından farklı olarak, akvaryumun farklı bir kısmında Antalya civarı sualtı dünyasına ait deniz canlıları da sergilenmektedir. Elbette ki Antalya Akvaryum maceranız sadece bu anlattığımız kısımlardan ibaret olmayacak. Buraları gezdikten sonra da Nil, Amazon ve Asya nehirlerinin canlılarını görebileceğiniz kısımlara geçiş yapabilirsiniz. 

Antalya Akvaryum Wildpark
Antalya Akvaryum Wildpark

Yeme – içme imkanının en güzel şekilde sağlandığı Antalya Akvaryum’da ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilmesi için her gün farklı bir etkinlik düzenleniyor desek yeridir. Bu etkinliklerin düzenlendiği yer ise, akvaryum bölgesine ait olan 5000 metre karelik çim bir alan.

Bu büyük çim alanda gerçekleştirilen etkinlikler ise halat çekme oyunu, sandalye kapmaca oyunu, çuval yarışı, bardakta top sektirme, okçuluk, uçurtma festivalleri ve daha fazlasıdır. İçerisinde tam 5 milyon metreküp su bulunduran Antalya Akvaryum’da, ziyaretlerin en merak edilen canlısı olan köpekbalıklarından yüzlercesini görebilirsiniz.

Özel elbiseli ve oldukça da profesyonel olan dalgıçlar, bu köpek balıklarını suya dalış yaparak besliyor ve o anları izlemek gerçekten de keyif verici, bir o kadar da heyecanlı olabiliyor. Ancak ya köpek balıkları dalgıcı da yerse sorusunu sormaktan kendinizi alı koyamayacağınızı da şimdiden belirtmek isteriz. 🙂

Eğer Antalya Akvaryum’u deneyimlemek için ziyarete gittiyseniz, orada sizi bekleyen sürpriz etkinliklerin adeta ardı arkası kesilmeyecektir. Eğer şanslıysanız, tüm akvaryumu en güzel şekilde gezip, çeşitli etkinliklere de katıldıktan sonra bir de tam orada düzenlenen keman dinletisine şahit olabilirsiniz.

Ve ziyaretçilere biberonla balık besleme fırsatı da sunuluyor ve Tematik Akvaryum kısmında bulunan belirli balıkları, her gün saat 14:00’da ücretsiz bir şekilde besleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Harika bir konsept dahilinde dizayn edilmiş Antalya Akvaryum’da isterseniz nişan, düğün ve benzeri etkinlikleri de düzenleyebilirsiniz. Bu tip organizasyon anlarında, akvaryum personel ekibi sizlere yardımcı olacaktır. 

Antalya Akvaryum
Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum Nerede?

Antalya Akvaryum Köpek Balığı
Antalya Akvaryum Köpek Balığı

Antalya Akvaryum, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Ayrıca Konyaaltı plajına 2 KM uzaklığındadır.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir