Gizlikent Şelalesi Nerede? Giriş Ücreti 2023
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Gizlikent Şelalesi Nerede? Giriş Ücreti 2023

0

Yılın farklı mevsimlerinde yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen Gizlikent Şelalesi, etrafında ise birbirinden farklı bitki ve doğal güzellikleri bulunduran nadide bir yerdir.

Ülkemizin gözde turistik bölgelerinden biri olan Fethiye’ye de oldukça yakın olan bu şelale, ilçeye yaklaşık olarak 47 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu güzel şelaleye giriş yaptığınız anda ilk olarak uzunca şekilde inşa edilen, tam 250 metre uzunluğunda bir merdivenden iniyorsunuz. Merdivenden indiğinizde ise Gizlikent Şelalesi’nin sahip olduğu o eşsiz güzelliği görebilir ve dökülen suyun rahatlatıcı sesine kulak verebilirsiniz.

Şelaleyi ilk gördüğünüzde, uzun ve dik olduğunu hemen fark edeceksiniz. Bu, Gizlikent Şelalesi’ni diğer şelalelerden ayıran en büyük özelliğidir. Burası çocuklu ailelerden ziyade, sadece yetişkinlerin olduğu tatilci grupları için daha uygundur diyebiliriz.

Doğa yürüyüşü yapmayı seven kişiler ise ilk olarak buraya gelip şelalenin o eşsiz manzarasını seyre dalıyor ve daha sonrasında ise yola koyularak şelale çevresindeki muhteşem doğayı keşfetmeye başlıyorlar. Ve bu şelale, her ne kadar yoğun tatilci ziyaretlerine tanık olsa da, buna rağmen Gizlikent Şelalesinin adını daha önce hiç duymamış olanların sayısı da bir hayli fazladır. 

Yaz mevsimi tatili için gezilecek yerler arasına bu şelaleyi de ekleyen kişiler, oldukça sıcak havalarda şelalenin buz gibi akan suyu ile iyice rahatlıyorlar.

gizlikent şelalesi
gizlikent şelalesi

Fotoğraf kaynak: Foto Dünyam

Eğer Saklıkent Koyuna gitmek veya o koydan bu şelaleye gelmek isterseniz, aralarında sadece 500 metrelik bir mesafe olduğunu da belirtmek isteriz. Oldukça ideal bir turistik bölge olan Gizlikent Şelalesi ve çevresi, yazın en sıcak günlerinde bile kendisine yakın olan bölgelere göre biraz daha serin kalmaktadır. Oldukça özel ve hatta eşsiz bir nitelikte olan bu şelale, yılın her mevsiminde farklı bir güzelliğe bürünmektedir. 

Gizlikent Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Muğla ilimizin Seydikemer ilçesinde yer alan Gizlikent Şelalesi, ulaşımı kolay olan turistlik yerler arasında gösterilir. Sınırları içerisinde olduğu ilçe ve yaz aylarında adeta insan akınına uğrayan Fethiye’ye de oldukça yakın konumdaki Gizlikent Şelalesi’ne gitmek için ister özel araç ve isterseniz de toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Şehir dışından gelecek misafirler ise ilk olarak Dalaman Havaalanına iniş yapmalı, oradan da toplu taşıma kullanarak Seydikemer veya da Fethiye ilçesine geçiş yapmalıdır. Bu iki ilçeden herhangi birinden de günlük güzenli olarak sağlanan Gizlikent Şelalesi turlarına katılabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi Giriş Ücreti 2023

Gizlikent şelalesi giriş ücreti 2023 yılı itibari ile 5 TL‘dir. Buraya sadece araçlarla ulaşım sağlanabildiği için bu ücreti sadece otopark için ödüyorsunuz.

Ayrıca şelale sahasında ayakkabı ile yürümeniz pek de tavsiye edilmez. Buna çözüm olarak dilerseniz 3 TL ile terlik kiralayabilir ve dilerseniz de 10 TL karşılığında terlik satın alabilirsiniz. Gizlikent Şelalesi ziyaret saatleri de bir hayli esnektir, haftanın istediğiniz her bir gününde ve 08:00 ile 21:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir