Göksu Parkı Nerede,Yol Tarifi,Giriş Ücreti 2023
 1. Anasayfa
 2. Koru ve Parklar

Göksu Parkı Nerede,Yol Tarifi,Giriş Ücreti 2023

0

Herkese merhaba, bu içeriğimizde sizler için Göksu Parkı hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Yeşil ile mavinin en güzel buluşma noktalarından biri olan

Göksu Parkı, tıpkı bir sahil kasabasını anımsatıyor. Park içerisine gittiğinizde göreceğiniz kısımları şu şekilde sıralandırabiliriz;

 • 15 metrelik deniz feneri
 • Yürüyüş yolları
 • Göller
 • Restoranlar
 • Kafeler
 • Sazlıklar
 • Adacıklar
 • Çocuk oyun alanları
 • Oturma yerleri ve çok daha fazlası
 • Amfi tiyatro
 • Spor sahaları

Göksu Parkında Neler Yapılır?

Burası, öylesine güzel bir yerdir ki burada herkes oldukça keyifli vakitler geçirebilir. İster ailenizle olun, ister sevgilinizle, ister arkadaşlarınızla ve isterseniz de tek başınıza gelin, Göksu Parkı’nda gerçekten de çok eğleneceksiniz. Şimdi de gezilip görülecek parklar arasında yer alan bu güzel bölgede neler yapabiliriz, şöyle bir bahsedelim. Park alanına geldiğinizde, burada bulunan büyük göletin etrafında güzel bir yürüyüşle birlikte güne başlayabilirsiniz.

Göksu Parkı
Göksu Parkı

Elbette ki bu yürüyüşten çokça keyif alabileceğiniz gibi acıkma hissiyatı da bu keyif durumuyla birlikte nüksedecektir. O halde Göksü Parkı’nda yer alan restoranların birinde dilerseniz güzel bir kahvaltı yapabilir, dilerseniz de lezzetli bir öğle yemeği veya akşam yemeği yiyebilirsiniz. Buraya gündüz bir vakitte geldiğinizi varsayarak, Göksu Parkı’nda ne yapılır sorumuza cevap vermeye devam edelim.

Göksu Parkı Kahvaltı , Yemek
Göksu Parkı Kahvaltı , Yemek

Güzel bir öğünün ardından, böl üzerindeki 9 adet yüzer iskeleden birine çıkarak buralardaki ördekleri besleyebilirsiniz. Bu, özellikle de çocukların çok hoşuna giden bir aktivitedir.

Göksu Parkı Ördekler
Göksu Parkı Ördekler

Daha sonrasında, park alanında bulunan eğlence alanlarına giderek gününüzü çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Eğlencenin ardından Göksu Parkı’nda yer alan kafelerde bir şeyler içip dinlenmek, oturduğunuz esnada o an yanınızda bulunan sevdiklerinizle sohbet etmek de gününüzü güzelleştirecek bir başka detay olacaktır.

Konu park yeri olunca, akıllara gelen sorulardan biri de orada piknik yapılıp yapılmadığıdır. Göksu Parkı’nda piknik yapılır mı diye soracak olursanız, size cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Ve emin olmanızı isteriz ki burada yapacağınız güzel mi güzel piknik etkinliğiniz, hayatınızın en hoş anıları arasında yerini alacaktır.

Spor yapmayı seven ziyaretçiler de hiçbir şekilde unutulmamış, burada kendilerine özel spor sahaları inşa edilmiştir. Futbol, basketbol, voleybol ve tenis sahalarına gelerek tüm bu güzel sporları en iyi şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Göksu Parkı’nda Go-kart ve dev oyuncakların bulunduğu bilgisini de sizlerle paylaşmak isteriz.

Göksu Parkı Yapılacak Aktiviteler
Göksu Parkı Yapılacak Aktiviteler

Göksu Parkı’nda oldukça keyifli bir şekilde vakit geçirdiğiniz günde, ibadetinizi de yapabileceğiniz camii ve mescit bulunmakta. Yine az önce saydıklarımıza ek olarak, bu parkta bir de 1000 kişi kapasiteli amfi tiyatro mevcut olup, bu tiyatroda gerçekleştirilen birbirinden güzel gösterileri izleyebilirsiniz.

 

Göksu Parkı Nerede?

Göksu Parkı, Ankara ilimizin Etimesgut ilçesinde bulunan çok güzel bir alandır. Toplam alanı 508 bin metrekare olan bu bölge, ayrıca Türkiye’nin en büyük parkları arasında da yer alıyor. Parkta yer alan göletin büyüklüğü ise 123 bin 590 metrekaredir. Yapılış tarihi 2003 olan Göksu Parkı, o tarihten itibaren sürekli olarak geliştirildi ve geliştirilmeye de devam ediyor.

 

Göksu Parkı’na Nasıl Gidilir?

Göksu Parkı’na nasıl gidilir diye soracak olursanız, sizlere toplu taşıma ile yapabileceğiniz ulaşımı tarif etmek isteriz. Kızılay bölgesinden Eryaman’a gidecek olan metroya binip, sonra da “Eryaman 1-2” adlı durakta inebilirsiniz. Zaten indikten sonra biraz yürüyüp, Göksu Parkı’na ulaşım sağlamış olacaksınız.

 

Göksu Parkı Giriş Ücreti 2023

Göksü Parkı giriş ücreti 2023 yılı tarifesi ne kadar diye soracak olursanız, bu parka girişlerin tamamen ücretsiz olduğunu belirtmek isteriz. Sadece, park yerine özel aracıyla gelen misafirlerden çok cüzi bir miktarda araç park ücreti alınmaktadır. Bu da ortalama olarak 5 TL gibi bir ücrete denk geliyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir