Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti ve Tüm Detaylar 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti ve Tüm Detaylar 2023

1

Tüm okurlarımıza kucak dolusu sevgiler, bu içeriğimizde sizlerle birlikte Gökçetepe Tabiat Parkı ve bu parkın tüm güzelliklerini yakından tanıyacağız. İçeriğimize başlamadan önce, az sonra hakkında detaylı bilgi de vereceğimiz bu parkı sizler için kesinlikle öneriyoruz.

Siz de bir sonraki tatil ve gezi planınız için Gökçetepe Tabiat Parkı’nı gezip görebilirsiniz. Şimdi de buyurun, bu doğa harikası bölgeyi hep birikte tanıyalım. İşte, Gökçetepe Tabiat Parkı hakkında bilgi…

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Bu parkta, orman ve deniz havasına bolca ulaşacak, bunların her ikisine de en iyi şekilde doyacaksınız. Gökçetepe Tabiat Parkı’nda ne yapılır diye soracak olursanız, sizlere bu bölgede piknik ve kamp etkinlikleri yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Deniz manzaralı kamp yerleri arasında olan Gökçetepe Tabiat Parkı, misafirleri için karavan kampı ve çadır kampı fırsatları sunmaktadır. Burada isterseniz günübirlik bir tatil deneyimi yaşamak bir gün boyunca farklı etkinlikler yapıp eğlenebilirsiniz, isterseniz de ortamla olarak bir hafta süreliğine konaklayarak, Gökçetepe Tabiat Parkı kamp deneyimi eşliğinde muhteşem bir süreç geçirebilirsiniz. Eğer çadır kampı veya bungalov konaklaması yapmak istemeyenler için bu parkın tesisine ait bir de otelin bulunduğu bilgisini de vermek isteriz. 

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

Burada, isterseniz kendi çadırınızı alarak sadece çadır yeri kiralama ücreti ödeyip kampınızı yapabilir, isterseniz de içerideki tesise ait hazır çadırlardan birini kiralayıp kamp konaklaması yapabilirsiniz. Bölgede, ziyaretçilerin oturup gerçekten de huzur dolu anlar yaşayabileceği çok güzel bir seyir terası mevcuttur. Burası, denize sıfır kamp alanları arasında tercih edebileceğiniz en iyi yerlerden birisi olması vesilesiyle de gündüz saatlerinde denize girerek harika bir yüzme keyinin tadını çıkarabilirsiniz. Gökçetepe Tabiat Parkı, gerçekten de çok temiz ve incecik kumu olan nadide bir plaja sahiptir. 

Ayrıca burada sevdiklerinizle birlikte yapacağınız kahvaltının tadının gerçekten de çok muazzam nitelikte olduğunu da ayrıca belirtmek gerekir. Burada yiyeceğiniz her bir kahvaltı lokması, içerisinde bulunduğunuz o doğal ortam ile birlikte adeta ekstra bir lezzet kazanacaktır. Kahvaltıdan sonra ise şöyle bir doğa yürüyüşüne çıkmanız, hem mental ve hem de fiziksel sağlığınız açısından oldukça katkı sağlayıcı olacaktır. Daha sonrasında ise kamp bölgesinin oturma alanlarında dinlenerek vakit geçirebilirsiniz.

Öğle ve akşam yemekleriniz için Gökçetepe Tabiat Kamp Alanı restoranlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bu restoranların yemekleri, tam da içerisinde bulunduğunuz yöreye ait olup, gerçekten de çok lezzetlidir. Yine kamp ve tabiat parkı alanında bir de Survivor macera parkının bulunduğunu ve bu park içerisindeki zorlu parkurlarda yarışabileceğiniz bilgisini de sizlerle paylaşalım. Bu parkur, gerçekten de çok eğlenceli olup hem zevklerinize hitap edecek ve hem de içinizdeki o enerji ile mücadeleci ruhu ortaya çıkaracaktır. Burada bir de amfi tiyatro bulunuyor olmakla birlikte, bu tiyatroda gerçekleşen gösteri ve konserlere de katılım sağlayabilirsiniz. 

Buradaki işletme, spor severleri de unutmamış ve alan içerisine bir adet mini golf sahası, futbol sahası, paintball sahası, okçuluk alanı, atış eğitim alanı, balta atış alanı, ip parkuru ve basketbol sahası kurmuştur. Bu sahalara gelerek, grup halinde ilgili sporları en heyecanlı ve keyifli şekilde yapabilirsiniz. Diğer bir açıdan baktığımızda, Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda bazı konularda eğitimler verildiğini de görüyoruz. Bu eğitimler genel itibariyle; basketbol oynama, yüzme, dağcılık, kampçılık, telsiz kullanımı ve silah atışı üzerinedir.

Gökçetepe Kamp Alanı
Gökçetepe Kamp Alanı
Gökçetepe Tabiat Parkı Kampçılık
Gökçetepe Tabiat Parkı Kampçılık

Tüm bu saydıklarımız, daha çok yetişkinlerin eğlence ve spor anlayışı içerisine dahildir. Tabi çocuklar da unutulmamıştır ve buradaki kamp işletmesi tarafından bir adet de çocuk oyun alanı inşa edilmiştir. Çocuklarınızı bu alanlara getirerek gönüllerince oynayıp eğlenmelerini sağlayabilirsiniz Gün içerisinde meydana gelebilecek ihtiyaç durumlarında ise bölgede yer alan marketi tercih edebilir ve dilediğiniz şeyi oradan satın alabilirsiniz. 

Gökçetepe Tabiat Parkı Nerede?

Gökçetepe Tabiat Parkı nerede diye soran tatilcilerimiz için; bu park ve kamp alanının Edirne ilimizin bir ilçesi olan Keşan sınırları içerisinde yer aldığını belirtmek isteriz. Park aynı zamanda Dünyanın kendi kendini temizleyen 5 sahilinden biri olan Saros Körfezi alanı içerisinde bulunmaktadır. Parkın Edirne şehir merkezine olan uzaklığı 141 kilometre ve sınırları içerisinde bulunduğu Keşan ilçesine olan uzaklığı ise 30 kilometre civarındadır. 

Buraya kendi aracınızla gelmek istediğinizde, Keşan ilçesine varış yaptığınız andan itibaren sizi tam da bu parkın önüne götürecek birçok sayıda tabela ile karşılacaksınız. Dilerseniz bu tabelaları takip ederek ve dilerseniz de telefonunuzdaki navigasyon yardımıyla, Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı’na kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşımalarla gelmek istediğinizde ise Edirne şehir merkezinden yola çıkacağınızı varsayarsak, ilk olarak Keşan ilçe merkezine gelmeniz gerekmekte. Daha sonra, Keşan ilçe merkezinden, parkın da bünyesinde bulunduğu Gökçetepe beldesine hareket eden toplu taşımalara binmelisiniz. Daha sonrasında ise Gökçetepe Tabiat Parkı’nın ortalama olarak 3 kilometre kadar yakınına gelmiş oluyorsunuz bile. Aradaki mesafeyi ise dilerseniz yürüyerek, dilerseniz de bir taksi tutarak gidip park bölgesine ulaşabilirsiniz. 

Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2023

Gökçetepe Tabiat Parkı giriş ücreti 2023 yılı için şu tutarlar dahilinde belirlenmiştir;

  • Günübirlik gezi ücreti 90 TL olup, bu fiyat içerisinde anne, baba ve bir de çocuk eklidir. Bu kişiler haricinde giriş yapan her bir ekstra kişi için 40 TL daha talep edilir.
  • Tek seferlik araç giriş ücreti 90 TL.

Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Ücreti 2023

  • 1 adet iki odalı ve dört kişilik kıl çadırı; gecelik konaklama ücreti 500 TL – 800 TL arası.
  • Kendi çadırı ile konaklayacak olan her bir misafir için 100 TL talep edilmektedir.
  • Karavan kamp için gecelik ücret, 300 TL’dir.

Bu fiyatlar, sadece bayram harici sürelerde geçerlidir. Bayram süreçlerindeki fiyatlandırma bilgisi için ilgili işletmeyi arayarak bilgi alabilir, yoğunluk ihtimaline karşı ise rezervasyon yaptırabilirsiniz. Gökçetepe Tabiat Parkı giriş ücreti ödediğinizde, konaklamaya ek olarak elektrik, WC, duş yeri ve bulaşık yıkama alanları kullanım hakkını da elde etmiş olursunuz. Ayrıca bölgede, yetkililer harici hiç kimsenin ateş yakmasına izin verilmiyor. Eğer ateş ile ilgili bir işiniz olacaksa, bu konuda yetkililerden yardım istemeniz gerekmektedir. Hatta saat 21:00’ı geçtiğinde, burada yetkililerin ateş yapması bile yasaktır. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Gökçetepe gerçekten ailecek kamp için çok güzel bir yer. Gerek çadır yeri, gerek WC,lavabo,duş yerleri biz gittiğimizde temizdi. Arabamızı çadırımızın yanına park etmiştik. Yine ateşimizi, mangalımızı bize ayrılan yerde kendimiz yakmıştık. 2023 senesi için mangal yakma peosedürlerine ben kesinlikle katılmıyorum. Bunu yaparlarsa ben ve ailem, akrabalarım kesinlikle gökçetepeye gelmiyoruz. İcat çıkarmasınlar. Yanlış bir uygulama.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir