Karavan Kamp Alanları 2023 | Mükemmel 8 Konum
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Karavan Kamp Alanları 2023 | Mükemmel 8 Konum

3

Birçok kişinin ortak hayali olan karavan seyahati, son zamanlarda çok daha popüler olmuş ve herkes tarafından yaygınlaşmıştır. Ev ile aracınızın birleştiği, dilediğiniz her yere götürebildiğiniz ve içinde yaşam bulduğunuz o karavan, bizlere adeta hayat veriyor.

Karavan ile tatil keyfi yaşayan herkes, belirli bir tatil yerine gidip de orada kalmak zorunluluğu içerisine hiçbir zaman girmiyor. Çünkü karavanınız ile tatil için bir yere gittiğinizde, o yerden memnun kalmamanız durumunda, isteğinize bağlı olarak başka bir konuma da geçme özgürlüğüne sahipsiniz.

Sonuçta başka bir yere konaklama için para vermiyor, tamamen kendi karavanınızda barınıyor ve karavanın gittiği her bir yerde de tatil yapma deneyimini yakalamış oluyorsunuz. Ve bir de bu harika karavanları bir tatil noktası olarak kullanan, misafirlerine karavan kamp etkinliği yapma fırsatı sunan yerler mevcuttur. Bu yerlere giderek güzel bir tatil yapabilir, karavan kamp alanları dahilinde de çok güzel bir konaklama hizmeti edinebilirsiniz.

Biz de bu içeriğimizde sizler için bir liste aptık ve karavan kamp alanları nelerelerdir, bunları sıraladık. İşte, tek başınıza veya sevdiklerinizle gidip çok güzel bir tatile imza atacağınız karavan kamp yerleri

Karavan Kamp Alanı

1 – Ada Camp Hotel Beach / Cunda

Ada Beach Hotel Karavan Kampı
Ada Beach Hotel Karavan Kampı

Tam olarak Midilli Adası karşısında konaklama hizmeti edinebileceğiniz bir yer olan Ada Camp Hotel Beach, kesinlikle gidip, görüp, tatil yapmanızı tavsiye ettiğimiz muhteşem bir yer olma özelliği taşıyor. Denize sıfır karavan kamp alanı olarak tanına bu bölge, çocuklu aileler için de oldukça ideal bir niteliktedir. Karvan kampı yapacağınız bu bölgenin, gün içerisinde farklı etkinliklerine katılabilir ve tüm tatil serüveninizi dolu dolu yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu karavan kamp alanına Assos Antik Kenti baya yakındır. Karavanızla kamp yaparken örenyerini de ziyaret edebilirsiniz.

2 – Yedigöller Milli Parkı / Bolu

Yedigöller Milli Parkı Karavan Kampı
Yedigöller Milli Parkı Karavan Kampı

Bolu ili sınırları içerisinde yer alan Yedigöller Milli Parkı, karavan kamp alanları arasındaki en güzel bölgelerden biridir. Yılın her mevsiminde ayrı bir güzelliğe bürünen Yedigöller Milli Parkı, kamp yapmak isteyen kişilerin de ilgi odağı olmuş durumda. Ve buraya hem biriş yapmak, hem de karavan kampı yapmak ayrı ayrı ücretlendirmeler ile mümkündür.

Ve bu ücretlendirme sayesinde burada bir tesis var olmakla birlikte, bu tesiste gündelik ihtiyaçlarınızın tamamını karşılayabilirsiniz. Siz de Türkiye’de karavan kamp tatili nerede yapılır diye soruyorsanız, Bolu Yedigöller Milli Parkını kesinlikle tavsiye ederiz.  

3 – Kaş Camping / Kaş

Kaş Camping
Kaş Camping

Görsel Kaynak: Kaş Camping Karavan Kamp Alanı

Doğa ile iç içe olmak ve nefes kesen bir karavan kamp deneyimine imza atmak istiyorsanız, Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Kaş Camping’i sizlere kesinlikle tavsiye ederiz.

Antalyadaki karavan kamp alanları arasında olan bu bölge, zeytin türü başta olmak üzere birçok farklı ağaç ile çevrelenmiş durumdadır. Ve ağaçlar ile bu denli iç içe olması, Kaş Camping karavan kampı alanını çok daha yaşanabilir bir yer haline getiriyor.

Burada karavanınızı park edebilmeniz için oldukça güvenli yerler bulunmakla birlikte, aynı zamanda bir kamp deneyimi esnasında ihtiyaç duyacağınız her şeye de yine burada kolayca ulaşmanız mümkün. 

Aynı zamanda kaş kamp alanları yazımızı okuyarak nerede çadır kampı yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

4 – Oba Beach Hotel & Karavan / Ölüdeniz

Oba Beach Karavan Kampı
Oba Beach Karavan Kampı

Burası, bir tesis olarak işlemekle birlikte, gelen misafirlerin konaklaması için onlara bir karavan tahsis eder. Ve misafirler de işletme tarafından kendilerine tahsis edilen karavanlarda çok güzel bir konaklama hizmeti almış olur. Ve Fethiye Ölüdeniz’de yer alan Oba Beach Hotel & Karavan tatil alanından 10 dakikalık bir yürüyüş sonrasında, denize ulaşabilir ve kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. Konaklayacağınız karavan ise aklınıza gelebilecek her şeyle donatılmış, yok / yok şekinde bir standarta sahiptir. 

Karavan kampının yanı sıra çadır kampı düşünüyorsanız Fethiye kamp alanları yazımıza göz atabilirsiniz 🙂

5 – Gargara Doğal Tatil Kampı / Assos

Gargara Doğal Tatil Kampı
Gargara Doğal Tatil Kampı

Şimdi de milli mücadele topraklarımıza doğru yola çıkıp, kendimizi Assos’da bulunan Gargara Doğal Tatil Kampında buluyoruz. Karavan kamp alanı olarak tanınan bu eşsiz bölge, o muhteşem denizin tadını çıkarmanız ve gün doğumu ile batımı izlemeniz konusunda oldukça ideal bir seçenektir. Siz de Gargara Doğal Tatil Kampı bölgesine gelerek, çok uygun fiyatlarla sunulan birbirinden avantajlı seçeneklerden faydalanabilirsiniz. 

6 – Önder Camping / Kuşadası

Önder Camping Karavan Kamp Alanı
Önder Camping Karavan Kamp Alanı

Rotamızı şimdi de Kuşadası’na doğru çevirelim ve Önder Camping karavan kamp alanını inceleyelim. Bu kamp alanı, yüzmek için girebileceğiniz deniz kısmına 500 metre uzaklıkla yer alıyor. Aynı zamanda denize girmeyi sevmeyenler için de Önder Camping’de havuzlar da mevcuttur. Yine bu havuzlarda da dilediğiniz gibi yüzerek vakit geçirebilirsiniz. 

7 – Datça Aktur Kamping / Datça

Datça Kamping Karavan Kampı
Datça Kamping Karavan Kampı

Sırada, doğa ile iç içe olan bir diğer karavan kamp alanı, Datça Aktur Kamping var. Bu güzel bölge, özellikle de yaz tatiller için gerçekten de ideal bir konuma sahip. Eğer karavan kamp alanından ayrılarak arka tarafdaki ormanlara doğru bir yürüyüş gerçekleştirmek isterseniz, yanınızda mutlaka bölgeyi bilen birisinin olmasında fayda var. Ve iddia ediyoruz ki bir karavan tatili serüveninde istediğiniz ve beklediğiniz her şeyin çok daha fazlasını, Datça Aktur Kamping kamp alanında bulabileceksiniz. 

8 – Azmakbaşı Camping / Akbük Koyu

Azmakbaşı Camping
Azmakbaşı Camping

Denize 150 metre mesafe uzaklıkta yer alan Azmakçı Camping, hemen yanı başında bulunan çok da güzel bir göle sahiptir. Doğa ile iç içe olan bu karavan kamp alanı, sessizliğe ve iç huzura kavuşmak isteyen kişilerin durak noktası olmuş durumda. Ve elbette tatil için karavan kamp deneyiminizin yanı sıra başka konaklama seçeneklerinin de hepsine, Azmakçı Camping karavan kamp alanından erişebileceksiniz. 

Bir gün karavan kampı dışında çadır kamp yapmayı tercih etmeyi düşünürseniz, muğla kamp alanları yazımızı mutlaka incelemenizi öneririz 🙂

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 15 Eylül 2022

    Ben de yeni bir karavan sahibi olarak �stanbul’dan çıkmış bulunmaktayım yollara şu anda izmir’deyim tabii Marmaris Datça Akyaka Akbük geleceğim buralarda gerekiyorsa peteğe ineceğim birçok otelden ve dinlenme tesislerinden bir çok çok daha iyi tavsiye ederim şu anda kocakarıpilajin dayimİzmir’de nurdan rota Çeşme ve diğer koylar ve arkasından Allah nasip ederse aktürk Akyaka Marmaris Datça Fethiye ri dönüş İnşallah İstanbul olacak hepinize de hayırlı tatiller efendim

  2. 24 Ekim 2022

    10 Ekim 2022 tarihinde bolu Yedigöller,karavanimizla gittik.Karavan ile kamp yapmak yasak.Abant gölünde de yasak ancak ücretli kamp alanına gidebilirsiniz.yedigollerde tamamen yasak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir