Mihrabat Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Mihrabat Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

İstanbul Anadolu Yakası’nın en nezih ve eşsiz manzarasına sahip olan korularından birisi olarak karşımıza çıkan Mihrabat Korusu Kanlıca sırtlarında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 3 kilometrekarelik bir yürüyüş parkuruna sahip olan koru Ortaköy Sahili, Rumeli Hisarı, İstinye Koyu gibi güzeller güzeli muhteşem manzaraları görmektedir. Çam ağaçlarının hayat dolu kokusu ile karşıladığı Mihrabat Korusu’nda kafe, restoran, organizasyon alanları, geniş otopark ve çocuk parkları yer almaktadır.

Mihrabat Korusu Nerede?

Mihrabat Korusu, doğası ve deniz manzarası ile bilinmekte olan İstanbul’un Anadolu Yakası’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Korunun tam olarak yeri Beykoz ilçesinin Kanlıca taraflarında yer almaktadır.

Mihrabat Korusu’na Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusu’na Üsküdar ilçesinden kalkmakta olan 15, 15P ve 15T numaralı otobüsler ulaşım sağlamaktadır. Otobüs ile gitmek isteyen ziyaretçiler trafiğe bağlı olarak ortalama 1 saat içerisinde koruya ulaşım sağlayabilmektedir. Kanlıca durağında inip yaklaşık olarak 2 dakika yürümek, koruya ulaşmak için yeterli olacaktır. Buna ilave olarak hem Avrupa Yakasından ya da Anadolu Yakası’ndan özel araçlar ile koruya gelinecekse de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Kavacık çıkışından çıkılarak Mihrabat Korusu tabelalarını takip ederek koruya gelmek mümkün olmaktadır.

Mihrabat Korusu’na Nasıl Gidilir?

Mihrabat Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Mihrabat Korusu’na girmek için herhangi bir giriş ücreti ödemenize gerek yoktur. Ancak, koruya özel araç ile girmek için 35 Türk Lirası otopark ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Mihrabat Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Mihrabat Caddesi No:50 Kanlıca Beykoz / İSTANBUL

Telefon: 0 (216) 425 86 16  / 0 (530) 402 13 13

Web Sitesi: https://mihrabatkorusu.com/

Mihrabat Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

İstanbul’un en gözde ve en güzel ortamı olan korularından birisi olan Mihrabat Korusu’nda Boğaz manzarası karşısında kahvaltı yapmak mümkün olmaktadır. Kahvaltı servisleri hem hafta içi hem de hafta sonu başarılı bir şekilde sunulmaktadır. 2023 yılı güncel fiyatlarına göre kahvaltı ve sınırsız çay hafta içi 270 Türk Lirası, hafta sonları ise 320 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun haricinde 0-6 yaş arası çocuklardan kahvaltı için herhangi bir ödeme alınmamaktadır. Ayrıca kahvaltı içeriğinde ise; sahanda sucuk, sahanda yumurta yada menemen, süzme yoğurt, peynir ve zeytin çeşitleri, söğüş tabağı, mevsim meyveleri, tahin pekmez, bal kaymak, patates kızartması, sigara böreği, eritme peynir, simit ve poğaça gibi ürünler bulunmaktadır.

Mihrabat Korusu Giriş Ücreti Nedir?

Mihrabat Korusu Masal Bahçe Nedir?

Mihrabat Korusunda yapacağınız organizasyonlar için ayrılan alan olan Masal Bahçe, Boğazın muhteşem manzarası eşliğinde sizlere oldukça güzel bir gün geçirmeniz için ortam hazırlıyor. Masal Bahçenin ziyaretçilerine sunduğu avantajlar arasında;

  • Panoramik boğaz manzarası
  • 800 kişilik davet alanı
  • İki ayrı teras düzeninde kullanım
  • Müstakil mutfak ve servis birimleri
  • Üç ayrı otopark alanı
  • Her model etkinliğe elverişli alan

Gibi avantajlar bulunmaktadır.

Mihrabat Korusu Google Harita Konumu
Mihrabat Korusu Kale Bahçe Nedir?

Mihrabat Korusu Kale Bahçe Nedir?

Masal Bahçe gibi yine organizasyon yapmak isteyen ziyaretçiler için ayrılan Kale Bahçe, 400 kişilik davet alanı, otopark ve eşsiz manzarası ile siz değerli ziyaretçilerin özel günlerinde hizmet sağlamaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir