Küçük Çamlıca Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
 1. Anasayfa
 2. Koru ve Parklar

Küçük Çamlıca Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Küçük Çamlıca Korusu, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. İlçe merkezinin yaklaşık olarak 4 kilometre kadar uzağında yer alan koru, Boğaziçi’nin en büyük ikinci yüksek noktası olmak özelliği taşımaktadır. Küçük Çamlıca korusunda Osmanlı Devleti padişahlarından 2.Mahmut döneminde av ve geziler yapılmaktaydı. 19. Yüzyılda büyük bir bölümü Sami ve Suphi Paşa’nın özel mülkü olarak bilinmekteydi. 1940’lı yıllarda ise Lütfi Kırdar dönemin valisi tarafından oldukça sembolik bir rakam ile kamulaştırılmıştır.

1950’li yıllardan itibaren İstanbul’a yoğun göç başlaması ile beraber korunun bir bölümü gecekondulaşmış ve tahrip edilmiştir. 1980’li yıllardan itibaren ise İBB tarafından yeniden düzenlenmiş ve tepede bir takım sosyal tesisler oluşturulmuştur. Küçük Çamlıca Korusu içerisinde oldukça fazla ağaç yer almaktadır. Koruda yer alan ağaç türleri arasında fıstıkçamı, karaçam, kızılçam, servi, çınar, gürgen, ıhlamur, İspanyol göknarı, çiçekli, dişbudak, erguvan, sedir ve doğu çınarı gibi ağaç türleri bulunmaktadır. Ayrıca koru içerisinde Sofa Köşkü, Cihannüma Köşkü ve Topkapı Köşkü olacak şeklinde üç adet yapı yer alacaktır.

Küçük Çamlıca Korusu Nerede?

Küçük Çamlıca Korusu Nerede?

Küçük Çamlıca Korusu, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. İlçe merkezinin yaklaşık olarak 4 kilometre kadar uzağında yer alan koru, Boğaziçi’nin en büyük ikinci yüksek noktası olmak özelliği taşımaktadır.

Küçük Çamlıca Korusu Google Harita Konumu

Küçük Çamlıca Korusu’na Nasıl Gidilir?

Küçük Çamlıca Korusu’na toplu taşıma yöntemleri arasından belediye otobüsü, metro ve minibüs ile gidilebilmektedir. Küçük Çamlıca Korusu’na gidebileceğiniz toplu taşıma numaraları ise;

Otobüs: 129T, 14F, 522

Metro: M5

Minibüs: C-57

Bazı Konumlardan Ortalama Varış Süreleri Nelerdir?

 • İtü Maçka Yerleşkesi üzerinden 44 dakika sürmektedir.
 • İstinye Park üzerinden 64 dakika sürmektedir.
 • Miniatürk Açıkhava Müzesi üzerinden 54 dakika sürmektedir.
 • Taksim Meydanı üzerinden 50 dakika sürmektedir.
 • Fatih üzerinden dakika sürmektedir.
 • Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Yerleşkesi üzerinden 43 dakika sürmektedir.
 • Yeditepe Üniversitesi üzerinden 71 dakika sürmektedir.
 • Maslak üzerinden 46 dakika sürmektedir.
 • Kağıthane üzerinden 58 dakika sürmektedir.
Küçük Çamlıca Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Küçük Çamlıca Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Küçük Çamlıca Korusu’na giriş yapmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Küçük Çamlıca Korusu 7 gün 24 saat açık kalmaktadır. 7 gün 24 saat açık olan koruda yeme içme hizmetleri sabah 09:00 ile akşam 23:00 arasında sürmektedir. Bu saatler kış aylarında farklılıklar gösterebilmektedir.

Küçük Çamlıca Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Küçük Çamlıca Korusu içerisinde kahvaltı edebilmek için Beltur sosyal tesisleri tarafından sağlanan olanakları kullanmak mümkün olabilmektedir. Kahvaltı tabağı ve birçok hamur işi ürünler bu sosyal tesisler tarafından ziyaretçilere sunulmaktadır. Oldukça geniş ürün yelpazesi olan koru içerisinde kahvaltı yapabilir, güzel içecekler eşliğinde zaman geçirebilir ve manzara karşısında güzel zaman geçirebilirsiniz.

Küçük Çamlıca Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Küçük Çamlıca, 34696 Üsküdar/İstanbul

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir