ParkAda Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

ParkAda Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Eğlence anlayışının her yeni gün değiştiği ülkemizde yeni şeyler keşfetmek isteyenler ParkAda Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları konusunu merak ediyor. Öyle ki Parkada’da insanlar gönlünce güzel vakit geçirirken sevdikleriyle güzel anılar biriktirmenin de keyfine varıyor.

İstanbul sakinlerinin Bayrampaşa’daki yeni eğlence tesisi Parkada Adapark olarak da biliniyor. Eğlence anlayışına yeni bir boyut kazandıran Parkada’da herkese uygun bir aktivite bulunuyor. Boş bir günde aklınıza tüm günü nasıl verimli bir şekilde geçirebilirim diyorsanız Parkada tam da aradığınız özellikleri barındıran bir yer.

Parkada kurulduğu günden günümüze içeriğinde pek çok yeni aktivite ile güncellenmiş ve şu andaki son halini almıştır. Bu anlamda güncel bir park olduğunu söylemek mümkündür. Günümüzün hem doğal alanlarını hem de eğlence merkezilerini en iyi şekilde kapsayan Parkada tek alanda birden fazla güzel zaman geçirebilecek içerik sunması ile öne çıkmayı başarıyor.

ParkAda’da Sizleri Neler Bekliyor?

Parkada ziyaretçilerine birbirinden farklı eğlenceli aktivite sunan büyük bir platformdur. Peki, Parkada’ya gelen çocuklu bir aile nelerden faydalanabilir ve zamanını nasıl verimli geçirebilir. Peki, Parkada’da neler var? Hem çocukların hem yetişkinlerin keyifli vakit geçirmesi adına ne gibi aktiviteler mevcut? Şimdi bunlara bakalım.

ParkAda’da Neler Var?

ParkAda Giriş Ücreti
ParkAda Giriş Ücreti
  • Lunapark
  • Yapay Gölet
  • Piknik Alanları

Öncelikle piknik yapmaktan hoşlananlar, şehrin kalabalığından ve kaotik ortamından uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için bir piknik alanı bulunuyor. Parkada piknik alanı hem yetişkinlerin hem de çocukların özgürce güzel vakit geçirebileceği bir alan olarak öne çıkıyor.

Çocukların sınırsızca eğlenebilmesi için bir de lunapark bulunuyor. Parkada lunapark içerisinde birbirinden renkli, eğlenceli oyunlar bulunuyor. Belirli bir meblağ karşılığında bu oyunların hepsine katılmak mümkün oluyor. Karnı acıkanlar ve bir şeyler içmek isteyenler için ise birbirinden güzel lezzetlerin olduğu bir restoran ve hem çay kahve hem de tatlı yemek için bir kafe yer alıyor.

Gölde keyif yapmak isteyenler için ise göl manzaralı muazzam keyifli oturma alanları yer alıyor. Bu büyük eğlence kompleksinin içerisinde tiyatro gösterilerini izlemek isteyenler için bir amfi tiyatro da bulunuyor. Burada hem çocuklara hem de yetişkinlere özel oyunlar sergileniyor.

Hem usta tiyatroculardan hem de amatör tiyatroculardan birbirinden keyifli tiyatro oyunlarını izleyebileceğimiz amfi tiyatroda çocuklar için özel gösteriler de bulunuyor. Parkada’da gezerken bir gösteri molası vermek ve keyifli oyunlar izlemek isterseniz burası tam size göre.

Büyük alanda bowling oynamak isteyenler için ise bowling merkezi bulunuyor. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz bir de çarşısı yer alıyor. Kısacası Parkada’da yok yok diyebiliriz. Hafta sonu ailesiyle beraber güzel vakit geçirmek, gezmek, alışveriş yapmak isteyenler için Parkada Bayrampaşa’da kusursuz bir deneyim sunuyor.

Bayrampaşa Parkada’da Sınırsız Eğlence

ParkAda Giriş Ücreti
ParkAda Giriş Ücreti

İstanbul Bayrampaşa’da bulunan oyun ve eğlence kompleksi Parkada 2003 senesinde hizmete açılmıştır. 2003 senesinden bu yana her sene yeni oyun merkezleri ve dinlenme mekânları ile katlanarak büyüyen bu kompleks güzel vakit geçirmeyen isteyen herkese kapılarını açıyor. Parkada 2023 yılında da tüm görkemi ve eğlenceli aktiviteleri ile misafirlerini bekliyor.

Burası için İstanbul’un en büyük açık alan parklarından bir tanesi denebilir. Hem doğa içerisinde olup hem de farklı aktiviteleri, alışverişi, yeme içmeyi kapsayan oldukça gelişmiş bir alandır. Bu sebeple Parkada küçükler olduğu kadar büyüklerin de sevdiği bir sosyal alandır.

Parkada’da Zaman Geçirmek

Parkada’da zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Çünkü içerisinde herkesin keyif alabileceği bir aktivite ya da mekân yer almakta. Arkadaşlarınızla birlikte oturup sohbet edebileceğiniz bir kafesi bulunuyor. Burada ayrıca pasta, tatlı çeşitlerini de deneyimleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra göl kenarına oturarak güneşin batışını izleme şansına da erişebiliyorsunuz. Sırf Parkada göl manzarasını izlemek için bile pek çok ziyaretçi buraya akın etmektedir. Arabayla gelenler için ayrıca otoparkı bulunan alanda araçsız gelenler için de ulaşım kolaylığı sağlanmaktadır.

Parkada hayvanat bahçesi içerisinde birbirinden farklı hayvanların olduğu hem genç hem de yetişkinlerin ilgisini çekebilecek bir bahçedir. Lunaparkta ise çocukların binmek isteyeceği atlıkarıncalar, yarış arabaları ve oyunlar bulunmaktadır. Yetişkinler bowling turnuvası yaparken çocuklar hayvanat bahçesi ya da lunaparkta benzersiz vakit geçirebiliyorlar.

Yapay Gölet ile Kusursuz Bir Manzara Sizi Bekliyor

Güzel bir göl manzarasına kim hayır diyebilir ki? Özellikle şehrin tam kalbinde olup şehrin gürültüsünden uzak olduğunuzu hissettirecek bir göl manzarası. Parkada göl manzarası için yapmanız gereken tek şey parkı ziyaret etmek. Doğru yönergeler ile göleti mutlaka görmektesiniz. Yapay gölette su yüksekliği 30 cm’dir. Bu sebeple gönül rahatlığı ile aileler çocuklarıyla ziyaret edebilmektedir. Herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Bu gölet Parkada eğlence merkezi içerisinde görsel anlamda sizleri en çok büyüleyecek yerdir.

Parkada yapay gölünde dilerseniz göl kenarındaki banklara oturarak manzarayı izleyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz göl çevresine oturarak piknik de yapmanız mümkündür. Parkada yapay göl etrafında bir de yürüyüş parkuru vardır. Bu yürüyüş parkı özellikle hem yürüyüp temiz hava almak hem de spor yapmak isteyen ziyaretiler için oldukça idealdir. Parkada bisiklet kiralama hizmeti de yine mevcut olup bisiklet kiralayarak göl çevresinde sürüş keyfi yaşamak mümkündür.

ParkAda Lunapark’da Eğlenceli Bir Maceraya Hazır Olun

Parkada’da bulunan lunapark kuşkusuz çocukların favori yeridir. Burada çocukların eğlenmesi, hoş vakit geçirmesi için tüm detaylar düşünülmüş durumda. Ancak bazı alanlarda güvenlik açısından yaş sınırı konulmuştur. Ebeveynler Parkada yaş sınırı çerçevesinde göz önünde bulundurarak çocuklarının park içerisinde keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyabilirler. Parkada lunapark içerisinde bir lunaparktan beklenen tüm aktivite ve oyuncakları bulmak mümkündür.

Bayrampaşa’da şehrin tam göbeğinde böylesine dolu dizgin bir eğlence sunan Parkada tüm günü dolu dolu yaşatarak tüm aile bireylerinin eğlenmesine olanak tanıyor. Lunaparkı, göleti, piknik alanı, oyun alanı, bisiklet parkuru, dükkânları, restoranı, kafeleri ile Parkada adeta bir paket eğlence sunuyor. Bu eğlence paketi içerisinde hem yetişkinlerin hem de çocukların keyif alabileceği sınırsız aktivite bulunuyor.

Parkada içerisindeki görevliler ise herhangi bir sorun yaşamamanız adına her daim görev başında sizleri bekliyor. Aklınıza takılan bir şey olduğunda, yön sormada ya da bilgi almada Parkada görevlilerinden dilediğiniz an destek ve yardım alabilirsiniz. Bayrampaşa Parkada içerisinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak, birbirinden güzel ve renkli anılar biriktireceksiniz.

Bayrampaşa ParkAda Çalışma Saatleri Nedir?

ParkAda Giriş Ücreti
ParkAda Giriş Ücreti

İstanbul’un en büyük eğlence ve dinlenme komplekslerinden bir tanesi olan Parkada’ya hem hafta içi hem de hafta sonu ziyaret mümkündür. Parkada çalışma saatleri şu şekildedir:

  • Hafta içi: 08.30 – 01.00
  • Hafta sonu: 08.30 – 01.00
  • Resmi tatillerde park açıktır.

Bayrampaşa ParkAda Giriş Ücreti Ne Kadar?

ParkAda Giriş Ücreti şu şekildedir:

Parkada’da jeton fiyatı: 20 TL

Deniz bisikleti fiyatı (10 dakika): 2 kişi 40 TL, 4 kişi 70 TL

Çocuklar için at turu: 2 tur 40 TL

Bayrampaşa ParkAda Katlı Otoparkı Fiyat Tarifesi Nedir?

0-1 Saat          28.00 TL

1-2 Saat          36.00 TL

2-4 Saat          40.00 TL

4-8 Saat          50.00 TL

8-12 Saat        60.00 TL

Tam Gün         80.00 TL

Bayrampaşa ParkAda Nasıl Gidilir?

ParkAda Giriş Ücreti
ParkAda Giriş Ücreti

Parkada İstanbul Bayrampaşa ilçesinde yer almaktadır. Oldukça merkezi bir bölgede olduğundan ötürü hem şehir içi hem de şehir dışından bölgeye ulaşım oldukça kolaydır. İster özel aracınız ister toplu taşıma ile Parkada ulaşım sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Parkada ulaşım bilgileri ise şu şekildedir:

Özel araçlar ulaşım: Eğer aracınız var ise konuma oldukça rahat bir şekilde varabilirsiniz. Bunun için E5 üzerinden yol almanız gerekir. Sonrasında İstanbul Bayrampaşa Otogarı’na girmeden Yıldırım Mahallesi sapağından sapmanız gerekir. Buradan itibaren ortalama 2,5-3 km kadar yol aldıktan sonra Parkada’yı göreceksiniz.

Toplu taşıma ile ulaşım: Eğer toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız yine çok zorlanmadan varmanız mümkündür. Bunun için isterseniz metroyu kullanabilirsiniz. M1A (Yenikapı – Atatürk Havalimanı) ya da M1B (Yenikapı – Kirazlı) metro hatlarını kullanarak Bayrampaşa metro durağında ya da Kocatepe metro durağında inmeniz yeterlidir. Metro durağında indikten sonra yönergeler ile yürüme mesafesinde alana varmaktasınız.

Parkada’nın iki tane girişi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Parkada lunapark giriş ve diğeri Adapark yapay gölet giriştir. Buralar hem giriş hem de çıkış kapısı olarak kullanılmaktadır. İçeriye girdiğiniz andan itibaren ise adeta sizleri büyülü bir şehir bekliyor. İstanbul’un ortasında böyle büyük, görkemli ve eğlenceli bir yerin olduğuna kendiniz de inanamayacaksınız.

ParkAda Açık Adres: Kocatepe Mahallesi Hudut Yolu üzeri Kocatepe Bayrampaşa/İstanbul

İrtibat Numarası: (212) 640 95 50

 Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları hakkında bilgi almak için tıklayın.

Osmaniye Masal Park Giriş Ücretleri 2023 hakkında bilgi almak için tıklayın.

Kavaklı Lunapark Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir