Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Dünya’nın kalbi İstanbul her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaparken misafirlerin hem eğleneceği hem de dinleneceği mekanlardan olan Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları oldukça merak edilmektedir.

İstanbul hem tarihi hem de doğal güzelliği ile ün salmış bir şehirdir. Hem ziyaretçiler hem de şehir halkı her ne kadar bütün şehri dolaşsa da günün sonunda elbette dinlenecekleri bir yer arayışına girmektedirler.

Hem sosyal aktivite hem doğal güzelliği hem de çocuklar için alternatif bir mekân olan şehir parkı İstanbullular için iyi bir seçenek olmaktadır.

Her yaşa hitap eden Bayrampaşa Şehir Parkı, halk arasında Ada Park olarak da bilinmektedir. Birçok aktiviteyi bünyesinde barındıran park, Lunaparkı ile çocukların gönlünü kazanırken muhteşem bir manzaraya sahip olan göleti ile de yetişkinleri cezp etmektedir.

Bayrampaşa Şehir Parkı Hakkında

Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Temmuz 2003 yılında İstanbulluların hizmetine açılan park, Türkiye’nin en büyük eğlence parkı olmasıyla önemli bir yere sahiptir. 480.000 metrekare alan üzerinde misafirlerini ağırlamaktadır.

Hafta sonu ve tatillerde İstanbulluların nefes aldığı en gözde mekanlardan olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Burada Şunu hatırlatma fayda vardır. Ada Park’a evcil hayvan, kabuklu yemiş, uçurtma, kay kay, bisiklet, top, scooter girdirmeye izin verilmemektedir.

Bu yönüyle de gereksiz bir karışıklığın önüne geçilmektedir.

Bayrampaşa Şehir Parkı Alanları

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti
Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti

İki farklı giriş kapısı olan parka Lunapark ve yapay gölet kısımlarından girebilirsiniz. Tam bir aile yeri olan Parkta sizi görsel bir şölenle karşılayan gölet çocukların aklını başından alan Lunapark ve meraklıları için çiftlik alanları mevcuttur.

Şimdide Ada parkın içerisinde hangi alanlar var, kısaca bilgi verelim.

Çiftlik: Ebeveynlerin çocukları ile ortak vakit geçirebileceği alanda binicilik eğitimi de verilmektedir. Belki de birçok çocuğun ilk defa at göreceği ve at bineceği mekânda çocuklarınızla çok güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Burada hem spor yapabilir hem de çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılayabilirsiniz.

Lunapark: Ayrı bir lunaparka gitmenize gerek kalmadan burada birçok aktivite olanağı bulabilirsiniz. Sihirli bir manzara eşliğinde çocuklarınızı unutulmaz eğlenceler yaşatabilirsiniz. Yalnız çocuklar için değil burada büyükler içinde aletler mevcuttur.

Oyun Parkı: Salıncak, kaydırak gibi klasik park aletlerinin olduğu alanda çocuklar güvenli bir şekilde eğlenebilir onlar gönüllerince parkın tadını çıkarırken sizde çayınızı kahvenizi huzurla yudumlayabilirsiniz.

Ayrıca oyun parkı için extra bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Yapay Gölet: Parkın en güzel alanlarından olan yapay gölet 30 cm yüksekliktedir. Göletin çevresinde bulunan banklarda oturabilir yanınızda getirdiğiniz yiyecek içecekleri tüketebilirsiniz.

Yine göletin etrafında bulunan yürüyüş parkurunda muazzam bir manzara eşliğinde yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Arzu ederseniz de burada bisiklet kiralama imkânınız da bulunmaktadır.

Bayrampaşa Şehir Parkı İçerisinde Vakit Geçirilebilecek Alternatifler Nelerdir?

Her yaş ve kesme hitap eden Bayrampaşa Parkı içerisinde vakit geçirilebilecek alternatifler şunlardır;

Açık ve kapalı spor alanları, sergi alanı, hobi bahçeleri, mini hayvanat bahçesi, yürüyüş alanı, çarşı, anfi tiyatro, bowling salonları, piknik yerleri, restoranlar, kafeler vb.

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi Ada Park’ta konser ve tiyatro gibi çeşitli aktiviteler de yapılmaktadır.

Ayrıca parkın içerisinde mescit bulunmaktadır.

Bayrampaşa Şehir Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti
Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti

Kocatepe Mahallesinde konumlanan Ada Park Hudut yolu üzerindedir.

Metro ile nasıl gidebilirim diye düşünenler için Kocatepe metro durağında inerek 15 dakika yürüdükten sonra Bayram Paşa Şehir Parkına ulaşabileceklerini belirtelim. M1A VE M1B metrolarına binilmesi gerektiğini de ekleyelim.

Otobüs ile gitmek için ise 32A, 32M, 32T,36CY ve HT6 otobüslerine binilmelidir.

Kendi aracı ile gitmeyi tercih edenler ise öncelikle Bayram Paşa sapağına girin. Otogar yolunu takip edin. Otogar yolu tabelalarından ilk sağa saptığınızda parkı göreceksiniz.

Minibüs veya dolmuş tercihi olanlar ise A-11, A-16, A-27 numaralı araçlara binmeleri gerekmektedir.

Bayrampaşa Şehir Parkı İletişim Bilgileri Nedir?

Adres: Kocatepe mahallesi Hudut yolu üzeri Kocatepe Bayrampaşa/ İstanbul

Tel: 0212 640 95 50

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti
Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti

Bayrampaşa Şehir Parkı 2023 ücretleri Nedir?

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 şu şekildedir;

Jeton: 35 TL

Giriş: Ücretsiz

Otopark: 1 SAAT 30 TL (1 saatten sonrası değişmektedir)

At Binme 1 tur: 40 TL

Ters ev: 40 TL

Sinema: 50 TL

2023 güncel Bayrampaşa Şehir Parkı ücretleri bu şekildedir.

Bayrampaşa Parkı Açılış Kapanış Saatleri

Park Giriş saati:05.00- 01.00

Lunapark Giriş: 13.00-00.00

Neden Bayrampaşa Şehir Parkına Gitmelisiniz?

Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
Bayrampaşa Şehir Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

Muhteşem bir alana kurulan Bayrampaşa Şehir Parkı yeşil, su ve eğlenceyi aynı anda size sunmasıyla olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.

Eğlenceden spora, sinemadan tiyatroya, konserden dinlenmeye aynı mekânda birçok aktiviteyi yaşayabileceğiniz olanaklara sahiptir.

Bayrampaşa Parkı, şehir dışından gelen misafirlerinizin gidebileceğiniz listenin en başındaki yerlerden biri olmaya değer bir mekandır.

Hayvanat bahçesinde çocuklarınızı gezdirebilirsiniz, piknik alanı bölümünde mangalınızı yapabilir 900 metre uzunluğu olan parkurda koşabilir gölet üzerinde botlarda dolaşabilir kısaca eğlenceye dair her şeyi burada bulabilirsiniz.

Çocukların ve büyüklerini oldukça dikkatini çekecek evin ve eşyalarının ters olduğu ters evde şahane fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Ziyaretçilerin oldukça dikkatini çeken park çarşısında hediyelikler alabilirsiniz. Her yönüyle keyif alabileceğiniz Bayrampaşa Şehir Parkı 2023 yılında İstanbul’da bir cazibe merkezi olarak 7’den 70’e herkese hizmet vermeye devam etmektedir.

Osmaniye Masal Park Giriş Ücretleri 2023 hakkında bilgi almak için tıklayın.

Kavaklı Lunapark Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları hakkında bilgi almak için tıklayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir