Otağtepe Fatih Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Koru ve Parklar

Otağtepe Fatih Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Otağtepe Fatih Korusu içerisinde oldukça yaşlı ağaçlara oldukça güzel sesleri olan kuşlar komşuluk yapmaktadır. Koruya gelen tüm ziyaretçileri doğanın eşsiz manzarası ile boğazın eşsiz görüntüsü karşılamaktadır. Koru içerisinde uzun uzun yürüyüşler yapmak mümkün olurken aynı zamanda ruhu dinlendirmek de mümkün olmaktadır. Koru içerisinde ağaçlara zarar vermek, avlanmak yasaktır. 

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Beykoz ilçesinin Kavacık semtinde bulunan koru, 150.000 metrekarelik alandan daha büyük bir alana yayılmış durumda. Otağtepe Fatih Korusu tam olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yanında yer almaktadır. Otağtepe Fatih Korusu olarak bilinmekte olan bu tarihi alan aynı zamanda Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Kültür Merkezi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda park içerisinde Vehbi Koç’a ait bir büst de bulunmaktadır.

Otağtepe Fatih Korusu Nerede?

Otağtepe Fatih Korusu, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer alan Beykoz ilçesinde bulunmaktadır.

Otağtepe Fatih Korusu Google Harita Konumu
Otağtepe Fatih Korusu Nerede?

Otağtepe Fatih Korusu’nda Neler Var?

Sera: Mevsimlik bitkilerin üretiminin yapılmış olduğu alan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Seyir Terasları: Boğaz manzarasının eşsiz bir keyif ile izlenebildiği, bir takım organizasyonların yapılabildiği açık mekan olarak bilinmektedir.

Gezi Yolları: Yürüyüş ve koşu yapılabilen yollardır.

Nilüfer Gölü ve Taş Köprü: Bir takım su bitkilerinin bulunduğu 280 metrekarelik bir yüzeye sahip olan, üzerinde taş malzeme kullanılan, Mimar Sinan esintilerinin yer aldığı ahşap korkuluklara sahip suni bir göl olarak karşımıza çıkmaktadır. Göl üzerinde ayrıca bolca Nilüfer yer almaktadır.

Oturma ve Gölge Elemanları: Ahşap malzemeden üretilen banklar ve kamelyalar sizi karşılamaktadır.

Beykozda Bulunan Beykoz Kahfaltı Mekanlarını Hemen inceleyin

Su Sarnıcı: Alanda zaten hali hazırda mevcut olan su sarnıçları restore edilmiş ve temizlenmiştir.

Otopark: 75 adet araç kapasitesine sahip olan ve çim taşları ile döşenen otopark, ziyaretçilere hizmet vermektedir.

WC: 3 adet bayan 3 adet bay kabininden oluşan tuvaletlerin kabinleri fiziksel engelli kişiler de düşünülerek tasarlanmıştır.

Otağtepe Fatih Korusu’na Nasıl Gidilir?

Otağtepe Fatih Korusu’na Nasıl Gidilir?

Otağtepe Fatih Korusu’na hem özel araçlarınız ile hem de otobüs ile gelebilirsiniz. Özel aracınız ile ikinci köprüye bağlandığınızda karşınıza çıkacak Kavacık tabelalarını takip ederek gelebilirsiniz. Otobüs ile gelecek olan ziyaretçiler ise; Beşiktaş ilçesinden Deniz otobüsleri ile Üsküdar’a geçebilir ve sonrasında Beykoz’a giden otobüsler ile Anadoluhisarı’na, Anadoluhisarı’ndan da Kavacık ilçesine gelerek koruya kısa bir sürede ulaşım sağlayabilirler.

Otağtepe Fatih Korusu Güncel Giriş Ücreti 2023

Giriş Ücreti: Otağtepe Fatih Korusu’na giriş ücretsizdir. Araç ile gelen ziyaretçiler ise İspark tarafından işletilmekte olan otoparklara, ödeme yaparak araçlarını bırakabilmektedir.

Ziyaret Saatleri: Otağtepe Fatih Korusu’nun ziyaret saatleri haftanın her günü sabah 09:00 ile akşam 19:30 saatleri arasındadır.

Otağtepe Fatih Korusu Adresi: Kavacık, 34810 Beykoz/İstanbul

Otağtepe Fatih Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Otağtepe Fatih Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Otağtepe Fatih Korusu’nda kahvaltı yaparak oldukça keyifli zamanlar geçirmek mümkün olabilmektedir. Koruda kahvaltı tabağı 25 Türk Lirası, serme kahvaltı 30 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun haricinde sadece hafta sonları yapılmakta olan açık büfe kahvaltı ise kişi başı 40 Türk Lirası olarak bilinmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir