Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Giriş Ücreti 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Giriş Ücreti 2023

0

160’dan fazla ünlü ismin balmumu heykelinin yer aldığı Eskişehir Balmumu Müzesi, birçok tarihi karaktere ev sahipliği yapmaktadır. İlerleyen zamanlarda müzeye birçok farklı ünlü ismin heykelinin de ekleneceği bilgisi yetkili kurumlar tarafından verilmiş durumda. Müze içerisinde birçok farklı ismin yanı sıra Mustafa Kemal Atatürk’ün bazı dönemlerinin heykelleştirilmesinin yanı sıra, Atatürk’ün ailesini de yansıtan heykelleri yapılmış durumdadır. Müze içerisinde Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan heykelleri yakından görebilir, inceleyebilir ve birçok heykel ile beraber fotoğraf çektirebilirsiniz.

Ülkemizde türlerinin ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, 2013 senesi içerisinde bizzat Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in seneler boyunca yapmış olduğu heykeller ile açılmış durumdadır. Yılmaz Büyükerşen, müzede yer almakta olan tüm balmumu heykellerden önce, Anıtkabir’de, İnebolu’da, İzmir’de, Harp Akademilerinde, Samsun’da ve Deniz Harp Okulu’nda yer almakta olan balmumu Atatürk heykellerini de bizzat kendisi yapmıştır.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Giriş Ücreti Nedir?

Salon’un A Bölümünde Neler Var?

Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’nin A bölümünde; Mustafa Kemal Atatürk ve Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları, Mustafa Kemal Atatürk’ün ailesi, Osmanlı padişahları, dönemlere ait cumhurbaşkanları, Kurtuluş Savaşı’na ait simgeler, Cumhuriyet dönemine ait simgeler ve Osmanlı Dönemine ait simgeler yer almaktadır.

Salon’un B Bölümünde Neler Var?

Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’nin B bölümünde; Kemal Sunal, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Barış Manço, Adile Naşit gibi birçok sanat, spor ve basın-yayın dünyasının ünlü ve dünya liderleri ile bilim adamlarının yer aldığı balmumu heykelleri yer almaktadır.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Ziyaret Saatleri Nelerdir?

Salon’un C Bölümünde Neler Var?

Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’nin C bölümünde; Yunus Emre, Seyit Battal Gazi, Alparslan ve Nasreddin Hoca gibi tarihi karakterlerin balmumu heykellerini görmeniz mümkün olabilmektedir.

Salon’un D Bölümünde Neler Var?

Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’nin D bölümünde; ziyaretçilerin kendi başlarına fotoğraf çekmeleri yasaklanmıştır. Bu bölümde fotoğraf çekebilmeniz için görevlilerden destek almanız gerekmektedir. Salonun bu bölümünde; Turgut Özal, Adnan Menderes, Alparslan Türkeş gibi eski siyaset insanları ve günümüzün önde gelen siyasi isimlerinin heykelleri yer almaktadır.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Adresi Nedir?

Salon’un E Bölümünde Neler Var?

Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi’nin E bölümü balmumu müzesinin anılar, ödüller ve eğitim bölümü olarak isimlendirilmektedir.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Giriş Ücreti Nedir?

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’ne normal giriş ücreti 30 Türk Lirası, öğrenci giriş ücreti 20 Türk Lirası ve çocuklar için giriş ücreti ise 12 Türk Lirası olarak bilinmektedir.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Ziyaret Saatleri Nelerdir?

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’ne giriş saatleri haftanın Pazartesi günü hariç her günü sabah 10:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında yer almaktadır.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’nin Adresi Nedir?

Adres: Şarkiye Mah. Türkmen Hoca Sok. Odunpazarı /Eskişehir

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi Google Harita Konumu

Telefon: (0222) 220 81 85

İnternet Sitesi: http://www.balmumuheykeller.com/muzemiz.php

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi, şehrin tam olarak ortasında yer almaktadır. Müzeye birçok bölgeden yürüyerek ulaşabilir ve müzeyi gezebilirsiniz. Müzeye ulaşabilmek için 12 Numaralı Fevzi Çakmak Mahallesi – Odunpazarı isimli belediye otobüsü ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir