Naile Sultan Korusu Güncel Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Naile Sultan Korusu Güncel Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinde yer almakta olan Naile Sultan Korusu, oldukça güzel bir koru olarak milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Toplamda ortalama 5 hektarlık bir alanda yer alan koru, özel mülk durumunda olduğu için ziyarete açık bir koru değildir. Naile Sultan Korusu’nun etrafında; Naciye Sultan Korusu, Halide Hanım Korusu ve Emin Vafi Korusu yer almaktadır. Osmanlı Padişahlarından 2.Abdulhamit’in kızı Naile Sultan’a ait olduğu bilinen koru, Cumhuriyet sonrasında Naile Sultan tarafından 1952 yılında tüccar Namık Özsoy’a devretmiştir. Koru içerisinde büyük bir konağın yer aldığı koruda başka bir konak da yer almaktadır. 1980’li yıllardan itibaren koru içerisine birçok farklı lüks konut, köşk ve villa inşa edilmiştir. Günümüzde Naile Sultan Korusu içerisinde; selvi, ıhlamur ağaçları, atlas sediri, manolya, fıstık çamı yer almaktadır. Ortaköy Kuruçeşme civarında yer almakta olan koruya, toplu taşıma araçları ile erişmek mümkün olmaktadır. Günümüzde özel mülk olarak hali hazırda yer alan koru, halka açık değildir.

Naile Sultan Korusu Nerede?

Naile Sultan Korusu Nerede?

Naile Sultan Korusu, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul boğazına kıyısı olan korunun aynı zamanda Ortaköy ile Kuruçeşme semtleri arasında olduğu da bilinmektedir.

Naile Sultan Korusu Google Harita Konumu

Naile Sultan Korusu’na Nasıl Gidilir?

Otobüs: 22RE, 57UL, DT2, U1

Metro: M2

Naile Sultan Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Naile Sultan Korusu özel mülk olduğu için ziyarete açık değildir.

Naile Sultan Korusu Giriş Ücreti Nedir?

Naile Sultan Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Naile Sultan Korusu özel mülk olduğu için ziyarete açık değildir. Bu nedenle koru içerisinde kahvaltı ve türevi herhangi bir hizmet de bulunmamaktadır.

Naile Sultan Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Ortaköy, Muallim Naci Cd. No:61, 34347 Beşiktaş/İstanbul

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir