Fethi Paşa Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Fethi Paşa Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Fethipaşa Korusu, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinin Paşalimanı bölgesinde yer almaktadır. Koru, denize bakmakta olup; Kuzguncuk ile Sultantepe mahalleleri arasında yer almaktadır. Fethipaşa Korusu, ismini; Osmanlı Dönemi vezirlerinden Fethi Ahmet Paşa’dan almaktadır. Oldukça uzun yıllar süresince bakımsız kaldıktan sonra, yenilenmiş ve halka açık park durumuna getirilmiştir.

Fethi Paşa Korusu Nerede?

Fethipaşa Korusu, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinin Paşalimanı bölgesinde bulunmaktadır.

Fethi Paşa Korusu’na Nasıl Gidilir?

İstanbul Üsküdar’da yer almakta olan Fethipaşa Korusu’na sahil şeridinden, Paşalimanı Caddesi üzerinden ve Altunizade Bağlarbaşı yönünden gelmek mümkün olmaktadır. Ayrıca yukarı bölümden de giriş yapmak mümkün olmaktadır. Üsküdar’da yer alan motor iskelesinden yürüyerek 20 dakika içerisinde, özel araçlar ile 5 dakika içerisinde ve otobüsler ile de 15 dakika civarında koruya ulaşmak mümkün olabilmektedir. Fethipaşa Korusu’na gelen otobüs numaraları arasında; 15B, 15C, 15H ve 15T numaralı otobüs hatları yer almaktadır.

Fethi Paşa Korusu Nerede?

Fethi Paşa Korusu’na Ziyaret Saatleri Nelerdir?

Fethi Paşa Korusu haftanın her günü ve günün her saati ziyaretçiye açıktır. Dilediğiniz zaman Fethipaşa Korusu’na gelebilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Ancak koru içerisinde yer alan restoran ve sosyal tesislerin çalışma saatleri yaz aylarında ve kış aylarında değişkenlik gösterebilmektedir.

Fethi Paşa Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Fethi Paşa Korusu’na gelen ziyaretçiler koruya giriş için herhangi bir ödeme yapmadan giriş yapabilmektedir. Koruya giriş ücreti olmayıp, otopark alanının da fazlaca kısıtlı olmasından dolayı; kendi aracı ile gelmek isteyen ziyaretçilere sahil kenarına park etmeleri tavsiye edilmektedir.

Fethi Paşa Korusu Giriş Ücreti Nedir?

Fethi Paşa Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Fethipaşa Korusu, Sultantepe bölgesinin sırtlarından başlayarak Kuzguncuk’a kadar olan alanları kapsamaktadır. Fethipaşa Korusu eşsiz boğaz manzarasına sahip olmakla beraber hafta sonu kahvaltı, yeme içme ve dinlenme imkanlarını gelen ziyaretçilerine sunmaktadır. 16 hektar yeşil alan üzerine kurulu olan Fethipaşa Korusu içerisinde ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethi Paşa Sosyal Tesisleri yer almaktadır. Bu sosyal tesisler hem restoran hem de kafeterya hizmetleri sağlamaktadır. Ayrıca Fethipaşa Korusu içerisinde yer almakta olan Sosyal Tesisler belediye tarafından işletildiği için, fiyatlar oldukça uygun olacak şekilde ziyaretçilere hizmetler sunulmaktadır.

Fethi Paşa Korusu içerisinde yer alan sosyal tesislerden oldukça uygun fiyatlar dahilinde kahvaltı yapmanız mümkün olabilmektedir. Kahvaltı tabağı 1 adet çay eşliğinde 70 Türk Lirası, İki kişilik serpme kahvaltı ise sınırsız çay eşliğinde 110 Türk Lirası eşliğinde alınabilmektedir.

Fethi Paşa Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Kuzguncuk, Fethi Paşa Korusu No:14, 34674 Üsküdar/İstanbul

Fethi Paşa Korusu Google Harita Konumu
Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

Fethi Paşa Korusuna gelen ziyaretçilerin, Boğaz manzarası karşısında yeme içme aktivitelerini yapabileceği mekanlardan birisi olarak bilinmektedir. Sosyal tesis içerisinde geleneksel Türk mutfağı menülerini ve kafeterya menülerini sunan sosyal tesisler hem yaz aylarında hem de kış aylarında hizmet vermektedir. Ayrıca sosyal tesis tarafından Fethi Paşa Spesiyal ile beraber sunulan Levrek Şiş de ziyaretçilerin en sevdiği menüler arasında yer almaktadır.

Adres: Kuzguncuk Mah. Paşa Limanı Cad. Nacak Sokak No:6, Üsküdar, İstanbul
Telefon: 0216 444 10 34

Fethi Paşa Korusu Dilruba Kafe & Restoran

Fethi Paşa Korusu Dilruba Kafe & Restoran

Fethipaşa Korusu içerisinde yer almakta olan Dilruba Kafe & Restoran, 3 Boğaz köprüsünü de görmekte olan bir konumda yer almaktadır. Bu restoranda kahvaltı hafta içi ve hafta sonları yaklaşık olarak 100 çeşit ürünün yer aldığı açık kahvaltı da yer almaktadır. Açık büfe kahvaltının güncel fiyatları hafta içleri 220 Türk Lirası, hafta sonları 255 Türk Lirası olarak bilinmektedir. Açık büfe kahvaltı servisi hafta içleri 09:00 ile 13:00 arasında, hafta sonları ise 09:00 ile 14:00 arasında yapılmaktadır. Ayrıca restoran içerisinde otopark da yer almaktadır.

Adres: Kuzguncuk, İcadiye Mahallesi Barışık Sok Fethi Paşa Korusu, Fıstık Ağacı Sokağı No:1, 34674 Üsküdar

Telefon: 0 216 492 15 02

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir