Fenerbahçe Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Fenerbahçe Parkı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

İgiriş ücreti 2023 yılı tarifesini öğrenmeye hazır mıyız? İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer alan bu güzel park, Fenerbahçe burnuna konumlandırılmıştır. Ve burası şu an Fenerbahçe Spor Kulübü Rıfat Ilgaz Tesisleri ile Kalamış Marina’ya komşudur. Bu park, adını ise 1562 tarihinde bu bölgeye yerleştirilen fenerden alır. Fenerbahçe Parkı, gerçekten de çok güzel ve insanın adeta içini açan bir yerdir. Ayrıca buranın çok eski bir tarihe sahip olduğunu söylemek de mümkün. Doğu Roma İmparatoru Iustiniaus’un eşi olan Theodora’ya ait bazı kalıntıları bu parkta görmek mümkün. Hatta burası, çok eski dönemlerde var olan bir sarayın da bahçesi olarak kullanılıyormuş. Osmanlı döneminde ise parkın olduğu kısma bir fener inşa edildi. Ve burası artık Bahçe-i Fener olarak anılmaya başlandı. Yine Kanuni Sultan Süleyman da burayı çok sevmekte olup, sıkça gelerek park içerisinde vakit geçirirmiş. Daha sonra yıllar 1837’ye geldiğinde buradaki dikili olan fener, II. Mahmut döneminde yenilenmiştir.

Fenerbahçe Parkı

Eğer siz de Fenerbahçe Parkına gitmek isterseniz, kesinlikle çok memnun kalacağınızı belirtmek isteriz. Park içerisinde şu an 5 farklı kafe işletmesi mevcuttur. Ve parkın sahip olduğu dekorasyonun ise gerçekten de çok güzel olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de hafta sonlarında buraya çok sayıda vatandaşın geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü Fenerbahçe Parkı, şehrin gürültü ve karmaşasından uzaklaşarak kendinizi atabileceğiniz harika bir doğa parçasıdır. Buraya geldiğinizde, hem şehrin içinde ve hem de şehirden uzak oluyorsunuz. Hemen yanı başınızda yer alan ve yaşları ortalama 150 olan Sakız Ağaçları ise bölgeye harika bir doğallık katıyor. Parkın giriş kısmına geldiğinizde, burada Belgin Doruk, Ayhan Işık ve Sadri Alışık’ın heykellerinin yer aldığını göreceksiniz. Hatta bu heykeller, “Küçük Hanımefendi” adlı filmin bir canlandırma sahnesi kesiti olacak şekilde yapılmıştır.

Fenerbahçe Parkı

Bu güzel parka geldiğinizde, öncelikle keyifli bir yürüyüş etkinliği yapabilirsiniz. Daha sonra, kafe ve restoranlarına giderek birbirinden lezzetli seçenekleri denemeniz de mümkün. Bunun yanı sıra paten kaymak ve fotoğraf çekilmek de yine parkın olmazsa olmaz aktiviteleri arasındadır. Sizlerin de bu harika parkı gezip görmesini mutlaka tavsiye ederiz. Peki,  Fenerbahçe Parkı giriş ücreti 2023 yılı tarifesi ne kadar? Fenerbahçe Parkı giriş ve çıkış saatleri nelerdir? İşte, bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı…

Fenerbahçe Parkı Giriş Ücreti 2023

Fenerbahçe Parkı, tüm vatandaşların ücretsiz şekilde giriş yapabileceği bir yerdir. Sadece buradaki kafe ve restoran işletmelerine aldığınız hizmet karşılığında ücret ödersiniz.

Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı Ziyaret Saatleri

Fenerbahçe Parkı giriş ve çıkışı için herhangi bir saat belirlemesi yoktur. Bu parka dilediğiniz saatte giriş yapabilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı Google Harita Konumu

Fenerbahçe Parkı’nda Müzekart Geçerli Mi?

Fenerbahçe Parkı’nda Müzekart geçerli değildir. Zaten bu park herkese ücretsiz olduğu için, burada Müzekart kullanmaya gerek yoktur.

Fenerbahçe Parkı’na Kimler Ücretsiz Girebilir?

Tüm vatandaşlar, Fenerbahçe Parkı’na ücretsiz şekilde giriş yapabilirler.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir