Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

İstanbul gezilecek yerler arasında olan Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti 2023 yılı tarifesini öğrenmeye hazır mıyız? Şimdiki adıyla 15 Temmuz Şehit Köprüsü olarak bilinen yapıtın hemen altında bulunan bu saray, 1800’lü yıllarda inşa edilmiştir. Beylerbeyi Sarayı’nın ismi ise “Lordların Efendisi” anlamına geliyor. Sultan Abdülaziz, denize olan merakından ötürü 6 Ağustos 1863 yılında sarayın inşaasını başlattı. Ve tarihler 21 Nisan 1865 olduğunda ise Beylerbeyi Sarayı tamamlanarak kullanıma sunuldu.

Beylerbeyi Sarayı

Gerçekten de çok görkemli bir yapıya sahip olan Beylerbeyi Sarayı mimarisi ise dönemin ünlü ismi Sarkis Balyan’a ait. Sarayı şöyle bir incelediğimizde, gerçekten de kusursuz bir yapı olduğunu görebilmekteyiz. Ayrıca bu yapıt, Batı ve Doğu kültürünü ortaklaşa olarak yansıtıyor. Toplam 2.500 metrekarelik bir alanı kapsayan Beylerbeyi Sarayı, dikdörtgen bir yapıya sahiptir. Sarayın iç kısmına baktığımızda, birbirinden güzel kısımlar olduğunu görüyoruz. Bizi bu alan içerisinde 6 farklı salon, 24 tane oda, 1 hamam, 1 banyo ve diğer farklı kısımlar karşılıyor.

İstanbul Anadolu Yakası gezilecek yerler araştırması yaptığınızda da bu harika sarayı o listeye eklemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu yapıt, hem Osmanlı ve hem de Cumhuriyet tarihi açısından çok önemli bir yer konumundadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizi ziyarete gelen İran Şahı Pehlevi’yi bu sarayda ağırlamıştır. Ayrıca, 1936 yılında düzenlenen Balkan Oyunları Festivali de Beylerbeyi Sarayı’nda düzenlendi. Günümüzde ise müze olarak kullanılan saray, İstanbul şehrimizin en değerli yapıtları arasında yer alıyor. Üsküdar ilçemizde yer alan bu harika yapıtı ziyaret ederek, yakın geçmişimize şöyle bir ışık tutabilirsiniz. Peki, Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti 2023 yılı tarifesi ne kadar? Beylerbeyi Sarayı giriş ve çıkış saatleri nelerdir? İşte, tüm bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı…

Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı Giriş Ücreti 2023

Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti 2023 yılı tarifesi şu şekildedir;

  • Yetişkin Bilet Ücreti = 40 TL
  • 7 ile 25 Yaş Arasındaki Öğrenciler İçin Bilet Ücreti = 20 TL
  • Yabancı Ziyaretçiler İçin Bilet Ücreti = 60 TL
  • Bahçe Kısmına Giriş İçin Bilet Ücreti = 10 TL

Not: Ayrıca Beylerbeyi Sarayı bahçesinde kahvaltı yapmanız da mümkün. Bunun için de kişi başı ortalama olarak 180 TL gibi bir fiyat ödemeniz yeterlidir.

Beylerbeyi Sarayı Ziyaret Saatleri

Beylerbeyi Sarayı açılış ve kapanış saatleri aşağıdaki gibidir;

  • Açılış Saati = 09:00
  • Kapanış Saati = 18:00

Doğru ve güncel bilgi için: https://www.millisaraylar.gov.tr/saray-kosk-ve-kasirlar/beylerbeyi-sarayi

İletişim: (0216) 321 93 20

Beylerbeyi Sarayı Google Harita Konumu

Beylerbeyi Sarayı’nda Müzekart Geçerli Mi?

Evet, eğer bir Müzekart sahibiyseniz Beylerbeyi Sarayı’nı tamamen ücretsiz bir şekilde gezip görebilirsiniz.

Beylerbeyi Sarayı’na Kimler Ücretsiz Girebilir?

0 – 6 yaşarasındaki çocuklar ve 65 yaş üstü vatandaşlar, İstanbul Beylerbeyi Sarayı’na tamamen ücretsiz olarak giriş yapabilirler.

İlginizi çekebilecek diğer yazımız: Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir