Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti (2023) ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti (2023) ve Ziyaret Detayları

0

Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti, arasında olan Yerebatan Sarnıcına gitmeye hazır mıyız? Özellikle de son dönemlerin en popüler gezi noktalarından biri olan bu yapıt, gerçekleştirilen en son ki restorasyon işlemiyle birlikte önceki haline göre çok daha göz alıcı bir hale getirilmiştir.

Ve bu vesileyle normal ziyaretçi oranının kat ve kat üzerinde oranlar yakalayan Yerebatan Sarnıcı hakkında biz de siz değerli okurlarımıza bazı önemli bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz. Bu bilgilendirmeler, sarnıca gitmeden önce mutlaka okuyup bilmeniz gereken niteliklerde olup, sizlere adeta bir ön rehber olma özelliği taşımaktadır.

İçeriğimizin giriş kısmını fazla uzatmıyor ve sizleri bu muhteşem yapıtın tarihi ve özellikleriyle baş başa bırakıyoruz. İşte karşınızda Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti 2023 yılı fiyat tarifesi, giriş – çıkış saatleri ve tüm detaylar…

Yerebatan Sarnıcı Tarihi
Yerebatan Sarnıcı Tarihi

Yerebatan Sarnıcı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul’un Fatih ilçesinde yer almaktadır. Ayasofya’nın güneybatısında bulunan bu tarihi yapıtı gezdikten sonra, aynı zamanda yakın bölgelerde bulunan diğer pek çok tarihi eser ve yapıtı da gezip görebilirsiniz.

Yerebatan Sarnıcı’na nasıl gidilir diye soracak olursanız, Bağcılar – Kabataş Tramvay hattını kullanmanızı tavsiye ederiz. Hatta bindikten sonra Sultanahmet durağında indiğinizde, sadece 5 dakikalık bir yürümenin ardından Yerebatan Sarnıcı Müzesi’ne ulaşım sağlamış olursunuz. Anadolu Yakası’ndan gelmek isteyen ziyaretçiler ise Üsküdar ve Kadıköy’den Eminönü’ne kalkan vapur seferlerini tercih edebilirler.

Daha sonrasında vapurdan inip tramvay seferlerine binerek de yine direkt olarak sarnıcın yakınındaki Sultanahmet durağında inebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise Marmaray trenini kullanmak olacaktır. Bu trenin Vezneciler veya Sirkeci duraklarında inerek, Yerebatan Sarnıcı Müzesi’ne dilerseniz yürüyerek, dilerseniz de tramvay aktarmasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti 2023

Yerebatan Sarnıcı giriş ücreti 2023 fiyat tarifesi aşağıdaki gibidir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Giriş Ücreti
  • Yabancı ziyaretçiler için Giriş Ücreti
  • Öğrenci ve Öğretmenler için Giriş Ücreti
Giriş Ücreti: 50 TL
Giriş Ücreti: 190 TL
Giriş Ücreti: 22 TL

Daha güncel bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz, https://yerebatan.com/

Yerebatan Sarnıcı Giriş – Çıkış Saatleri

Öncelikle burayı haftanın her bir gününde gezip görebileceğinizi belirtmek isteriz. Ve bu doğrultudaki Yerebatan Sarnıcı giriş – çıkış saatleri ise şu şekildedir;

  • Yerebatan Sarnıcı Giriş Saati
  • Yerebatan Sarnıcı Kapanış Saati
Açılış Saati: 09:00
Kapanış Saatı: 19:00

Yerebatan Sarnıcı Giriş Ücreti

Yerebatan Sarnıcında Müzekart Geçerli Mi?

Müzekart, sadece Kültür Bakanlığı’na bağlı olan müze vb. yerlerde geçerlidir. Yerebatan Sarnıcına giriş yapmak için 8 yaşından büyük olan her bir ziyaretçi ücrete tabiidir.

Yerebatan Sarnıcı Ücretli Mi? Kimler Ücretsiz Girebilir?

Yerebatan Sarnıcı’na gezip görmek isteyen her bir ziyaretçiden giriş ücreti alınmaktadır. Sadece, 8 yaş ve altı çocuklardan ücret talep edilmez.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir