Badavut Plajı Nerede, Giriş Ücreti 2023 ve Nasıl Gidilir?
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Badavut Plajı Nerede, Giriş Ücreti 2023 ve Nasıl Gidilir?

0

Cennet görüntüye sahip Badavut plajı, doğa harikalarından biri olmayı başaran en güzel yerlerden biridir. Tatil keyfini doruk noktalarında yaşamanıza yardımcı olacak bu özel yere ziyaretlerinizi sorunsuz şekilde yapabilmeniz mümkündür. Doğal güzelliğe sahip olurken, her daim yerel ve yabancı turistlerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Görsel tablosu ile adeta cennetten bir alıntı gibi duran Badavut barajını da görmek isteyenler nasıl gidecek olduklarını da sorgulamaya başlar. Çünkü stresten arınacak olduğunuz sahili, kumu ve sakin yanıyla mutlaka görmeniz gereken bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Konum yakınlığı olarakta Şeytan Sofrası, Cennet Çeşmesi, Cunda Adası gibi yerlere yakın olmasından dolayı ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor.

Badavut Barajına Nasıl Gidebiliriz?

Badavut Plajı, Balıkesir ili ve Ayvalık ilçesinde bulunmaktadır. Badavut Plajı, Sarımsaklı ile arasında yaklaşık olarak 4 KM mesafe yer alıyor. Kalabalıktan uzak bir konuma sahip olması, huzurlu ve aynı zamanda da sakin plajıyla da mutlaka görmeniz gereken en güzel yerlerden biri olmayı başarıyor. Bu sayede eşsiz yere ziyaretlerinizi de sıkıntısız şekilde yapmaya başlayabilirsiniz.

Badavut Plajı Nerede?

Bir diğer halk arasında isimlendirilmiş olduğu unvanı Şahinkaya olurken, incecik altın kumları ve değişik yapıdaki kayalıklarıyla dikkatleri de üzerine fazlasıyla çekmeyi başarmıştır. Badavut barajına nasıl gidilir? diyenler ulaşımlarını pek çok şekilde sorunsuz şekilde yapma imkanına sahip olacak. Normal araçlar ile olduğu gibi diğer yandan toplu taşıma araçlarıyla da ulaşımlarınızı yapabilmeniz mümkündür.

Badavut Plajı Giriş Ücreti 2023

Badavut Plajı halka açık ücretsiz bir plajdır. Merkeze 13 km uzaklıkta olması nedeniyle ve temizliği ilede oldukça fazla tercih edilmektedir.

Doğal Güzellik Badavut Plajına Ulaşım

Badavut barajı, Türkiye’nin doğal güzelliklerinden biridir. Hal böyle olunca da badavut barajı ziyareti yapmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla şekilde olabiliyor. Eşsiz tabiatın merkezlerinden olan bu yere ulaşım sağlayacak olanların ilk olarak Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine gelmeleri gerekir. Ayvalık ilçesi ile Badavut arasına bakıldığında yaklaşık 10 KM mesafede olduğunu söylemeliyiz. 20 dakika gibi bir süreç içerisinde ulaşımların sorunsuz şekilde yapılmasını sağlamaya başlayacaksınız.

Ege denizin incisi olmayı başaran Badavut Plajının, kalabalıktan uzak bir yer olduğunu söylemeliyiz. Özel bir alternatif olarak öne çıkmayı başaran Badavut Plajı, masmavi deniz ve kumsalıyla da farkını net bir şekilde ortaya koymayı başarıyor. Büyük bir beğeniye sahip olan Badavut plajı doğal güzellikleriyle gelenleri kendisine fazlasıyla hayran bırakmayı başaran bir yer olarak öne çıkıyor.

Badavut Plajı

Badavut Barajında Ne Yapılır?

Badavut barajına gelmek isteyenlerin akıllarında yer edinen bazı sorular olabiliyor. Şüphesiz o sorulardan biri olarak Badavut Barajında neler yapılacak olduğu denebilir. Badavut Barajında neler yapılabilir? diye sorgulayanlar için burasının özellikle su sporları açısından bakıldığı zaman son derece ideal bir yer olduğunun altını çizmemiz gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından mavi bayrağı eline almış olan eşsiz yerde güzelliği daha yakından deneyimleme şansına da sahip olabilirsiniz.

Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarının bundan sonra karşılanması konusunda herhangi bir olumsuz sorunlar yaşamazsınız. Badavut Barajı ve Ayvalıkta kamp yapmak isteyenlerin de ilk tercihlerinden biri olmayı başarıyor. Doğal güzellik arasında kampa yapmak isteyenlerin rotasını çevirmiş olduğu en güzel yerlerden biri olmayı başarıyor. Böylelikle  Badavut Barajı ile bundan sonra ziyaretlerinizi sorunsuz, kaliteli şekilde yapabilme şansına sahip olursunuz.

Günün bakıldığı zaman 24 saati boyunca açık bir alana sahip olması ne zaman istiyorsanız bu yere ulaşımlarınızı sıkıntısız şekilde yapabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca sorunsuz şekilde konaklama yapabilmenizi sağlayacak Badavut Otelleri bulunduğundan dolayı harika bir konaklama keyfini de yaşamanız mümkün hale gelecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir