Ayvalık Kamp Alanları 2023 | En İyi 9 Yer 
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Ayvalık Kamp Alanları 2023 | En İyi 9 Yer 

0

Kamp tutkunu okurlarımız da hazırsa, Ayvalık kamp alanları konulu içeriğimizi tanıtmaya başlayalım. Balıkesir’in bir ilçesi olan ve ülkemizin de en çok tercih edilen tatil beldeleri arasındaki Ayvalık, Ege Denizi’ne kıyısı bulunan bir yerdir. Bu kentte deniz turizmi çokça gelişmiş olup, sırf bu yüzden bile her yıl yüzbinlerce tatilci ağırlıyor. Elbette ki Ayvalık’ın bu denli tercih edilebilir bir yer olmasındaki tek etken, buranın deniz kenarında bulunuyor olmasından kaynaklanmıyor.

Ayvalık’ın sahip olduğu o muhteşem doğal güzellikleri, ormanları, akar suları, şelaleleri, tarihi yerleri ve yapısı, aslında buraya yer yıl milyona yakın sayıda ziyaretçi gelmesindeki en önemli etkenler olarak karşımıza çıkmakta.

Balıkesir şehir merkezine yaklaşık 125 kilometre uzaklıkta olan Ayvalık, yaz ayları geldiğinde kendi nüfusunu en az 10’a katlıyor. Ayrıca ada limanlarının ilerisinde, yine bu kente ait olan çok sayıda ada bulunmakta. Buraya gelen tatilcilerin ise bu adalar arasında en çok ziyaret ettiği yer, Cunda Adası’dır.

Genel itibariyle şöyle bir baktığımızda, bu harika ilçeye geldiğinizde yapabileceğiniz birçok güzel aktivite bulunmakta. Bu aktivitelerden biri de aynı zamanda Ayvalık’ta nerede kalınır sorusuna yanıt olacak nitelikteki, kamp etkinlikleridir. Biz de bu kente gelerek kamp yapmak isteyen tatilcilerimize özel bir içerik hazırladık ve Ayvalık kamp alanları listesi oluşturduk. İşte, içeriğimizin tüm detayları…

Ayvalık Kamp Alanları

Ücretsiz Kamp Alanları

İlk olarak, Ayvalık ücretsiz kamp yerleri nerelermiş, bundan bahsedeceğiz. Bu başlık altında sıralamış olduğumuz kamp yerlerine giderek, tamamen ücretsiz bir şekilde dilediğiniz gibi kamp yapıp eğlenebilirsiniz.

 

Cennet Tepesi Kamp Alanı

Cennet Tepesi Kamp Alanı
Cennet Tepesi Kamp Alanı

Ayvalık’ın en güzel köşelerinden biri olan Cennet Tepesi Kamp Alanı, tüm her şeyiyle birlikte siz değerli tatilcilerine muhteşem bir doğa manzarası sunuyor. Bu bölgede, hem kamp kurmak ve hem de o muhteşem manzarayı seyretmek için ayrı alanlar mevcut.

Yine, birkaç günlük kamp deneyimine ek olarak günübirlik tatilciler tarafından sıkça ziyaret edilen bölgenin, kent merkezine de oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede, ihtiyaç duyacağınız birçok şeyi kolay bir şekilde temin ederek, kamp etkinliğiniz boyunca hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. 

 

Ayvalık Adaları Kamp Alanı

Ayvalık Adaları Kamp Alanı
Ayvalık Adaları Kamp Alanı

Ayvalık Adaları, güzelliği ve muhteşem doğası ile herkesi kendine hayran bırakmayı başaran bir yerdir. Ayvalık kent merkezindeki limanlardan tekne ve vapurlar ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu adalarda, doğa ile iç içe muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle de Alibey Adası, kamp kurmak için oldukça uygun bir bölgedir.

Buradaki kamp yerleri genel itibariyle her ne kadar ücretsiz seçenekler olsalar bile, yine de belirli bir oranda bütçe ayırmanız gerekebilir. Çünkü kamp etkinliğiniz boyunca birçok gereksinime ihtiyaç duyacaksınız ve bunları da yakın bölgenizdeki işletmelerden temin etmeniz gerecektir. Ancak her bütçeye uygun yer ve tesis seçeneklerinin olduğu bilgisini de sizlerle paylaşmak isteriz.

 

Ücretli Kamp Yerleri

Şimdi de sıra, Ayvalık ücretli kamp yerlerine geldi. Bu bölgeler, her ne kadar ücrete tabi olsalar da ödemiş olduğunuz ücretler karşılığında çok güzel bir kamp hizmeti almış ve daha konforlu bir tatil yaşamış olacaksınız. Üstelik Ayvalık’ta her bütçeye uygun kamp yeri seçenekleri olduğu için sizler de kendi bütçeniz dahilinde en uygun bulduğunuz kamp yerini tercih edebilirsiniz.  

 

Sarımsaklı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sarımsaklı Tabiat Parkı Kamp Alanı
Sarımsaklı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ayvalık kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Sarımsaklı Tabiat Parkı Kamp Alanı, uzun ve tertemiz plajlarının yanı sıra, ücretli ve ücretsiz kamp yeri seçeneklerine de sahiptir. Bu bölgeye geldiğinizde isterseniz ücretsiz kısımlardan en uygun gördüğünüz yere çadırınızı kurabilir, isterseniz de ücretli tesislere giderek buralardan direkt olarak hazır çadır, karavan veya da bungalov ev kiralayabilirsiniz.

Bu kamp alanında elektrik, internet WC, ve duş olanaklarına kolay bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz gibi, yemek saatiniz geldiğinde ise yakın bölgelerdeki restoran ve kafeleri tercih edebilirsiniz. Buradaki kamp ücretleri öğrenci ve yetişkin tarifeleri dahilinde değişiklik göstermektedir. 

 

Sural Çiftliği Kamp Alanı

Sural Çiftliği Kamp Alanı
Sural Çiftliği Kamp Alanı

Ayvalık’ın en çok tercih edilen kamp yerlerinden biri olan Sural Çiftliği Kamp Alanı’nda, çadır veya karavan kamı yapmaya izin verilmemektedir. Ücretli kamp seçeneği olan bu tesise geldiğinizde, sadece bungalov evlerde konaklama imkanınız bulunuyor. Ancak bu evlerin gerçekten de çok güzel ve bu güzel evler içerisinde konaklamanın da apayrı bir keyfi olduğunu söyleyebiliriz.

Burada kaldığınız süre boyunca, sanki evinizdeymiş gibi her türlü imkan ve olanağa anında erişim sağlayabilecek, hatta bununla birlikte lüks hizmetlerden de faydalanma imkanınız olacaktır. Sural Çiftliği Kamp Alanı konaklama ücreti, sezonlar arası ve sezon içerisinde değişim göstereceği için en doğru ve güncel fiyat bilgisini, işletme yönetimini arayarak öğrenebilirsiniz. 

 

Saklı Cennet Ayvalık Camping

Saklı Cennet Ayvalık
Saklı Cennet Ayvalık

Ayvalık kentindeki en sessiz ve sakin yerlerden biri olan Saklı Cennet Ayvalık Camping, önünde muhteşem bir denizi, arka tarafında ise yemyeşil bir ormanı ile siz kamp tutkunlarını beklemekte. Üstelik bu muhteşem bölgeye hem özel araçlarınızla gelebilir, hem de toplu ulaşımları tercih ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kamp alanına girerken belirli bir oranda ücret ödersiniz ve bu ücret; hem sizlerin kamp alanına girişini, hem de burada kullanacağınız internet, internet, şarj, mangal, duş, çamaşır ve bulaşık gibi hizmetlerden ücretsiz bir şekilde faydalanmasını da kapsamaktadır. Günün istediğiniz bir saatinde kamp alanındaki çadırlardan ormanın içerisine doğru şöyle güzel bir yürüyüş yaparak, adeta ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. 

 

Murat Reis Çamlık Kamp Alanı

Murat Reis Çamlık Kamp Alanı
Murat Reis Çamlık Kamp Alanı

Ayvalık’taki orman içinde bulunan ve deniz manzarasına sahip bir diğer bölge de Murat Reis Çamlık Kamp Alanı’dır. İlçe merkezine de 8 kilometre gibi yakın bir mesafede bulunan bu kamp yeri, çadır kampı ve karavan konaklaması için tercih edebileceğiniz güzel bir tesis tarafından işletiliyor. Ayrıca bu kamp yerinin hemen yan tarifindeki tesisten de bungalov konaklama hizmeti alabilirsiniz.

Siz de Ayvalık kentinin en güzel kesimlerinden birinde yer alan bir bölgede, başarılı bir işletme dahilinde ve muhteşem bir doğa içerisinde güzel bir karavan tatil hizmeti almak istiyorsanız, Murat Reis Çamlık Kamp Alanı tam size göre bir yer. 

 

Çamlık Kamping

Çamlık Kamping
Çamlık Kamping

Ayvalık ilçe merkezine sadece 4 kilometre gibi yakın bir konumda olan Çamlık Kamping, tatilcileri için hem masmavi deniz manzarası, hem yeşillikler içerisinde kamp yapma ve hem de birbirinden güzel tarihi eserleri gezip görme olanakları sunuyor. Kamp alanı oldukça büyüktür ve buraya gelen her bir tatilci, gönlünce eğlenebilmek adına kendisine yeterince alan bulabilir.

İsterseniz bu kamp yerinde düzenlenen toplu eğlence etkinliklerine katılabilir, hemen dibindeki denize giderek yüzebilir ve muhteşem doğasına şöyle güzel bir yürüyüşe de çıkabilirsiniz. Eğer Ayvalık’a kendi karavanınızla gelecekseniz, Çamlık Kamping’i mutlaka tercih etmenizi öneririz. Çünkü bu kamp yerinde, kendi karavanı ile gelen tatilciler için özel bir park yeri tahsis edilmekte.

 

Badavut Plajı Kamp Alanı

Badavut Plajı Kamp Alanı
Badavut Plajı Kamp Alanı

Balıkesir kamp alanları arasında da önemli bir seçenek olan Badavut Plajı Kamp Alanı, uzunca ve muhteşem de bir plaja sahiptir. Burada kamp yaptığınız süre boyunca en çok da yüzmenin tadını çıkaracak ve böylelikle de kamp deneyiminizi en muhteşem hale getirmiş olacaksınız.

Eğer siz de sessizlik ve huzur içerisinde bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız, Badavut Plajı Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada özel araçlarıyla gelen tatilciler için otopark imkanı da bulunmakta. Özel aracı olmayan tatilciler ise kamp bölgesine çok yakın konumdan geçen toplu taşıma araçlarını tercih edebilirler. 

 

Körfez Kamping

Körfe Kamping
Körfez Kamping

Çok güzel bir yapı ve dizayna sahip olan Körfez Kamping, hiçbir araca gerek kalmadan, Ayvalık kent merkezinden sadece 15 dakikalık bir yürüme sonrasında ulaşım sağlayabileceğiniz bir yerdir. Ve bu kamp işletmesine sahip olan tesis, misafirleri için gerçekten de çok kaliteli bir hizmet sunmakta ve sizlerin memnuniyetini her şeyden önemli kılmaktadır.

Konum olarak hemden deniz kenarında yer alan bu kamp alanının, Ayvalık çocuklu aileler için uygun kamp yerleri arasında olduğunu da söyleyebiliriz. Buraya geldiğinizde, bir kamp serüveni dahilinde ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü imkana anında erişme şansınız da olacaktır. Bu sayede, Körfez Kamping kamp yerinde geçirmiş olduğunuz o muhteşem tatil günleri, hayatınızın daima hatırlanacak anları arasında yerini alacaktır. 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir