Antalya Plajları 2023 | En İyi 10 Plaj
  1. Anasayfa
  2. Eğlence

Antalya Plajları 2023 | En İyi 10 Plaj

0

Antalya’nın en iyi 10 plajı, yazın sıcak günlerinde yüzmek, yürüyüş yapmak, kamp yapmak ve sevdikleri ile eğlenceli ve güzel zaman geçirmek isteyen tüm bireylerin arayışında olan plajlar arasında yer almaktadır.

Antalya Plajları

Her yönden yapılan incelemeye göre şehirde yer alan en iyi 10 plajı sizler için derlemiş olduk. İşte sizler için yoğun araştırmalar sonucunda tespit etmiş olduğumuz; Antalya’nın En İyi 10 Plajı!

Mermerli Plajı

Mermerli Plajı

Kaleiçi Limanı etrafında yer alan falezin arkasında olan bu plaj, şehirde birçok farklı kesim tarafından tercih edilmektedir. Bu plaj eski zamanlarda kadınlar plajı olarak da bilinmekteydi ancak plaja yapılan seyir terası sonrasında plaj artık şehir plajına çevrilmiş durumda. Plaj 2017 yılı itibariyle Mavi Bayraklı Plajlar listesinde de yer almaktadır.

Mermerli Plajı Google Harita Konumu
Örnekköy Plajı

Örnekköy Plajı

Bu plaj da Antalya’nın şehir merkezine oldukça yakın kumluk bir plaj olarak bilinmektedir. Yazlıkların fazlaca yer almış olduğu Lara bölgesinde yer alan plaj; oldukça sakin, eğlenceli ve sayfiye yerine benzeyen bir havaya sahip olmaktadır.

Adres: Örnekköy Sahili, Güzeloba, Gezi Yolu Cd. No:50, 07230 Muratpaşa/Antalya

Örnekköy Plajı Google Harita Konumu
Lara Halk Plajı

Lara Halk Plajı

En ünlü plajlardan birisi olan Lara Plajı, günümüzde yazları fazlaca kalabalık olmaktadır. Kumluk olan bu plaj, genel olarak yaz aylarında eğitim kamplarının kurulmuş olduğu yer olmasından kaynaklı çadır kampı olanaklarının da yer almış olduğu bir plaj olarak bilinmektedir. Plajın suyu diğer plajlara göre daha sıcak ve kıyıdan suya girildiğinde derinleşmesi çok daha uzak mesafelerde yer almaktadır. Böylece yüzmeye yeni alışmakta olan bireylerin de tercih edebileceği bu plaj 2017 yılı itibariyle Mavi Bayraklı Plajlar listesinde yerini almıştır.

Adres: Güzeloba, Lara Cd. No:520, 07230 Muratpaşa/Antalya

Lara Halk Plajı Google Harita Konumu
İnciraltı Halk Plajı

İnciraltı Halk Plajı

İnciraltı Halk Plajı, falezler üzerinden denize girebileceğiniz ve belediye tarafından işletilmekte olan bir plajdır. 2017 yılı itibariyle mavi bayraklı plajlar arasında yerini alan bu plajda uzun uzun zaman geçirebilir ve kafanızı dinleyebilirsiniz.

İnciraltı Halk Plajı Google Harita Konumu
Konyaaltı Halk Plajı

Konyaaltı Halk Plajı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan sahillere göre fazlaca taşlı olan ama en uzun sahil şeridine sahip olan plaj olarak bilinen Konyaaltı Halk Plajı, taşıt trafiğinin de kapalı olduğu bir plaj olarak bilinmektedir. Bu plaj fazlaca büyük olmasını en az 5 adet plajın birleşmesinden almaktadır. Plajın mavi bayraklı plajlar listesinde yer aldığı bilinmektedir.

Adres: Kuşkavağı, Akdeniz Blv. No:100, 07070 Bahtılı Köyü Köyü/Konyaaltı/Antalya

Konyaaltı Halk Plajı Google Harita Konumu
Olimpos, Çıralı

Olimpos, Çıralı

Antalya şehir merkezine 90 dakika mesafede olan Çıralı Plajı, rengi, kokusu ve sıcaklığı ile fazlaca dikkat çekmektedir. Sahilinde iri taşların yer aldığı bu plajda cırcır böceklerinin sesleri ile huzurlu bir tatil geçirmeniz mümkün olabilmektedir. Antalya merkez plajlarından oldukça farklı bir deneyim sunan bu plaj, CARETTA CARETTA türü kaplumbağaların ülkemizdeki nadir yuvalama alanlarından birisidir. Bu nedenle sahilde zaman geçirirken onların da yaşam alanlarına zarar vermemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak bu plajda burada denize sıfır konaklama yeri olmamasından dolayı plaja ulaşırken arabanızla geldiğiniz yerden sonra 5 ile 10 dakika kadar yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Adres: ÇıralıUlupınar, 07982 Kemer/Antalya

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu

Adrasan Koyu, merkezin dışında ancak merkeze fazlaca yakın bir koy olarak bilinmektedir. Antalya’dan gelmek isteyen bireyler, otogar üzerinden ya da havalimanlarından hazırlanmakta olan otobüsler ile bu koya ortalama olarak 90 dakikalık sürede gelebilmektedir. Koyun sahili üzerinde konaklayabileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz, oturup vakit geçirebileceğiniz birçok konaklama tesisi de yer almaktadır. Olimpos plajının aksine bu koyda taşlık yerine fazlaca kumdan oluşan bir plajı bulunmaktadır. Adrasan koyu üzerinde koyları keşfetmek için tekne turuna çıkmanız da mümkün olabilmektedir.

Adrasan Koyu Google Harita Konumu
Papaz Koyu

Papaz Koyu

Papaz Koyu, bir takım kesimler tarafından Papaz İskelesi olarak da bilinmektedir. Antalya’nın Kumluca bölgesinde yer alan bu koy içerisinde kamp yapabilir ve uzun bir şekilde zaman geçirebilirsiniz. Bu koy ormanlık bir alan olmasından dolayı sakin ve huzur bulabileceğiniz bir alan olarak bilinmektedir.

Adres: Papaz İskelesi Mavikent, 07390 Kumluca/Antalya

Papaz Koyu Google Harita Konumu
Korsan Koyu

Korsan Koyu

Korsan Koyu, iki büyük ana kayanın arasında yer almaktadır. Korsan koyu her yerden izole, arkası ormanlık bir konumda yer almaktadır. Koy, diğer koylara göre çok daha küçük ve bakir bir koy olarak bilinmektedir. Korsan koyuna kamp yapmak için, yürüyüş yapmak için gelmeniz de mümkün olabilmektedir. Korsan Koyu diğer plaj ve koylara göre çok daha tuzlu olabilmektedir.

Korsan Koyu Google Harita Konumu
Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı’nın sığ ve kumluk bir plaj olmasının yanı sıra ayrıca plajda çıplak göz ile denizde olan balıkları görmeniz mümkün olabilmektedir. Bu plajda rivayet edilene göre; Mısır Kraliçesi Kleopatra ve sevgilisi olan Roma’nın imparatoru Antonius burada yüzdükleri ifade edilmektedir. Plaj aynı zamanda da mavi bayraklı olarak bilinmektedir. Bu plaja gelen herkesin gün batımını izlemeden buradan ayrılmamaları tavsiye edilmektedir.

Kleopatra Plajı Google Harita Konumu
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir