Çakırlar Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Ana Sayfa
  2. Koru ve Parklar

Çakırlar Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Samsun’da yer almakta olan ve en popüler korulardan birisi olan Çakırlar Korusu, Atakum ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Oldukça uzun bir süre hem piknik yapmak için hem de doğa gezisi yapmak için ziyaret edilen Çakırlar Korusu, Atakum Belediyesi tarafından özel ilgi ve çalışma ile son yıllarda oldukça güzel bir görünüme kavuşmuş durumdadır. Ayrıca koru etrafında birçok sosyal tesis de yer almaktadır.

Samsun Atakum belediyesi tarafından 2011 yılında başlanan çalışmalar 2012 yılında biterek, Çakırlar Korusu halkın hizmetine açılmıştır. Bu çalışmalar ile oldukça uzun bir yürüyüş yolu oluşturulmuş olup, bu yol üzerinde bir takım tuvaletler, kuş kafesleri ve restoran kafeler inşa edilmiştir.  Bölgenin farkı alanlarında yer alan piknik alanları ve buna ilave olarak restoran ve kafeler özellikle hafta sonları fazlaca ziyaretçiyi kendisine çekmektedir. Çakırlar Korusu’nun doğa ve manzara yönünden zengin olması ile birlikte yeni evlenen bireyler burada düğün fotoğrafı çekebilmektedir.

Çakırlar Korusu Nerede?

Adres: İncesu Yalı Mah. 55280 – Atakum / Samsun

Çakırlar Korusu Google Harita Konumu
Çakırlar Korusu’na Nasıl Gidilir?

Çakırlar Korusu’na Nasıl Gidilir?

Özel araçlar ile Çakırlar Korusu’na gitmek isteyen ziyaretçiler Samsun-Sinop yolunu kullanarak koruya başarılı bir şekilde ulaşabilirler. Toplu taşıma ile koruya gitmek isteyen ziyaretçilerin ise Çatalçam-Taflan dolmuşlarını kullanmaları gerekmektedir. Bu dolmuş ile korunun tam önünde inmek mümkün olabilmektedir.

Çakırlar Korusu Google Harita Konumu

Çakırlar Korusunda Neler Yapabilirim?

Koru içerisinde yer alan ağaçların altında yürüyüş yapabilir, ağaçların gölgesinde piknik yapabilir ve bu alanlara çadır kurabilirsiniz. Korunun her bölgesinde farklı bir kuş sesi sizleri karşılayacaktır. Kuş sesleri eşliğinde ve birbirinden güzel ağaçların kokusu eşliğinde hamak kurabilir ve zaman geçirebilirsiniz.

Çakırlar Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Çakırlar Korusu içine girmek için herhangi bir giriş ücreti ödemesi gerekmemektedir. Ayrıca koru içerisinde yer alan mesire alanları haricinde kalan kafe ve restoran harcamaları hariç koru içerisinde para harcamanızı gerektiren herhangi bir hizmet yer almamaktadır.

Çakırlar Korusu Giriş Ücreti

Çakırlar Korusu’na Ne Zaman Gitmek Gerekiyor?

Sahip olduğunuz çadırın 7/24 hava şartlarına uyum sağlama özelliği varsa ve su geçirmiyorsa her mevsim koruya gelebilir ve burada konaklayabilirsiniz. Ancak günlük olarak piknik yapmak istiyorsanız, mutlaka yaz aylarını beklemeniz tavsiye edilmektedir. Mesire alanında yer alan masaların üzeri açık olduğu için, yaz ayı hariç aylarda gidildiğinde bir takım sorunlar olabilmektedir.

Çakırlar Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Çakırlar Korusu içerisinde bulunmakta olan bir takım farklı işletmelerden kahvaltı yapabilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Alacağınız kahvaltı menülerine göre ortalama olarak kişi başı 30 Türk Lirası civarında ödeme yaparak detaylı kahvaltı yapabilir ve koru içerisinde zaman geçirebilirsiniz.

Çakırlar Korusu İletişim Bilgileri

Adres: İncesu Yalı, 55280 Atakum/Samsun

Gezginlere Bu Yeri Önerir Misiniz?