Beykoz Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
 1. Anasayfa
 2. Giriş Ücretleri

Beykoz Korusu Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Beykoz Korusu bir diğer ismi ile Abraham Paşa Korusu olarak da bilinmektedir. Bu koru, Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Beykoz ile Paşabahçe arasında bulunmaktadır. Yaklaşık 30 hektarlık bir alanda yer alan koru, Riva’ya kadar uzanmaktadır. Abraham Paşa Osmanlı Devleti padişahlarından Abdülaziz ile büyük bir dostluk kurmuş olup, bir rivayete göre padişah ile oynadığı tavla oyununu kazanması sonrasında bu korunun olduğu araziyi almıştır.

Sultan Abdülaziz’in ardından tahta çıkan 2.Abdülhamit, Abraham Paşa’nın İstanbul’da sahip olduğu bu geniş araziden rahatsızlık duymuş ve bu araziyi kendisinden satın alarak Paşabahçe Koyu’na bakan bölümünü Hürriyet Bahçesi adı ile park olarak düzenleyerek halkın kullanımına sunmuştur.

Beykoz Korusu Nerede?

Beykoz Korusu günümüzde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Koru içerisinde iki otopark, iki adet kır kahvesi, bir adet restoran, iki adet sera, açık spor alanları, çocuk parkı, oturma alanları ve piknik alanları bulunmaktadır.

Beykoz Korusu Nerede?

Beykoz Korusu, İstanbul ilinin Anadolu Yakası’nda bulunmakta olan Beykoz ilçesinde yer almaktadır. Aynı zamanda Anadolu Yakası’nın hemen hemen her yerinden bu koruya ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Beykoz Korusu’na Nasıl Gidilir?

Beykoz Korusu’na özel araç ile oldukça kolay bir şekilde gelmek mümkün olmaktadır. Toplu ulaşım imkanları ile gelecek olanlar için ise; Kadıköy’den hareket edecek olan 15F numaralı otobüsler ya da Üsküdar’dan hareket edecek 15 numaralı otobüsler ile koruya gelmek mümkün olabilmektedir. Özel araçlar ile gelecekler için de; Beykoz-Paşabahçe yolunu takip etmek mümkün olabilmektedir. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Anadolu yakasına geçip, Beykoz sapağından girerek sahil şeridinden koruya ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Beykoz Korusu Google Harita Konumu

Beykoz Korusu’na Nasıl Gidilir?

Beykoz’a Gelmekte Olan Şehir Hatları Vapurları

 • Çengelköy – İstinye hattı (Çengelköy – Arnavutköy – Bebek – Kandilli – Anadolu Hisarı – Kanlıca – Emirgan – İstinye)
 • Anadolu Kavağı – Üsküdar hattı (Anadolu Kavağı – Beykoz – Çubuklu – Kanlıca – Anadolu Hisarı – Çengelköy – Beylerbeyi – Üsküdar)
 • Sarıyer – Rumeli Kavağı – Anadolu Kavağı hattı (Poyraz – Anadolu Kavağı – Rumeli Kavağı – Sarıyer)
 • Bebek – Emirgan hattı (Bebek – Anadolu Hisarı – Kanlıca – Emirgan)
 • Boğaz hattı

Beykoz Korusu Otopark

Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde 50 araçlık bir otopark yer almaktadır. Özel araçlarınız ile geldiğiniz taktirde özel aracınızı bu otopark içerisine park etmeniz mümkün olmaktadır. Otopark içerisinde yer olmadığında ise araçlarınızı sahil şeridine park etmek mümkün olmaktadır.

Beykoz Korusu Güncel Giriş Ücreti Nedir?

Beykoz Korusu belediyeye ait bir koru olduğu için giriş ücreti bulunmamaktadır. Sadece koruda yer alan restoran ve kafelerde yapacağınız harcamalar için ücret sizden alınmaktadır.

Beykoz Korusu Giriş Ücreti Nedir?

Beykoz Korusu Giriş Ücreti Nedir?

Beykoz Korusu’na giriş adına herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ücretsiz olarak girebileceğiniz koruda dilediğiniz gibi gezmeniz mümkün olabilmektedir. Ayrıca koru içerisinde sosyal tesislerde yeme içme yapmanız mümkün olabilmektedir. Sosyal tesisler içerisinde herhangi bir şey yemeden ya da içmeden de koruyu keşfe çıkarmanız mümkün olabilmektedir.

Beykoz Korusu Düğün Fiyatları

Koru içerisinde yer alan sosyal tesisleri hem kahvaltı hem de restoran hizmetleri vermektedir. Ayrıca koruda yer almakta olan sosyal tesisler düğün, toplantı ve nişan gibi organizasyonlar adına da hizmet vermektedir. 2023 yılı itibariyle sosyal tesislerde organizasyon yapmak isteyenler için güncel fiyatlar;

Yemekli Fiyatlar

Hafta Sonu: 225 Türk Lirası ile 300 Türk Lirası arasında / Kişi başı

Hafta içi: 180 Türk Lirası ile 250 Türk Lirası arasında / Kişi başı

Kapasite: 750 kişi ile 1000 kişi arasında değişmektedir.

Kapalı Alan Kapasitesi: 400 Kişi

Açık Alan Kapasitesi: 400 Kişi

Otopark Araç Kapasitesi: 100 Araç

NOT: Fiyatlar yaz ayları ve kış aylarına özel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Sosyal tesis içerisinde hem açık hem de kapalı olmak üzere iki farklı salon bulunmaktadır. Düğün, nişan, kına, balo, parti, sünnet, kutlama ve davet gibi birçok organizasyon bu sosyal tesislerin bünyesinde başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Sosyal tesislerde yapılacak olan organizasyonlarda; gündüz yapılan organizasyonlar 12:00-16:00 arasında, akşam organizasyonları ise 19:00-23:00 arasında gerçekleşmektedir.

Beykoz Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Beykoz Korusu’nda Kahvaltı İçeriği Ve Fiyatı Nedir?

Hafta sonu yapılan kahvaltıları ile meşhur olan Beykoz Korusu, Pazar günleri açık büfe hizmeti ile müşterilerine kaliteli hizmeti tarif ediyor. Serpme kahvaltı fiyatının 120 Türk Lirası olduğu koru içerisinde ayrıca uygun fiyatlara yemek yemek de mümkün olmaktadır. Bazı yemeklerin güncel fiyatları;

 • Koru Steak: 115 Türk Lirası
 • Koru Krep: 35 Türk Lirası
 • Izgara Çeşitleri: 85 Türk Lirası
 • Balık Çeşitleri: 90 Türk Lirası
 • Tatlılar: 65 Türk Lirası

Beykoz Korusu İletişim Bilgileri

Adres: Merkez Mahallesi, Kemerüstü Sokak, Beykoz Korusu – Beykoz / İstanbul

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir