Macera ve Tarih Severler İçin Guatemala Gezilecek Yerler
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Macera ve Tarih Severler İçin Guatemala Gezilecek Yerler

0

Guatemala gezilecek yerler İspanya’dan ve yerli Maya halkından gelen unsurların bir karışımından oluşan zengin bir kültüre sahiptir. Birçok gezgin çok sayıda arkeolojik alanı keşfetmeye gelse de Guatemala aynı zamanda çarpıcı manzaraları ve turistik yerleriyle de bilinir. Siyah kumlu plajları, volkanları ve sık ağaçlı ormanları ile ziyaretçiler Guatemala’da gezilecek yerlerin listesine hayran kalacaktır.

Tikal

Guatemala gezilecek yerler
Tikal

Tikal, arkeolojik alanı muhtemelen Guatemala’da ziyaret edilecek en önemli cazibe merkezidir. Maya krallığının en güçlü uygarlıklarından biri olan Tikal, 700 yıldan fazla bir süre boyunca bölgeye hâkim olmuş ve yapıların çoğu MÖ 4. yüzyıla kadar uzanmıştır. Yüksek tapınaklar, devasa kraliyet sarayları ve kireçtaşı piramitlerden oluşan Tikal’de ziyaret sırasında keşfedilecek yüzlerce yapı bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Tikal

Atitlan Gölü

Guatemala gezilecek yerler yaylalarında yer alan göl, doğal ihtişamın çarpıcı bir vitrinidir ve açık havada yapılacak pek çok şey sunar. Ziyaretçiler bir tekne kiralayarak Orta Amerika’nın en derin gölünde yelken açabilir veya doğal manzarada uzun yürüyüşlerin tadını çıkarabilir. Macera severler dağ yamaçlarından yamaç paraşütü yaparak gölün ve vadilerin üzerinde yükselebilirler. Göl ayrıca San Pedro ve San Juan da dahil olmak üzere birçok kırsal köyün yakınında yer almaktadır.

Antigua Guatemala

Antigua Guatemala

Çekici İspanyol Barok binaları ve renkli kolonyal kiliseler, dağ kenti Antigua’yı Guatemala’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri haline getiriyor. El sanatları pazarında alışveriş yapmayı seviyorsanız burayı ziyaret etmeli ve ayrıca ikonik El Arco de Santa Catarina’nın fotoğraflarını çektiğinizden emin olmalısınız. Arka planda bulutlarla kaplı dağların bulunduğu bu yer, tüm Guatemala’da en çok tanınan yerlerden biridir.

Pacaya Yanardağı

Pacaya yanardağı

Aktif yanardağ Pacaya, Guatemala’daki en şaşırtıcı doğal cazibe merkezlerinden biridir. Yanardağ 70 yıllık bir uyku döneminin ardından 1960’ların başından beri sürekli olarak patlamakta olup en büyük patlaması 2014 yılında meydana gelmiştir. Tehlikeye rağmen, Guatemala’daki en büyük turistik cazibe merkezlerinden biri olmaya devam etmektedir. Yanardağın tepesine yapılan yürüyüş sadece iki saat sürmekte ve çevredeki tüm alanın geniş manzarasını sunmaktadır.

Flores Adası

Flores Adası

Renkli Flores adası parlak kırmızı çatıları, arnavut kaldırımlı dar sokakları ve güzel kolonyal binalarıyla tanınır. Çoğu turist bisiklet ya da kano kiralayıp boş zamanlarında bölgeyi keşfetmeyi tercih etse de, tüm adayı sadece 20 ila 30 dakika içinde dolaşabilir.

,
Guatemala gezilecek yerler için tıklayınız!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir