Sharjah’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Sharjah’da Mutlaka Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

0

Sharjah’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler bir grup çarpıcı tarihi esere ve büyüleyici turistik noktalara ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, Arap sanatının ve kültürünün tarihini ve zarafetini keşfetmeyi sevenler için Sharjah benzersiz ve BAE’deki en iyi aile dostu destinasyonlardan biridir.

Sharjah İslam Medeniyeti Müzesi

Sharjah'da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler
Sharjah İslam Medeniyeti Müzesi

Sharjah’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler ile kendinizi Arap kültürüyle çevreleyin ve bu çarpıcı mimaride ziyaretiniz sırasında tanık olacağınız dini el yazmalarının ihtişamını kucaklayın. Müze, henüz görmemiş olabileceğiniz uzun bir sanat eserleri listesine ev sahipliği yapıyor. Bu eserler arasında metal ve camdan yapılmış zarif el sanatları ve kilden yapılmış bazı eserler de bulunmaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin: https://www.sharjahmuseums.ae/

Sharjah Sanat Müzesi


Sharjah Sanat Müzesi

Sanatseverler, en değerli Arap sanat eserlerinden oluşan bir koleksiyonu sergileyen bu müzeye gidip deneyimlemelidir. BAE’deki en büyük sanat müzesidir ve en iyi Arap ressamlardan bazılarının muhteşem sanat sergileriyle desteklenen 72 galeriye sahiptir. Çok eski değildir, 1997 yılında açılmıştır ve özgünlüğünü deneyimlemek gerekir.

Sharjah Bilim Müzesi


Sharjah Bilim Müzesi

Müze, özellikle çocuklarla birlikte Sharjah’ta ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biri olarak kabul ediliyor. Müzenin tamamı çocukları saatlerce oyalayacak şekilde tasarlanmıştır. Müzede bulmaca oluşturma, kavrama gücü, denge ve daha fazlası gibi çok sayıda eğlenceli aktivite bulunmaktadır. Müzede ayrıca çocukların ilgisini çeken harika bir planetaryum da bulunuyor.

Khalid Gölü

Khalid Gölü

Khalid Gölü sağ merkezde yer alır ve dünyanın en yüksek üçüncü çeşmesi olmasıyla ünlüdür. Sharjah’ta geceleri ziyaret edilebilecek en güzel yerlerden biri olarak kabul edilir. Yüz metre yüksekliğe kadar su fışkırtan böylesine harika bir fıskiyeyi oturup izlemek ilginçtir. Burası romantik bir akşam için partnerle birlikte de ziyaret edilebilir.

Al Qasba Kanalı

Al Qasba Kanalı

Bir banliyö eğlence merkezi olan Al Qasba, çok sayıda ilgi çekici interaktif faaliyetiyle tanınmaktadır. Birçok şaşırtıcı atraksiyona sahip olmasına rağmen, bunların en ünlüsü “Emirliklerin Gözü” olarak bilinen dönme dolaptır. Bu dönme dolapta macera yolculuğu başlarken, ziyaretçiler şehrin tam manzarasını izleyebilmektedir.

Sharjah’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler için tıklayın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir