Salzburg Gezilecek Yerler
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Salzburg Gezilecek Yerler

0

Salzburg gezilecek yerler, pek çok eşsiz noktayı ortaya koyuyor. Avusturya’nın en ünlü şehirlerinden biri olan Salzburg, güzel Barok mimarisiyle dolu ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan en iyi korunmuş eski şehir merkezine sahiptir. Aşağıda, Salzburg’daki en ünlü turizm yerlerinden bazılarını sizler için listeledik.

Hellbrunn Sarayı

Hellbrunn Sarayı
Hellbrunn Sarayı

Salzburg’da turizm yaparken, ziyaretçinin geçmiş dönemdeki başpiskoposların yaşam tarzına bakabileceği ünlü Hellbrunn Sarayı’nı ziyaret etmek gerekir. Bu 17. yüzyıl sarayı şüphesiz her kaşifi bekleyen bir Furstenberg mücevheridir.

Daha fazla bilgi için: https://en.wikipedia.org/wiki/Hellbrunn_Palace

Residenzplatz

Residenzplatz

Residenzplatz, Salzburg’da ziyaret edilecek en iyi yerler arasındadır ve Barok Meydanı turistler arasında en popüler olanıdır. Atlı arabalar ve hatta sokak sanatçılarıyla dolu bu meydan, şehrin zengin kültürüne gerçek bir bakış atmanıza yardımcı olacaktır.

Hohensalzburg Kalesi

Hohensalzburg Kalesi

Avrupa’nın en iyi korunmuş müstahkem komplekslerinden biri olan Hohensalzburg Kalesi, 1000 yılından bu yana Salzburg şehrine hakimdir. Çekici konumu nedeniyle stratejik bir garnizon olarak kurulan kale, yüzyıllar içinde zengin bir şekilde döşenmiş odalarıyla görkemli bir temsili binaya dönüşmüştür. Kale şu anda muhteşem salonları, iki müzesi ve yerel gastronomi spesiyalitelerinin denenebileceği restoranıyla ziyarete açıktır.

Mirabell Sarayı

Mirabell Sarayı
Mirabell Sarayı

Güzel Mirabell Bahçeleri dinlendirici bir akşam için mükemmeldir. Mirabell Sarayı’nın Barok karakteri onu Salzburg’da kültürel açıdan önemli kılmaktadır. Bahçeler, çiçek ve heykellerle dolu güzel bir alandır ve burada bir süre oturup tüm sunduklarının tadını çıkarmak mümkündür. 1606 yılında inşa edilen ve daha sonra Barok ve Neoklasik tarzda yeniden inşa edilen Mirabell Sarayı, 1815 yılında Yunanistan’ın gelecekteki Kralı Otto’nun doğum yeri olarak hizmet vermiştir.

Gisberg Dağı

Salzburg gezilecek yerler,
Gisberg Dağı

Salzburg’un doğu bölgesinde yer alan bu dağ, adrenalin dolu aktiviteler veya yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Mirabell Sarayı’nın dışından bir otobüs bağlantısı bulunmaktadır. Açık hava ve doğa severler için Jesseburgh, uzunluk ve zorluk derecesi değişen 20 km’den fazla iyi işaretlenmiş parkur, yamaç paraşütü ve dağ bisikleti gibi bir dizi açık hava aktivitesi ile mükemmel bir yer olacaktır. Salzburg gezilecek yerler arasında en huzurlu noktalardandır.

Salzburg gezilecek yerler için tıklayın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir