Myanmar Gezilecek Yerler
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Myanmar Gezilecek Yerler

0

Myanmar gezilecek yerler zengin bir çeşitliliğe sahip. Yangon ve Mandalay gibi bin yıllık şehirlerden Bagan’daki antik dini alanlara kadar Myanmar’da pek çok gezilecek büyüleyici ve çekici yerler bulunur. Inle Gölü, tekne gezintilerinin tadını çıkarmak veya yüzen köyleri, pazarları ve çiftlikleri keşfetmek için pitoresk bir yerdir.

Popa Dağı

Myanmar gezilecek yerler
Popa Dağı

Eski bir yanardağ olan Popa Dağı, Myanmar’daki en popüler dini turistik yerler arasındadır. 37 tapınağa ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 777 basamak tırmanmak gerekiyor, ancak mimari harikalar ve okyanusun panoramik manzarası her türlü çabaya değer.

Daha Fazla Bilgi İçin: https://tr.wikipedia.org/wiki/Myanmar

Bagan Altın Sarayı

Bagan Altın Sarayı

Bagan Altın Sarayı, altın cazibesi ve sessiz çekiciliğiyle görülmeye değer bir yerdir. Ziyaretçilerin sarayın neye benzediği ve eski zamanlarda nasıl işlediğine dair bir fikir edinmelerini sağlar. Ziyaretçilerin Altın Saray’ın her bir bölümünün önemini anlamalarını sağlayan çeşitli rehberli turlar (İngilizce olarak da) mevcuttur. Ayrıca, eski zamanların kraliyet ailelerine ait eserlerden ve diğer eşyalardan oluşan büyük bir koleksiyona sahiptir.

Ngapali Plajı

Büyüleyici Ngapali Plajı’na yapacağınız bir gezi ile Asya’nın en sakin plajlarından birini keşfedin ve turkuaz mavisi suların, yumuşak beyaz kumların ve rüya gibi deniz manzaralarının tadını çıkarın. Yangon’un yaklaşık 400 kilometre kuzeybatısında yer alan bu plaj, Bengal Körfezi’nde kalabalıktan uzakta nihai rahatlama için gerçekten mükemmel bir noktadır. Plaj, oturup dinlenmek için güzel bir yer ve dalış, tekne gezintisi, balık tutma vb. gibi çeşitli su sporları ve aktiviteleri sunmaktadır. Myanmar gezilecek yerler arasında bu yer sahile yakın birçok restoran, kafe ve tatil köyü de burayı harika bir tatil beldesi haline getirmektedir.

Macleod Adası

Macleod Adası

Macleod Adası, şehir kalabalığının çılgınlığından uzakta bir plaj tatilinin tadını çıkarmak için inanılmaz derecede bozulmamış, tenha ve sakin bir yerdir. Burada dalış, balık tutma, deniz kanosu, su sporları yapabilir ya da orman yürüyüşü veya bisiklete binerek dayanıklılığınızı test edebilirsiniz. Balayı çiftlerinin yanı sıra doğa severler için de cazip bir noktadır.

Maha Bandula Parkı

Maha Bandula Parkı

Maha Bandula Bahçesi, dinlendirici bir akşamın tadını çıkarmak için Myanmar’daki en harika turistik yerlerden biridir. Parka 1935 yılında, ünlü Birmanya lideri ve özgürlük savaşçısı Bandula’dan sonra Bandula Meydanı adı verilmiştir. Yeşil manzaralar ve Bağımsızlık Kulesi’nin yanı sıra, gün batımı ve gün doğumunun harika panoramik manzaralarını sunmaktadır. Sadece manzarası bile ziyaret etmenize değecek kadar harikadır. Hem yerel halk hem de turistler, güzel hava ve muhteşem manzaralar eşliğinde eğlenceli anlar geçirmek için bu parkı ziyaret etmeyi severler.

Myanmar gezilecek yerler için tıklayınız!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir