Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant

0

Ege’nin incisi olan İzmir’in merkezinde bulunan Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant misafirlerine lüks, konfor ve lezzeti birlikte sunmaktadır.

İzmir’e gezi veya iş amaçlı gelenlerin ilk tercihleri arasında yer alan otel de 55’i özel olarak tasarlanmış süitlerden oluşmaktadır.

Teknoloji ile donatılmış otelin 402 odası, bulunuyor. İş ve eğlence için İzmir’de bulunanların tüm ihtiyaçları düşünülerek dizayn edilmiştir.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant, İzmir’in dinamik iş ve alışveriş merkezlerine yakınlığı, Arkeoloji Müzesine, Uluslararası İzmir Fuar Alanına ve körfezin kıyısında bulunan kordona yürüme mesafesinde olan uzaklığıyla müşterilerine büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Çoğunluğunu Türkiye’de tanınmış sanatçıların yaptığı birçok sanat eseri Swissotel farkıyla sergilenmektedir. Oteli ziyaret edenlere sürpriz olan bu sanat eserleri hem İzmir tarihi hem de Türk modern sanatını yansıtmaktadır.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant Hakkında

Swissotel’e gelen misafirleri girişte bulunan 2,5 metre boyundaki Atlı adam heykeli karşılıyor. Eserin sahibi dünyaca ünlü Kolombiyalı sanatçı Botero’dur.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant

Bütün odalarda ayrı renklerde Devrim Erbil tarafından tasarlanmış İzmir’i anlatan eserler mevcuttur.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant bahçesinde heykeltıraş ve aktör olan Lorenzo Quinn’e ait “Aşk” adlı eser ile Paula Epifoni’nin “Giyotin” eseri yer alır.

Otelin balık şeklindeki açık havuzunun altında bulunan ilkbahar ve yaz aylarında açık alanda da müşterilerini ağırlayan Aquarium, muhteşem Türk mutfağına Yunan mutfağına ait zengin yemekleri, mezeleri balık ve ızgara çeşitlerini misafirlere sunmaktadır.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant ve Bölümleri

11 adet toplantı salonu bulan Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant bölümleri oldukça fazladır. Konferans ve balo salonları ile farklı türdeki organizasyonlar için harika alternatifleri müşterilere sunuyor.

550 M2 lik geniş bir alanda kurulu pürovel spa & sport modern ve şık mimarisi müşterilerine alplerden ilham alarak hazırlanan sağlıklı yaşam şekli sunmaktadır.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant

Otel yapımı bittiğinde İzmir’in birinci, Türkiye’nin beş yıldızlı oteli konumundadır. 12 bin metrekare zemin alanına sahip otelde 55’i süit olan 402 oda, 19 adet toplantı salonu, 2 restaurant, 2 bar ve 1 kafe bulunmaktadır.

Yerli ve yabancı ünlü sanatçıların eserlerinin de bulunduğu (Fernando Botero, Antony Gomley, Rabarama, Devrim Erbil) 800’den fazla sanat eseri yer alıyor. Swissotel Büyük Efes bölümleri genel hatlarıyla bu şekildedir.

İzmir’in Efesi Swissotel

Uluslararası mimariye göre 1950’lerde tasarlanan otelin 2003 yılında birçok uzmanın katılımıyla ve uluslararası ekiplerce hazırlanan proje ile tekrar inşa edilmiştir.

Büyük efesin İzmir için taşıdığı anlam ve öneme binaen yeni mimari projeler buna göre tasarlanmıştır. Yeni projede en fazla Efes otelin İzmir için taşıdığı değer üzerinde yoğunlaşılmıştır. İzmir’in efesi Swissotel ana bloğu ile Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk heykeli aynı eksen üzerindedir.

Otel girişinde yapılan değişiklik ile holün hem deniz hem de arkadaki bahçe ile görsel bağlantısı sağlanmıştır.

Swissotel Büyük Efes Aquarium Restaurant

Deniz ve Toprak Renginin Otele Uyarlanması

Otel içinde yer alan özel ve ortak alanların birbirinden ayrılması deniz ve toprak renginin otele uyarlanması şeklinde sağlanmıştır.

Ortak alanlara giden bütün duvarlar toprak rengindedir. Özel alana giden duvarlar ise turkuaz renginde boyanmıştır. Aynı zamanda turkuaz rengin Türkiye’yi çağrıştırması yönü dikkate alınmıştır. Renk ayrımı sayesinde hangi alanda olduğunuzu kolayca anlamanız mümkündür.

Swissotel Büyük Efes’e Ulaşım

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan Swissotel büyük Efes’e ulaşım çok kolaydır. Otel vapur iskelesine birkaç dakika yürüyüş mesafesinde bulunur. Adnan Menderes Havalimanına ister taksi ister havaş servisleri ile kısa sürede ulaşım sağlamak mümkündür.

Şehrin merkezinde yer alması farklı ulaşım araçlarını kullanarak Swissotel Büyük Efes’e ulaşım imkanını oldukça kolay hale getirmektedir.

İletişim Bilgileri

Telefon: (0232) 414 52 12

Web Sitesi: https://www.swissotelbuyukefesizmir.com/tr/restoranlar-ve-barlar/aquarium-mezzes-grill/

Instagram: https://www.instagram.com/swissotelizmir/

Swissotel Büyük Efes Aguarium Restaurant Google Harita Konumu

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir