Sidney’deki En İyi Sanat Galerileri
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Sidney’deki En İyi Sanat Galerileri

0

Sidney’deki En İyi Sanat Galerileri hakkında pek çok araştırma süregelmektedir. Canlı bir sanat ortamına sahiptir ve şehir genelinde çok sayıda heyecan verici sanat galerisi çeşitli sanat formlarını sergilemektedir. Resim, heykel, seramik, fotoğraf, video ve performans çalışmaları, tüm bunları ve daha fazlasını şehrin hareketli sokaklarında ve çevresinde bulabilirsiniz. İkonik konumlardaki büyük galerilerden sanatçı stüdyolarına ve özel sanat müzelerine kadar Sydney’de kültür, yaratıcılık ve kendini ifade etme dünyasını keşfetmekten hoşlanan herkese sunacak bir şeyler vardır.

Avustralya Çağdaş Sanat Müzesi

Avustralya Çağdaş Sanat Müzesi, Sidney Limanı’nın hemen kenarında, ünlü Circular Quay’de yer almaktadır. Muhteşem kalıcı koleksiyonu, Aborijin ve Torres Boğazı Adalı sanatçıların eserlerine verdiği önem ve düzenli büyük sergileriyle Sidney’in en çok ziyaret edilen sanat galerilerinden biridir. Bu, müzenin dört katında her dolaştığınızda yeni bir şeyler keşfederek tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz türden bir müzedir. Giriş ücretsizdir, ancak belirli sergiler için bazen ücret alınmaktadır. Sidney’deki En İyi Sanat Galerileri arasında başlıca olarak Avustralya Çağdaş Sanat Müzesi sayılmaktadır.

Avustralya Çağdaş Sanat Müzesi
Avustralya Çağdaş Sanat Müzesi

Liman Köprüsü ve Opera Binası’nın muhteşem manzarasının tadını çıkarırken içecek ve atıştırmalıklar için uğrayabileceğiniz çatı katındaki kafeye mutlaka göz atın. Ayrıca yüksek teknolojili bir eğitim merkezi ve bir heykel balkonu da bulunmaktadır.

Yeni Güney Galler Sanat Galerisi

1871 yılında kurulan Yeni Güney Galler Sanat Galerisi, ikonik koleksiyonlara ve resim, heykel ve diğer görsel sanat sergilerine ev sahipliği yapan bir devlet sanat müzesidir. Sidney Limanı’na bakan harika bir konumda, şehir merkezine sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde, halka açık bir sanat parkı ile birbirine bağlanan 2 binada yer almaktadır.

Yeni Güney Galler Sanat Galerisi
Yeni Güney Galler Sanat Galerisi

New South Wales Sanat Galerisi’ne giriş ücretsizdir. Hava karardıktan sonra koleksiyonları ve sergileri keşfetmek, rehberli bir tura katılmak veya bir film izlemek için Çarşamba günü geç saatlerde gidin. Akşam saatlerinde, Sanat Galerisi’nden şehir merkezindeki toplu taşıma merkezlerine ücretsiz bir servis otobüsü çalışmaktadır.

White Rabbit Gallery

White Rabbit Gallery, 21. yüzyılın Çin sanat eserlerinden oluşan dünyanın en büyük özel koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Sergi 4’ten fazla katta düzenlenmiştir ve en üstünde gerçekten şaşırtıcı olan bir sahne bulunmaktadır. Resim, heykel, nakış, video ve daha fazlasını keşfetmek için galeriyi gezebilirsiniz. Çin sanatı ve kültürüyle ilgileniyorsanız, Sidney’deyken burada bir mola vermeniz şart.

Daha fazla bilgi almak için: https://whiterabbitcollection.org/

White Rabbit Gallery
White Rabbit Gallery

Wentworth Galerileri

Sidney’de iki Wentworth Galerisi bulacaksınız: biri Philip Caddesi’ndeki Sofitel’de, diğeri ise eski bir postane binasındaki Martin Place’dedir. Yerli Avustralyalı sanatçıların çalışmalarına odaklanan sergide bazı harika parçalar var. Burada göreceğiniz tablolar ve sanat eserleri satılıktır ve sanat koleksiyonlarına ve yatırımlarına harika eklemeler yapar. Güler yüzlü ve yardımsever personel, herhangi bir satın alma baskısı olmadan göz atmanızı teşvik edecektir.

Wentworth Galerileri, CBD’nin koşuşturmacasından uzakta hoş bir huzur sağlar. Galeriler ayrıca düzenli sanat topluluğu etkinliklerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Brett Whiteley Stüdyosu

Brett Whiteley Studio, Surrey Hills, Sydney’de gizli bir mücevherdir. Brett Whiteley, 1985 yılında bu konuta taşınan ve burayı canlı bir stüdyo ve sergi alanına dönüştüren tanınmış ve ödüllü bir Avustralyalı Ekspresyonist yazardı. Site şu anda sanatçının hayatını ve çalışmalarını özenle koruyan bir sanat galerisi – üst kattaki yaşam alanındaki duvarlarda bitmemiş resimlerini, yapılmamış yatağını, sanat kitabı koleksiyonunu, fotoğraflarını ve grafitilerini bile görebilirsiniz.

Brett Whiteley Stüdyosu
Brett Whiteley Stüdyosu

Zemin kattaki galeri alanında sergilenen sanat eserlerinden oluşan dönüşümlü bir koleksiyon bulunmaktadır. Kartpostallar, posterler ve diğer eşyaların satıldığı küçük bir dükkân bulacaksınız.

Sidney Gezilecek Yerler hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir