Sidney Gezilecek Yerler Listesi
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Sidney Gezilecek Yerler Listesi

0

Sidney Gezilecek Yerler konusunda çeşitli romantik plajlara, el değmemiş adalara, pitoresk yaban hayatı koruma alanlarına ve antik miras müze ve galerilerine sahiptir. Aşağıda, sizler için Sidney’deki en ünlü turizm yerlerini listeledik.

1- Sidney Liman Köprüsü

Sidney Liman Köprüsü, Sidney Gezilecek Yerler arasında başta bulunmaktadır. Köprü,1.400’den fazla işçinin çabaları ve 8 yıla varan bir zaman diliminde tamamlanan devasa bir yapıdır. Köprünün dış etkenlerden korunması için sürekli bakımı yapılmaktadır. Köprünün çelik kemerinin boyutu değişmektedir; bazen yükseklikte 18 cm’ye varan bir değişiklik görülebilmektedir. Köprünün kemeri tırmanışa açıktır ve 1998 yılından bu yana bu maceralı yolculuk için gelen 3 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. Kemerin tepesinden manzara oldukça çekicidir.

Daha fazla bilgi için: https://artsandculture.google.com/entity/m0701q?hl=tr

Sidney Liman Köprüsü
Sidney Liman Köprüsü

2- Bondi Plajı

Bondi, adını kendisini çevreleyen pitoresk banliyölerden alan popüler bir plajdır. Plajda dünyanın dört bir yanından harika yemekler sunan birçok restoran ve çok sayıda kafe bulunmaktadır.

Bondi Plajı
Bondi Plajı

3- Kraliyet Ulusal Parkı

Sidney’in en eski milli parklarından biri olan Kraliyet Milli Parkı, yürüyüş parkurları, güzel plajları, bol miktarda yaban hayatı, kıyı yağmur ormanları ve eski Aborjin kültürel mirasına sahiptir. Park 1879 yılında kurulmuştur ve toplam 160 kilometrekarelik bir alana sahiptir. Parkta birden fazla giriş noktası ve Cronulla ile Bundena arasında çalışan doğal feribot seferleri bulunmaktadır. Kraliyet Ulusal Parkı’nın en iyi manzarasını görmek istiyorsanız, doğa parkurlarından en az birine katılın.

Kraliyet Ulusal Parkı’nın coğrafi özellikleri, koylarla kırılmış gibi görünen kıyı kayalıkları; derin nehir vadilerine sahip yüksek platolar ve çalılık bölümleri ile karakterize edilir. Buradaki kıyı kuşağı boyunca tuza dayanıklı türlerden oluşan çalılar bulunmaktadır. Park aynı zamanda birçok okaliptüs ağacı türünün bulunduğu dik nehir vadilerine de sahiptir. Vadideki ıslak zeminlerin yakınında, kara eğrelti otu, ağaç eğrelti otu ve sassafras gibi farklı eğrelti otu türleri tespit edilebilir. Burada yuva yapan çok çeşitli kuşlar göz ardı edilemez. Port Hacking Nehri yakınlarındaki çamur düzlükleri ve tuz bataklıkları, yoğun mangrov örtüsü için verimli alanlardır.

Kraliyet Ulusal Parkı
Kraliyet Ulusal Parkı

4- Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi

Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi, müzenin okyanuslar, nehirler, göller ve Avustralya’nın zengin denizcilik mirasıyla olan köklü ilişkisinin keşfedilebileceği Avustralya’da bir deniz müzesidir. Bu müze okyanustan ve sürekli değişen gelgitlerden ilham almakta ve Avustralya kimliğini iyi yansıtan hikayeler anlatmaktadır. Bu Denizcilik Müzesinin temel amacı, Avustralya’nın şimdi ve gelecekte şekillenmesinde denizin etkisi hakkında merak ve sohbet uyandırmaktır.

Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi aynı zamanda Avustralya denizcilik tarihini, Avustralya sularında yaşamış, çalışmış ve keşfetmiş insanlarla ilişkilendirir. Ticaret, teknoloji, göç, kültür, yaşam tarzı, arkeoloji ve modern bilim aracılığıyla yol alan konulara çağdaş bir bakış açısı getirir.

Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi
Avustralya Ulusal Denizcilik Müzesi

Livreville’de Gezilecek Yerler hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir