En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak İçin İpuçları
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak İçin İpuçları

0

En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak için yapılması gerekenler son zamanlarda oldukça araştırılmaktadır. Tüm turistik yerleri görmek, yürüyüş yapmak, çok eğlenceli zamanlar geçirmek ve birçok aktiviteye katılmak için dünyayı dolaşmak fahiş miktarlarda para gerektirir. Bu nedenle dünyayı en düşük maliyetlerle dolaşmaya yardımcı olmak için bazı ipuçları hazırladık.

Tatil Sezonundan Kaçının

Kalabalıktan kaçınmak ve konaklama rezervasyonlarında makul fiyatlar elde etmek için tatil sezonu dışında seyahat etmeniz tavsiye edilir.

En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak
En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak

Uçak Bileti

Yolcunun kalkış tarihinde biraz esnekliği varsa, en iyi fırsatlar Salı, Çarşamba veya Cumartesi günleri kalkışlarla bulunabileceğinden, turistik gezi tarihlerini buna göre ayarlamaya her zaman dikkat edilmelidir.

Daha fazla bilgi için: https://time.com/5166659/how-to-travel-the-world/

Ücretsiz Aktiviteler

Sahile gidebilir, bir milli parkı ziyaret edebilir, ücretsiz bir müzeye gidebilir, bazı pazarlarda veya mahallelerde dolaşabilir ya da para harcamadan bir yerde oturup gelip geçenleri izleyebilirsiniz.

En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak
En Düşük Maliyetlerle Dünyayı Dolaşmak

Pahalı Turistik Yerleri Atlayın

Her destinasyonda pahalı deneyimler vardır, bazıları iyidir ancak diğerleri aşırı pahalı veya hayal kırıklığı yaratır, bu nedenle maliyetleri düşük tutmak için pahalı atraksiyonları atlamalısınız.

Ücretsiz Etkinliklere Katılmak

Çoğu şehirde, arkadaş edinirken gezmenin harika bir yolu olan çok sayıda ücretsiz yürüyüş veya bisiklet turu vardır, eğer gezgin yalnızsa, bu tür etkinlikler bazı harika anılar ve ömür boyu arkadaş edinmenin ve aynı zamanda finansal harcamaları azaltmanın en iyi yollarından biridir.

Bulgaristan Yaşam Maliyeti hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir