Antalya En İyi 8 Aquaparkları
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Antalya En İyi 8 Aquaparkları

0

Günümüzde birçok farklı eğlence türü bulunmaktadır. Ülkemiz özellikle yaz aylarında eğlenmenin ve eğlencenin merkezi olarak hem yerli hem de yabancı bir çok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ülkemizin ön planda olduğu konulardan birisi de aquaparklar olarak bilinmektedir.

Antalya En İyi 8 Aquaparkı

Bu makalemizde oldukça büyük araştırmalar sonrasında Antalya’nın En İyi 8 Aquaparkı sizlere aktarmış olduk. İşte Antalya’nın En İyi 8 Aquaparkı!

The Land of Legends Theme Park

The Land of Legends Theme Park

Antalya’nın Belek ilçesinde yer almakta olan bu Aqua Park, her yaşa hitap etmekte olan ve en çok ziyaretçiye sahip olan aqua park olarak bilinmektedir. Herkesin eğlenebileceği bir ortam sunan The Land of Legends Theme Park, her yaştan insanın eğlenebileceği eşsiz parklardan birisidir. Adrenalin dolu bir gün geçirmek için ziyaret edebileceğiniz The Land of Legends Theme Park, ülkemizin en büyük tema parkları arasında da yer almaktadır. Park içerisinde 40’dan fazla kaydırak ve 6’dan fazla havuz yer almaktadır. Yüksekliği 60 metreyi aşan Hyper Coaster’dan Family Coaster’a kadar birçok farklı aktivite de park içerisinde yer almaktadır. Parkta zaman zaman yapılan su gösterileri de yer almaktadır.

Telefon Numarası: (0212) 336 57 00

İnternet Sitesi: https://thelandoflegendsthemepark.com/

The Land of Legends Theme Park Google Harita Konumu
Sealanya Dolphin Park

Sealanya Dolphin Aquapark

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Türkler bölgesinde bulunan bu park dünyanın en sevimli hayvanları olarak bilinmekte olan yunusların da bulunduğu su parkına sahiptir. Aileniz ile mutlu ve eğlence dolu anlar geçirebileceğiniz su parkı içerisinde yunus balıkları haricinde; fok balıklarına ait gösteriler, yunuslar ile yüzme etkinliği, foklar ile yüzme etkinliği ve yunus balığı terapisi gibi birçok farklı aktivite yer almaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından fazlaca rağbet gören yunus balıklarına çok yakın bir mesafeden bakabilir ve yunuslar ile yüzebilirsiniz.

Telefon Numarası: (0242) 534 11 39

İnternet Sitesi: https://www.sealanya.com/

Sealanya Dolphin Park Google Harita Konumu
DoluSu Park

DoluSu Aquapark

Antalya’nın Kemer ilçesinde yer almakta olan DoluSu Park, ülkemizde yer alan ilk ve tek olan kaydıraklara sahip parklardan birisidir. Park içerisinde eşsiz kaydıraklar, mevcut ziyaretçileri tarafından fazlaca talep görmektedir. Parkta yer alan adrenalin dolusu kaydıraklar, Türk Masal kahramanlarından ilham alınarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Ülkemizin en çılgın aquaparkı olarak ifade edilen Dolu Su Park içerisinde Kay Uç kaydırağı ve Dev Huni kaydırağı yer almaktadır. Parkta genel olarak 17 adet yetişkin, 9 adet çocuk kaydırağı ve bir takım aktiviteler ile deniz kızı şovları bulunmaktadır.

Telefon Numarası: (0242) 824 77 07

İnternet Sitesi: https://dolusupark.com/

DoluSu Park Google Harita Konumu
Water Planet Aquapark

Water Planet Aquapark

Akdeniz’in en büyük aquaparkı olan Water Planet Aquapark, Antalya’nın Alanya ilçesi ile Side bölgesi arasında yer almaktadır. Park içerisinde adrenalini yüksek tutacak birçok kaydırak yer almaktadır. Park içerisinde birçok aktiviteyi başarılı bir şekilde yapmak mümkün olmaktadır. Parkta 24 farklı kaydırak yer almaktadır. Buna ek olarak dalga havuzu, Bungee Jumping gibi aktiviteler de yapılabilmektedir.

Alanya Aquapark

Alanya Aquapark

Antalya’nın Alanya ilçesinde Alanya Kalesi’ne karşı manzara sahibi olan aquapark Alanya Aquapark, Alanya ilçesinin Damlataş bölgesinde yer almaktadır. Yaz aylarında havuzların serin olması ve birbirinden güzel kaydıraklar ile tatile gelen bireylere keyifli anlar yaşatılmaktadır.

Alanya aquapark her yaşa hitap etmesinin yanı sıra, park içerisinde adrenalin dolu 10 adet kaydırak, 5 adet küçük kaydıraklar yer almaktadır. Buna ek olarak dalga havuzu, yapay rafting havuzu ve yüzme havuzu da yer almaktadır.

Telefon Numarası: 0543 834 70 05

Alanya Aquapark Google Harita Konumu
Nashira Aquapark

Nashira Aquapark

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Titreyengöl bölgesinde yer alan Nashira Aquapark, denize sıfır bir konumda yer almaktadır. Hem doğanın hem de denizin kesiştiği bu aquapark gelen ziyaretçilerine büyük duyguları bir arada yaşatabilmektedir. Park içerisinde 12 adet oldukça büyük kaydırak, 15 adet çocuk kaydırağı, jakuzi havuzları, çocuk havuzları ve 1 adet engelli su asansörü yer almaktadır.

Telefon Numarası: (0242) 756 90 50

Nashira Aquapark Google Harita Konumu
Moonlight Aqua Park

Moonlight Aquapark

Antalya’nın eşsiz bir güzelliğe sahip olan Kemer ilçesinin merkezinde yer alan bu aquapark, birçok farklı kaydırağa, plaja ve havuz barlarına sahiptir. Çevre şehirlerden ve ülkemizin her bir bölgesinden ziyaretçiye sahip olan bu parkta eğlenceli zamanlar geçirirken aynı zamanda park tarafından sunulan yiyecek ve içecekleri de tüketebilirsiniz.

Telefon Numarası: 0242 814 32 50

İnternet Sitesi: www.moonlightpark.com.tr

Adres: Merkez Mah. Yalı Cad. No:16, Kemer / Antalya

Moonlight Aqua Park Google Harita Konumu
Antalya Aqualand & Dolphinland

Antalya Aqualand & Dolphinland

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer almakta olan Antalya Aqualand ve Dolphinland; fazlaca popüler olan bir eğlence ve tema parkı olarak bilinmektedir. Bu park içerisinde sayısız kaydırak yer alırken bunlara ek olarak su parkı, Yunus ve Fok balıklarının gösterileri gibi birçok farklı alternatif yer almaktadır.

Çalışma Saatleri: Her gün 10:00 – 17:00 saatleri arasında açık

Telefon Numarası: 0242 249 09 08

İnternet Sitesi: www.aqualand.com.tr

Adres: Meltem Mah., Dumlupınar Bulvarı, Konyaalti Korusu, Muratpaşa / Antalya

Antalya Aqualand & Dolphinland Google Harita Konumu
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir