Mersin Kaplıcaları Fiyat Listesi ve Ziyaret Detayları 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Mersin Kaplıcaları Fiyat Listesi ve Ziyaret Detayları 2023

0

En İyi Mersin Kaplıcaları termal turizm sektörü ile ilgili olarak Mersin isimli şehre devasa bir katkı sunmaktadır. Ülkemizde yer almakta olan en güzel ve en popüler kaplıcalara sahip olabilmektedir. Yeşil doğası ile insanları büyülemeyi başaran Bursa, birbirinden güzel renkleri, ortamları, parkları ve binlerce yıllık tarihi unsurları ile baş döndüren şehirlerin başında yer alıyor.

Kuzuluk Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Güneysu İçmesi

Güneysu İçmesi
Güneysu İçmesi

 

Güneysu İçmesi; Mersin Kaplıcaları olarak Toros dağlarının eteklerinin başlamış olduğu alanda yer almaktadır. Şehrin en önemli sularından birisine sahip olan bu mekan şehir merkezine ortalama olarak 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eski yol üzerinden Güneysu içmesi ve Çamurlu sularına erişmek mümkün olabilmektedir. Bu kaplıcalar, Mersin kaplıcaları olarak bilinmektedir. Bu kaplıcalarda; sodyum klorürlü sular yer almaktadır. Bu tür kaplıcalar; bağırsak hastalıklarına ve safra yolları hastalıklarına fazlasıyla iyi gelmektedir. Bu su içildiğinde tuvalete çıkma sorunları yaşayan bireylerde rahatlama da görülebilmektedir.

Çitköy Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Mut Hocantı Kaplıcası

Mut Hocantı Kaplıcası
Mut Hocantı Kaplıcası

Mersin Kaplıcaları konusunda en gözde kaplıcalarından birisi olarak karşımıza gelmektedir. Mut isimli ilçede yer almakta olan Hocantı Köyü isimli köyde yer alan kaplıca; aynı anda Ilısu Kaplıcası olarak da isimlendirilmektedir. İyileşmeyen yaralara ve romatizmaya iyi gelen kaplıca, içildiği taktirde karın ağrısını ortadan kaldırmaktadır. Kaplıca; solunum, dolaşım, sinir sistemi ve beslenme bozuklukları üzerinde de etkili olmaktadır.

Zeytin Ilıcası Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Yapraklı Esik İçmesi

Yapraklı Esik İçmesi
Yapraklı Esik İçmesi

Şehrin gözde ilçelerinden olan Silifke ilçesine 1 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan yerli ve yabancı turistlerin sürekli bir şekilde gelip gittiği ve yerli halkların her zaman avantaj sağlamış olduğu şifalı bir su olarak bilinmektedir. Bağırsak ve mide problemlerini giderme şansı bulunduran Mersin Kaplıcaları arasındadır.

Tarsus Keşbükü İçmesi

Tarsus Keşbükü İçmesi
Tarsus Keşbükü İçmesi

Ülkemizde yer alan en ünlü kaplıcalar arasında yer alan Keşbükü Köyündeki, Hristiyanlıkta önemli bir alan olan Tarsus’da yer almaktadır. Tarsus, Aziz Paul’un doğum yeri olarak karşımıza gelmektedir. Hz. İsa’nın dinlerinden birisi olan Hristiyan inancına göre kutsal bir alan olarak kabul edilen bu evin kuyu suyunun, bugün St. Paul’un yer aldığı evin kuyusunun suyu olduğu söylenmektedir. Kuyu suyunun bazı hastalıkları iyileştirdiği söylenmektedir.

Haymana Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Mersin Kaplıca Fiyatları 2023

2023 yılı itibariyle Mersin’de yer almakta olan kaplıcaların ortalama fiyatları 800 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatlar; kişi sayısına, seçeceğiniz odaya ve diğer tüm kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kaplıcaya ulaşmadan önce mutlaka fiyatları ve diğer tüm detayları araştırmanız gerekmektedir.

Bayındır Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

İsmil Kaplıcaları Pansiyon Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir