Haymana Kaplıcaları Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023
 1. Anasayfa
 2. Kaplıcalar

Haymana Kaplıcaları Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023

0

En İyi Haymana Kaplıcaları termal turizm sektörü ile ilgili olarak Haymana isimli şehre devasa bir katkı sunmaktadır. Ülkemizde yer almakta olan en güzel ve en popüler kaplıcalara sahip olabilmektedir. Yeşil doğası ile insanları büyülemeyi başaran Bursa, birbirinden güzel renkleri, ortamları, parkları ve binlerce yıllık tarihi unsurları ile baş döndüren şehirlerin başında yer alıyor.

Haymana Kaplıcaları olarak adlandırılmakta olan kaplıcalar; İç Anadolu Bölgesinde yer almakta olan en değerli termal su kaynakları arasında yer almaktadır. Şehrin özellikle güneydoğusunda, Haymana bölgesinde tepelik bir bölgede konumlanmış durumdadır. Kaplıcanın şifalı olmasını sağlamakta olan en önde gelen özellikleri sıralamak gerekirse;

 • Su sıcaklığı 44,5°C olarak bilinmektedir,
 • Termal suyun debisi 4,8 litre/saniye olarak bilinmektedir,
 • Suyun pH değeri 6,8 civarında yer almaktadır,
 • Bikarbonat içeriği fazlaca yüksek olmaktadır,
 • Kalsiyum ve sodyum içeriği yönünden fazlaca zengindir,
 • Magnezyum ve karbondioksit içeriği yüksektir,

Bayındır Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayın!

Haymana Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir?

Haymana Kaplıcalarının Faydaları
Haymana Kaplıcalarının Faydaları

Haymana kaplıcaları genel olarak birçok farklı hastalığa karşı şifalı etkilere sahip olmaktadır. Bunlardan sırası ile bahsetmek gerekirse;

 • Romatizmal hastalıklar,
 • Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları,
 • Nevralji,
 • Solunum yolu hastalıkları,
 • Kadın hastalıkları,
 • Sinir hastalıkları,
 • Kas hastalıkları,
 • Mide hastalıkları,
 • Karaciğer ve safra kesesi hastalıkları,
 • Pankreas hastalıkları,

Gibi tüm hastalıklara büyük oranda fayda sağlamaktadır. Yukarıda yer almakta olan tüm hastalıklara karşı mücadele etmek isteyen hastalar; bu kaplıcalara gelerek şifa aramaktadır.

İsmil Kaplıcaları Pansiyon Fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın!

Haymana Resort Otel

Haymana bölgesinde yer alan kaplıca otelleri arasında bulunmakta olan ve şahıs firması tarafından işletilmekte olan bu mekanda toplamda 60 oda ve 150 yatak kapasitesine sahip olan özellikler yer almaktadır. Mekan Sağlık Bakanlığı tarafından 2004 senesinde kaplıca tesisi işletme ruhsatı almayı başarmıştır. Tesis içerisinde fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü; açık ve kapalı yüzme havuzları yer alırken aynı zamanda Fin ve Türk hamamlarıyla saunalar da yer almaktadır.

Cimcime Termal Tesisleri

Cimcime Termal Tesisleri
Cimcime Termal Tesisleri

Bu mekan turizm işletme belgesi bulunan 1 yıldızlı bir kaplıca tesisidir. Cimcime Sultan Otel içerisinde 94 adet oda ve 198 adet yatak yer almaktadır. Tesis içerisinde; termal havuz, fizik tedavi merkezleri, Fin hamamı ve Türk hamamı yer almaktadır.

Gönen Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Doktorun Oteli Haymana

Doktorun Oteli Haymana
Doktorun Oteli Haymana

Doktorun Oteli Haymana isimli otel, senenin tüm mevsimlerinde ziyaretçilerine kapılarını açmakta ve açmaya devam etmektedir. Mekanda kök hücre tedavileri ve mezoterapi tedavileri uygulanmaktadır. Buna ek olarak otel içerisinde; sülük tedavisi, hacamat, Tayland tedavileri, parafin tedavileri ve çamur tedavileri yer almaktadır.

Haymana Çağ Termal

Haymana Çağ Termal
Haymana Çağ Termal

Ankara isimli şehrin merkezine ortalama 70 kilometre uzaklıkta bulunmakta olan Haymana Çağ Termal isimli tesis içerisinde 3 adet jakuzi, 3 adet sauna, 3 adet özel aile banyoları, fizik tedavi merkezleri, ambulans, poliklinik ve fitness salonları yer almaktadır. Tesis içerisinde toplam 1724 adet devre mülk oda bulunmaktadır. Daire seçenekleri 1+1 odalar ve Süit oda şeklinde olmaktadır.

Kuzuluk Kaplıcaları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Midas Hotel Haymana

Midas Hotel Haymana
Midas Hotel Haymana

Midas Hotel Haymana içerisinde hem doktorlar hem de sağlık ekipleri yer almaktadır. Termal suyu kullanılarak, spordan sağlığa ve diğer tüm aktivitelere kadar hizmetler başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Haymana Grannos Termal Otel

Haymana Grannos Termal Otel
Haymana Grannos Termal Otel

Haymana’nın en gözde bölgelerinden birinde yer almakta olan bu otel içerisinde; hamam, sauna, tuz odası, buhar odası, SPA merkezi, masaj salonu ve olimpik kapalı soğuk su yüzme havuzları yer almaktadır.

Haymana Kaplıca Otelleri Fiyatları

 • Midas Hotel Haymana Termal: 941 Türk Lirası
 • Nema Beyzade Termal Otel: 1.200 Türk Lirası
 • Armana Grannos Termal Otel: 1.170 Türk Lirası
 • Doktorun Oteli: 1.119 Türk Lirası
 • Ürofiz Termal Otel: 1.200 Türk Lirası

Haymana Kaplıca Fiyatları 2023

Haymana Kaplıca Fiyatları
Haymana Kaplıca Fiyatları

2023 yılı itibariyle Haymana’da yer almakta olan kaplıcaların ortalama fiyatları 800 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatlar; kişi sayısına, seçeceğiniz odaya ve diğer tüm kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kaplıcaya ulaşmadan önce mutlaka fiyatları ve diğer tüm detayları araştırmanız gerekmektedir.

Ankara’ya En Yakın Kaplıcaları öğrenmek için tıklayın!

Naşa Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir