En İyi Naşa Kaplıcaları Fiyat Listesi ve Ziyaret Detayları 2023
 1. Anasayfa
 2. Giriş Ücretleri

En İyi Naşa Kaplıcaları Fiyat Listesi ve Ziyaret Detayları 2023

0

En İyi Naşa Kaplıcaları termal turizm sektörü ile ilgili olarak Naşa isimli şehre devasa bir katkı sunmaktadır. Ülkemizde yer almakta olan en güzel ve en popüler kaplıcalara sahip olabilmektedir. Yeşil doğası ile insanları büyülemeyi başaran Bursa, birbirinden güzel renkleri, ortamları, parkları ve binlerce yıllık tarihi unsurları ile baş döndüren şehirlerin başında yer alıyor.

En İyi Havza Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayın!

Naşa Kaplıcaları Özellikleri Nelerdir?

Naşa bölgesinde yer almakta olan kaplıcaların denizden yüksekliği ortalama olarak 800 metre kadar yüksekte yer almaktadır. Termal su sıcaklığı ortalama olarak 85 derece olarak karşımıza gelmektedir. Bu kaplıcaların işletmesi Naşa belediyesine ait olmaktadır. Naşa kaplıcalarında yer almakta olan tesis içerisinde 27 adet apart ve toplamda 60 adet yatak yer almaktadır. kaplıcanın konaklama kapasitesinin her ay yeterli olması ile beraber tesisin 12 ay boyunca hizmete açık bir şekilde yönetilmektedir. Kaplıca alanında 1 adet umumi hamam da yer almaktadır. Bu hamamda çamur banyosu yapmak mümkün olurken, dilerseniz çamurundan kendinize bir kür hazırlamanız da mümkün olabilmektedir.

Ilgın Kaplıcaları Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları hakkında bilgi almak için tıklayın!

Naşa Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir?

En İyi Naşa Kaplıcaları
En İyi Naşa Kaplıcaları

Naşa kaplıcalarının sağlamış olduğu faydalar arasında;

 • Romatizmal hastalıklar,
 • Eklem ağrıları,
 • Siyatik,
 • Deri ve cilt hastalıkları,
 • Kırık ve çıkıklar,
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları,
 • Kadın Hastalıkları,
 • Böbrek hastalıkları,
 • Kan dolaşım sistemi hastalıklar,

En İyi Naşa Kaplıcaları bu tip hastalıklara etki eden faydalar yer almaktadır. Bu tür hastalıklara sahip olan tüm bireyler, bu kaplıcalara gelerek kaplıcaların faydalarını görebilmektedir.

Naşa Kaplıca Termal Otelleri

Kütahya isimli şehrin Simav ilçesinde yer almakta olan Naşa kaplıca termal otellerinde konaklamak için bir tesis yer almaktadır. Tesisisin ismi Simav Çitgöl Naşa Termal Kaplıcası şeklinde hizmet sağlamaktadır. Belediyeye ait olan tesiste 72 adet müstakil apart daire yer almaktadır. Sezonlara göre 300 yatak kapasitesine kadar ulaşım sağlanabilmektedir.

Apart dairelerin her biri içerisinde; yatak odası, oturma odası, banyo, çift taraflı balkon ve mutfak yer almaktadır. Odaların her biri 70 metrekare olarak bilinmektedir. Günübirlik banyo alternatifleri de sunmakta olan tesiste musluklar üzerinden sürekli olarak kaplıca suyu akmaktadır. Tesis içerisinde 7 farklı özel banyo ve bir tane kapalı yüzme havuzları yer almaktadır.

Naşa Kaplıcaları Apart Fiyatları

En İyi Naşa Kaplıcaları
Naşa Kaplıcaları

Simav Naşa Kaplıcaları Apart isimli tesis Naşa Belediyesi tarafından işletilmektedir. 70 metrekarelik bir dairede ailece kalmak mümkün olurken tesiste bir gece konaklama ücreti 60 Türk Lirası olarak bilinmektedir. Daire fiyatına sadece bir gecelik ücret dahil olup, restoran ve kafede her öğün için özel yiyecek ve içecek menülerine sahip olmaktadır. Kendi damak zevkinize göre istediğiniz menüden faydalanmak mümkün olabilmektedir.

Naşa Kaplıcalarına Karayolu ile Ulaşım

Naşa kaplıcalarına karayolu ile ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerin Kütahya ile Tavşanlı yolu arasında D230 ve Tavşanlı-Simav yolu D595 otoyolu üzerinden ortalama 1.5 saat içerisinde ulaşım sağlamak mümkün olabilmektedir.

Naşa Kaplıcalarına Toplu Taşıma ile Ulaşım

Naşa Kaplıcaları
Naşa Kaplıcaları

Simav ilçesinin merkezinden geçmekte olan otobüsler, gün boyu Naşa bölgesine hareket etmektedir. Halk otobüsleri ya da minibüsler tercih edilerek kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

En İyi Ayder Kaplıcaları Giriş Ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Naşa Kaplıcalarına Havalimanı ile Ulaşım

Naşa bölgesine havayolu ile ulaşım sağlamak için havalimanı üzerinden Kütahya’nın Altuntaş bölgesinde yer almakta olan Zafer Havalimanına gelebilirsiniz. Bu havalimanından Naşa Kaplıcaları seyahatini özel araç ya da toplu ulaşım araçları ile ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Naşa Kaplıcaları Nerede?

En İyi Naşa Kaplıcaları Kütahya isimli şehrin Simav ilçesinde yer almaktadır. Bu kaplıcalar, geleneksel ve kültürel bir çok kriteri yansıtmakta olan kaplıcalar arasında bulunmaktadır. Naşa bölgesinin en eski kaplıcalarından birisi olan Naşa kaplıcaları, şehrin en batısında bulunmaktadır.

Naşa Kaplıca Fiyatları 2023

Naşa Kaplıca Fiyatları 2023
Naşa Kaplıca Fiyatları 2023

2023 yılı itibariyle Naşa’da yer almakta olan kaplıcaların ortalama fiyatları 800 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Güncel fiyatlar; kişi sayısına, seçeceğiniz odaya ve diğer tüm kriterlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle kaplıcaya ulaşmadan önce mutlaka fiyatları ve diğer tüm detayları araştırmanız gerekmektedir. En İyi Naşa Kaplıcaları oda seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Balkonsuz Oda Seçeneği

 • Balkonsuz 1 kişilik oda: 250 Türk Lirası
 • Balkonsuz 2 kişilik oda: 400 Türk Lirası
 • Balkonsuz 3 kişilik oda: 600 Türk Lirası

Balkonlu Oda Seçeneği

 • Balkonlu 1 kişilik oda: 300 Türk Lirası
 • Balkonlu 2 kişilik oda: 500 Türk Lirası
 • Balkonlu 3 kişilik oda: 700 Türk Lirası

Süit Oda Seçeneği

 • Süit 1 kişilik oda: 350 Türk Lirası
 • Süit 2 kişilik oda: 600 Türk Lirası
 • Süit 3 kişilik oda: 800 Türk Lirası

Dubleks kaplıca evi seçeneği

 • Hafta içi konaklama: 800 Türk Lirası
 • Hafta sonu konaklama: 1000 Türk Lirası

Adana Gezilecek Yerler hakkında bilgi almak için tıklayın!

En İyi Kütahya Kaplıcaları Fiyat Listesi hakkında bilgi almak için tıklayın!

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir