Kleopatra Plajı Giriş Ücreti 2023 – Nerede ve Nasıl Gidilir?
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Kleopatra Plajı Giriş Ücreti 2023 – Nerede ve Nasıl Gidilir?

0

Kleopatra Adası ve Plajı, Marmaris isimli bölgenin 16 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Turistik bir mekan olan bu bölge mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak anılmaktadır. Kleopatra adası aynı zamanda Sedir adası olarak da bilinmektedir. Ada, ismini altın rengi özel kumsalı nedeniyle almış durumdadır. Bir rivayete göre de, Kleopatra’nın burada yüzdüğüne inanılmaktadır. Bundan dolayı da bu plaja Kleopatra Plajı ismi verilmiştir. Adaya her sene binlerce yabancı ve yerli turist gelmekte ve ziyarette bulunmaktadır.

Kleopatra Adası Nasıl Bir Yer?

Altın sarısı renge sahip olan kumsalı ve denizi ile meşhur olan Kleopatra adası, aynı zamanda Kleopatra plajı olarak da isimlendirilmektedir. Cedrae antik kentine ait olan şehir duvarları, pla ev antik tiyatro kalıntıları da bu bölgede yer almaktadır. Bölge içerisinde, Kleopatra’nın da yüzdüğüne inanç gösterilmektedir.

Kleopatra Adası ve Plajı

Kleopatra Adası ve Plajı

Kleopatra Adası’nın kuzey batısında yer alan küçük bir plaj yer almaktadır. Bu plaj, altın sarısı olan kumsalı ve berrak suları ile ün kazanmış olan bir plajdır. Efsaneye göre, Antonius ve Kleopatra bu plajda yüzmüşler ve plajın altın kumları da özel olarak Kuzey Afrika’dan bu bölgeye gemiler ile getirilmiş. Bu tür altın sarısı kumlar sadece Mısır’da yer almaktadır.

Kleopatra Adası Ziyaretçi Saatleri

Her gün 09:00 ve 20:00 saatleri arasında adayı ziyaret etmek mümkün olabilmektedir.

Kleopatra Adası Giriş Ücreti

2023 yılı itibariyle adaya giriş için ödenmesi gereken ücret 125 Türk Lirası olarak bilinmektedir. Adaya giriş için müze kart gösteren bireylerden herhangi bir ödeme ya da ücret talep edilmemektedir.

Kleopatra Adası Nasıl Gidilir?

Kleopatra Adası Nasıl Gidilir?

Şahsi Araçlar ile*

Marmaris bölgesinden adaya gelebilmek için öncelikle Çamlık İskelesi’ne gitmek gerekmektedir. Buradan düzenli olarak kalkan tekneler ile adaya gelmek mümkün olabilmektedir. Çamlık iskelesine varabilmek için, Çamlık Köyü’ne gidilmesi gerekmektedir. Bu köye ulaşmak için Marmaris ile Muğla arasındaki yolun 12. kilometresinde yer alan Çamlı tabelasını gördükten sonra saparak, yaklaşık olarak 6 kilometre daha giderek Çamlık iskelesine ulaşım sağlanabilmektedir.

Kleopatra Plajı Google Harita Konumu

Günübirlik Tekne Turları ile*

Kleopatra Adası’na Marmaris isimli bölgeden düzenlenmekte olan günübirlik turlar ile beraber adaya ulaşım sağlamak mümkün olabilmektedir. tekne turlarıyla beraber çevre koylarda yer alan birçok güzelliği görmek mümkün olabilmektedir. Bölgede hem adayı ve plajı ziyaret ederken hem de yüzme imkanı bulmanız mümkün olabilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir