Florya Güneş ve Menekşe Plajları Giriş Ücretleri 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Giriş Ücretleri 2023

0

Florya’da yer alan bu iki plaj da bölgenin en fazla tercih edilen plajları arasında yer almaktadır. Bu plajlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmakta olan hizmetlerin çerçevesinde şemsiye ve şezlong hizmetlerini ücretli bir şekilde sağlayabilmektedir. Plaja gelen bireyler, hem doğanın hem de denizin fazlası ile keyfini çıkartabilmektedir.

Florya Menekşe Plajı 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Plaja giriş ücreti için yetişkin bireyler tarafından 40 Türk Lirası ödenmesi gerekirken, öğrenci bireyler için de 18 Türk Lirası ödenmesi gerekmektedir. Bu durumlara ek olarak 0 ile 7 yaş arasında olan çocuklarla engelli vatandaşlar ve bu engelli bireylerin bir adet refakatçileri plaja ücretsiz bir şekilde giriş sağlayabilmektedir. Giriş ücretlerine; duş, WC, soyunma kabinlerinin kullanım ücretleri de dahil olmaktadır. Ancak şezlong ve şemsiye için kiralama ücretleri talep edilmektedir. Talep edilen ücretler şezlong için 18 Türk Lirası, şemsiye için ise 18 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca plaj içerisinde emanet dolapları da yer almaktadır. Bu dolapları 5 Türk Lirası karşılığında kiralamak da mümkün olmaktadır. Tüm ödemeler İstanbulkart sistemi ile yapılmaktadır.

Florya Menekşe Plajına Nasıl Gidilir?

Florya Menekşe Plajı’na hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilmek için şehir genelinde fazlaca yaygın olan metrobüsü kullanmak mantıklı olabilmektedir. Metrobüs ile Küçükçekmece durağına kadar geldikten sonra denize doğru 5 dakika yürümeniz yeterli olmaktadır.

Florya Menekşe Plajına Nasıl Gidilir?

Florya Güneş Plajı

Florya Güneş Plajı 2023 yılı itibariyle hizmet vermemektedir.

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Plajlarda genel olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmetler verilmektedir. Plaj içerisinde yer alan işletmelerden hem içecek ihtiyaçlarınızı hem de yiyecek ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün olmaktadır.

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Adres Bilgileri

Adres: Şenlikköy, Florya Sahil Parkı, Pk: 34153 – Bakırköy / İstanbul

Florya Güneş ve Menekşe Plajları Nerede?

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Florya bölgesinin sınırları içerisinde yer almakta olan bu plajlara ulaşmak için özel aracınız ile gidebilmeniz mümkün olmaktadır.

Florya Güneş Google Harita Konumu

Menekşe Plajları Google Harita Konumu

Florya Güneş ve Menekşe Plajlarına Nasıl Gidilir?

Özel araçlarınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi plajlara metrobüs ile de ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Metrobüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih edecek olan bireylerin Küçükçekmece durağında inmeleri gerekmektedir. Metrobüsten indikten sonra kısa bir süre yürüyüş ile plajlara erişmek mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir