En İyi Sığacık Plajları | Denize Girilecek Yerler
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

En İyi Sığacık Plajları | Denize Girilecek Yerler

0

En iyi Sığacık plajları tanıtımına hazır mıyız? İzmir şehrimizin Seferihisar ilçesine bağlı olan bu bölge, tatilciler tarafından da büyük ilgi görüyor. Ve bu harika bölgenin plajları, ülkemizin en popüler seçenekleri arasındadır. Tertemiz suyu, altın sarısı rengindeki kumsalı ve harika atmosferi ile siz de bu plajları çok seveceksiniz. Yine buraları çok sevip konaklamak isteyen tatilciler için Sığacık plajlarının yakın konumlarında birbirinden güzel konaklama yeri de mevcuttur. Hatta buralarda dilerseniz kamp da kurabilirsiniz. Yani sizin anlayacağınız, Sığacık denize girilecek yerler her bir bakımdan ideal koşullar sağlıyor. O halde dilerseniz, bu güzel plajları birer birer tanıyalım. İşte, En iyi Sığacık plajları…

Sığacık Plajları

  • Akkum Plajı
  • Ekmeksiz Plajı
  • Akarca Plajı
  • Girlen Plajı
  • Teos Ormancı Kampı Plajı
  • Şahap Can Halk Plajı
  • Altınköy Plajı

 

Akkum Plajı

Akkum Plajı

Sığacık yerleşim yerine en yakın konumda olan ve en popüler tercihler arasındaki Akkum Plajı, hem ücretli ve hem de ücretsiz bölge seçeneklerine sahiptir. Yani bu plajın bir kısmı özel işletme tarafından kullanılırken, diğer kısmı ise belediye tarafından ücretsiz şekilde işletiliyor. Plaj suyunun rengi turkuaz yapıda olmakla birlikte, gerçekten de çok temiz yapıdadır. Ancak burası hafta sonlarında gerçekten de çok kalabalık oluyor. Eğer rahatça yer bulmak istiyorsanız, Akkum Plajına erken bir saatte gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Akkum Plajı Google Harita Konumu
Ekmeksiz Plajı

Ekmeksiz Plajı

En iyi Sığacık plajları arasında olan Ekmeksiz Plajı, ücretsiz olarak yüzme ve güneşlenme keyfi yapabileceğiniz bir yerdir. Yine bu güzel plajın rengi de turkuaz renkli ve yapısı ise gerçekten çok temizdir. Plaj kumsalının ise çok temiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ekmeksiz Plajının hemen arka tarafında yer alan yemyeşil doğa da sizlere çok kaliteli bir oksijen imkanı sağlıyor. Ancak bu plajda herhangi bir işletme veya satış noktası mevcut değildir. Yani buraya gelmeden önce tüm her şeyi eksiksiz bir şekilde hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Ve bölgede özel bir işletme yer almadığı için dilediğiniz bir kısma kamp çadırınızı da kurabilirsiniz. İşte hem kamp ve hem de plaj keyfi yaşamak ise sizleri mental anlamda inanılmaz şekilde iyileştirecektir. Sizlere de bu huzuru yaşamayı mutlaka tavsiye ediyor Ekmeksiz Plajını kesinlikle öneriyoruz.

Akarca Plajı

Akarca Plajı

En iyi Sığacık plajları arasında mavi bayraklı plajlar kategorisinde olan Akarca Plajı, oldukça berrak bir deniz suyuna sahiptir. Zaten bu plajın mavi bayrağa layık görülmesindeki en önemli etken de böyle bir yapıya sahip olmasından ötürüdür. Eğer özel aracınız varsa, Sığacıktan yola çıkarak yaklaşık 15 dakika içerisinde bu plaja ulaşım sağlamış olursunuz. Bu plaja ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz. Burada ücret ödeyeceğiniz tek kısım, özel olarak kiralayacağınız şemsiye ve şezlonglar olacaktır. Yine, plaj civarındaki işletmelerden yeme ve içme başta olmak üzere diğer tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz.

Akarca Plajı Google Harita Konumu
Girlen Plajı

Girlen Plajı

Oldukça bakir ve tertemiz bir yer olan Girlen Plajı, hiçbir özel işletmenin himayesi altında değildir. Burası, aslında keşfedilmemiş harika bir yer statüsündedir de diyebiliriz. Ve siz de bu gizli cennete gelerek, dilediğiniz gibi yüzme ve güneşlenme keyfi yapabilirsiniz. Eğer burayı sevdiyseniz, uygun bir kısmına kamp çadırınızı kurmanız da mümkün. Yani bölge hiçbir özel mülkiyet dahilinde olmadığı için dilediğiniz kısmına çadırınızı kurup, huzurlu bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Girlen Plajı Google Harita Konumu
Teos Ormancı Kampı Plajı

Teos Ormancı Kampı Plajı

Sığacık plajları arasında en kapsamlı yerdir diyebileceğimiz Teos Ormancı Kampı Plajı, ücretli olarak eğlenebileceğiniz yerler arasındadır. Üstelik buraya özel araçlarınız veya toplu taşımaları kullanarak da çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradaki deniz suyu oldukça ılık ve gerçekten de çok berrak bir yapıya sahip. Ve sırf bu sebepten ötürü, Teos Ormancı Kampı Plajına mavi bayraklı plaj ünvanı verilmiştir. Yani plaja gelip güzelce vakit geçirdikten sonra da bu ünvanı fazlasıyla hak etmiş olduğunu görebiliyoruz. Ücretli bir plaj seçeceği olması vesilesiyle de burada aklınıza gelebilecek tüm imkanlara erişim sağlamanız mümkündür. Ayrıca plaja giriş için ödemiş odluğunuz ücrete şezlong ve şemsiye hizmetleri de dahil. Yine burada yeme ve içme hizmetlerinden faydalanmak isterseniz de onlara ek olarak ücret ödemeniz gerekiyor. Genel itibariyle çok kalabalık olduğu için Teos Ormancı Kampı Plajında rahatça tatil yapmak istiyorsanız, erken bir saatte gelmenizi tavsiye ederiz.

Şahap Can Halk Plajı

Şahap Can Halk Plajı

En iyi Sığacık plajları arasında olan Şahap Can Halk Plajı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Faaliyette olduğu tüm dönemlerin genelinde tam üç defa mavi bayraklı plajlar ödülünü almış olan bu işletme, tatilcilerini de en iyi şekilde memnun etmektedir. Buraya geldiğinizde, gerçek anlamda yüzme ve güneşlenme keyfi yapıyor olmanın keyfini yaşayacaksınız. Plaj alanının toplam büyüklüğü yaklaşık 2 bin 500 metrekare civarındadır. Plajın deniz suyu ise gerçekten çok temiz, ancak yapısı biraz dalgalıdır. Bu sebepten ötürü plajda yüzmek isteyen tatilcilerin fazla açılmamasını tavsiye ediyoruz. Ücretsiz bir plaj olmasından ötürü buranın gün içinde her daim kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Ve yine burada da kolayca şezlong, şemsiye ve iyi bir yer tutmak istiyorsanız, erken saatte gelmelisiniz. Şahap Can Halk Plajına ulaşmak için özel araçlarınızın yanı sıra, Seferihisar’dan kalkan toplu taşıma araçlarını da tercih edebilirsiniz. Plajda bir de voleybol sahası bulunuyor ve burayı da ücretsiz olarak kullanmanız mümkündür.

Şahap Can Halk Plajı Google Harita Konumu
Altınköy Plajı

Altınköy Plajı

Altınköy Plajı, her ne kadar Sığacık sınırları içerisinde yer alıyor olsa da yollarından yapısından ötürü Urla üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Gün boyunca daima yoğun bir yer olan bu güzel plaj, muhteşem renkte bir deniz suyuna sahip. Bunu derken asla abartmıyoruz çünkü Altınköy Plajının yapısı, diğer emsal plajlara göre çok daha iyidir. Plajın rengi turkuaz olmakla birlikte, plaj suyuna baktığınızda asla bir çöp vs göremezsiniz. Zaten plajın çoğu kişi tarafından gönül rahatlığıyla tercih ediliyor olmasındaki en büyük sebeplerden biri de budur. Kişi başı ücret ödeyerek girebileceğiniz plajda birçok imkana erişme fırsatınız da bulunuyor. Zaten plajın giriş ücreti de hiçbir bütçeyi zorlamayacak şekilde belirlenmiştir. Yine plaj işletmesinden damak zevkinize göre yiyecek ve içecek siparişi verebilirsiniz. Siz de en iyi Sığacık plajları arasında nokta atışı bir tercih yapmak istiyorsanız, Altınköy Plajını sizlere kesinlikle tavsiye ederiz.

Altınköy Plajı Google Harita Konumu
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir