Didim Kamp Alanları | En İyi 9 Yer 
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Didim Kamp Alanları | En İyi 9 Yer 

0

Herkese merhaba, bu içeriğimizde sizler için Didim kamp alanları tanıtımı yapacağız. Aydın’ın didim ilçesi, yer yıl milyonlarca turist ağırlayan tam bir tatil kentidir.

Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden biri olan Didim kentine gelen tatilciler, burada güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkarıyor, tarihi yerlerini geziyor ve kentin eğlence merkezinde de gönüllerince eğleniyorlar. Çünkü Didim tatil kenti, hem doğal, hem tarihi, hem kültürel ve hem de lezzet anlamında gerçekten de çok meşhur bir yerdir.

Bölgeye olan ulaşımın kolay ve bu kentin diğer önemli yerleşim yerlerine yakın olması da Didim’in önemini artıran ekstra unsurlar olarak karşımıza çıkıyor. Ve elbette ki burada harika bir tatil deneyimi yaşayıp gezme olanağınız olduğu gibi, aynı zamanda Didim’de nerede kalınır sorusu da eminiz ki zihninizde yer etmiştir. Eğer daha önce hiç deneyimlemediyseniz, sizlere şu an direkt olarak Didim kamp yerlerinde konaklamanızı önereceğiz. Zaten bu deneyimi daha önce yaşamış olan okurlarımız ise bu harika ilçenin en güzel kısmlarında kamp yapmanın ne denki muhteşem bir his olduğunu biliyorlardır. Biz şu an anlatmak için hazırız, sizler de okuyup araştırmak için hazırsanız, o halde işte karşınızda Didim kamp alanları

Didim Kamp Alanları

İlk olarak, Aydın Didim Ücretsiz Kamp Alanları tanıtımıyla başlamak istiyoruz. Bu başlık altında sıralamış olduğumuz yerlere giderek tamamen ücretsiz bir şekilde kamp yapmanın tadını çıkarabilir ve bu esnada hiçbir yere hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz.

Didim Kamp Alanları

Akbük Koyu Kamp Alanı

Akbük Koyu Kamp Alanı
Akbük Koyu Kamp Alanı

Didim’in en güzel köşelerinden biri olan Akbük Koyu Kamp Alanı, kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Plaj bölgesi tamamen ücretsiz olan bu güzel yerin sahiline gelerek, burada güneşin ve kumun tadını çıkarmanız, sizler için gerçekten de çok keyif verici olacaktır.

Güzel bir kum ve deniz deneyiminden sonra ise yine hemen koy bölgesine kurmuş olduğunuz kamp çadırınıza geçerek oldukça rahatlatıcı bir tatilin huzurunu da yaşayabilirsiniz. Üstelik bu kamp bölgesinin plajındaki yemyeşil ağaçlar, tatilciler için çok güzel bir şekilde gölge yapmaktadır ve bu da orada şemsiyesi olmayan kişiler açısından gerçekten de fayda sağlayıcı bir durum oluyor.

Kamp bölgesinin sahili çocuklu aileler için uygun mudur diye soracak olursanız, size cevabımız kesinlikle evet olacaktır. Akbük Plajı ‘nın hem denizi çok temiz, hem fazla derin ve dalgalı olmayan, az rüzgar alan ve güneş açısının da harika olduğu Akbük Koyu Kamp Alanı’na gelerek hem sınırsızca yüzme keyfi yapabilir ve hem de huzur dolu bir kamp deneyimin haklı sefasını sürebilirsiniz. 

Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı
Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı

Aynı zamanda Didim gezilecek yerler arasında da olan Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı, diğer yerlere göre daha kalabalık olup, daha fazla rüzgar almaktadır. Kısmen negatif sayabileceğimiz bu duruma karşın, buradaki deniz suyunun fazla derin olmaması, tatilciler açısından artı yönlü bir durumdur.

Kamp yaptığınız ve denize girdiğiniz esnada ihtiyaç duyabileceğiniz birçok ürünü, buradaki işletmelerden satın alabilirsiniz. Bu kamp yeri ve plajı, Didim kent merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Eğer ki burada denize girmek dışında farklı bir alternatif arıyorsanız, doğa yürüyüşü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede, rengarenk tabiat içerisinde ve kuş cıvıltıları eşliğinde güzel bir yürüyüş yaparak, adeta ruhunuzu dinlendirmiş olacaksınız. 

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Sarıkum Plajı Kamp Alanı
Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Kumunun renki de tıpkı adı gibi sapsarı olan bu kamp yeri, insan kalabalığı olan yerlerden bir an için uzaklaşarak, kendi iç huzurunuzla baş başa kalabileceğiniz çok güzel bir bölgedir. Üstelik bu yerde tamamen ücretsiz bir şekilde kamp yapıp eğlenerek, muhteşem bir Didim tatiline de imza atmış olursunuz. Bölgenin doğasına şöyle bir göz attığınızda, resmen el değmemiş ve adeta insan kalabalığından izole olduğunu göreceksiniz. Burada çok fazla insan göremezsiniz çünkü Sarıkum Plajı Kamp Alanı, çok az kişi tarafından biliniyor. Burayı bilen kişiler ise deyim yerindeyse, burdan vazgeçemiyor. Ve eminiz ki siz de buraya bir kere gelip güzel bir kamp etkinliği yaptıktan sonra, bulduğunuz her fırsatta Sarıkum Plajı Kamp Alanı’na tekrardan gelmek isteyeceksiniz. 

Cennet Koyu Kamp Alanı

Cennet Koyu Kamp Alanı
Cennet Koyu Kamp Alanı

Didim’de kamp, tatil ve eğlence yeri olarak tercih edebileceğiniz alternatifler, sahip oldukları isimleri hep kendi özelliklerinden almıştır. Örneğin bu yerimizin adı da Cennet Koyu Kamp Alanı’dır ve yapısının gerçekten de cennetten bir köşeymişçesine güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Bu kamp ve plaj yerinin en büyük özellikleri arasında; sessiz, sakin, güvenilir, huzurlu, temiz denize ve temiz plaja sahip, en önemlisi de tamamen ücretsiz olması yer alıyor. Bu bölgede sadece plajda kiralamış olduğunuz şezlong ve şemsiye ile işletmelerden satın aldığınız ürünlere para ödersiniz.

Özel araçlarınızla gelecek olursanız, kamp yerinin hemen 50 metre kadar geri tarafında özel araç otoparkı mevcuttur. Yine ücreti karşılığında, aracınızı bu otoparka bırakmanız da mümkün. Ayrıca Cennet Koyu Kamp Alanı’nda, kontrollü olmak şartıyla mangal yakabileceğinizin bilgisini de sizlerle paylaşmak isteriz. 

Akvaryum Plajı Kamp Alanı

Akvaryum Plajı Kamp Alanı
Akvaryum Plajı Kamp Alanı

Didim plajları arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Akvaryum Plajı, halka açık ve tamamen de ücretsiz bir yerdir. Plaj ve kamp alanı, kalabalık yerleşim bölgelerine uzak, doğa ile iç içe, ormanları bulunan, hemen önünde denizi olan ve muhteşem havaya sahip, nadide bir oluşumdur. Siz değerli tatilcilerimiz de burayı özellikle çadır kampı için ziyaret etmek istiyorsanız, son derece doğru bir karar vermiş olacağınızı belirtmek isteriz. Çadırınızı, buradaki yemyeşil ağaçların arasına kurarak geceleri süper oksijen kaliteli bir uyku uyuyabilirsiniz. Denize gireceğiniz sırada ise çok dikkatli olmanızı öneririz.

Zira Akvaryum Plajı Kamp Alanı denizi, içerisine doğru ilerledikten birkaç metre sonra ciddi anlamda derinleşebilir. Ayrıca bu kamp yerine hafta sonu için gelmeyi düşünüyorsanız, çok erken saatte burada olup kendiniz için yer kapmanızı da öneririz. 

Çamlı Koy Kamp Alanı

Didim’de ücretsiz denize girilecek yerler nerelerdir diye şöyle bir soru geldiğinde, sizlere tavsiye edeceğimiz en güzel birkaç yer içerisinde kesinlikle Çamlı Koy Kamp Alanı da bulunacaktır. Burası aslında özel bir siteye ait olsa bile, dışarıdan da insanlar geliyor, plajında denize giriyor ve bölgede kamp kurabiliyorlar. Üstelik çadır kampı kurmak isteyen tatilciler için bu bölgede genişçe bir alan bulunduğunu da belirtelim. Kamp alanında hakim olan bitki örtüsü ise bölgede çoğunlukla bulunuyor olan çam ağaçlarıdır.

Bu ağaçlar, hem tatilcilere güzel bir oksijen kalitesi sunduğu gibi hem de denize giren kişilere gölgelik olmaktadır. Çadırınızı kurduktan sonra da ilk olarak bu bölgede güzel bir kahvaltı ile güne başlayıp, sonrasında ise doğa yürüyüşüne çıkarak etrafı keşfedip ardından da denize girerek güzel bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. 

Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı

Mustafa Dayı'nın Kamp Yeri
Mustafa Dayı’nın Kamp Yeri

Dışarıdan bakıldığında ücretliymiş gibi görünen ancak tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edebileceğiniz Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı, çadır ve karavan kampları için son derece uygun bir alternatiftir. Ancak çok sessiz ve huzur dolu bir kamp yeri arıyorsanız, bu bölgenin sizler için uygun olacağını pek de söyleyemeyiz.

Aslında huzur açısından bir sıkıntı yaşamazsınız, bölgedeki doğanın güzelliği sizlere o huzuru fazlasıyla verecektir. Ancak yaz ayları ve hafta sonları da olunca, mevcut kapasitenin çok daha fazlası olarak ziyaretçi ağırlayan bölgede, gürültü ortamları biraz fazla olabilir. Ancak eğer imkanınız da varsa hafta içinde, örneğin pazartesi günü gelerek Mustafa Dayı’nın Kamp Alanı’da daha rahat ve sessiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Didim Ücretli Kamp Alanları

Şimdi de sıra, Didim ücretli kamp alanları seçimine geldi. Az sonra tanıtmış olacağımız yerler, gerçekten de fiyatını hak eden ve Didim bölgesinde kamp tatili yapmak isteyen herkesin tercih edebileceği niteliktedir. O halde karşınızda, Didim ücretli kamp yerleri…

Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı
Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Denize sıfır bir konumda yer alan Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı’nda sevdiklerinizle birlikte güzel bir yürüyüş, piknik ve deniz keyfi yapabilirsiniz. Didim ilçe merkezine de yaklaşık 7 kilometre kadar bir uzaklıkta olan bu kent, yeşilin ve mavinin adeta birbirine sarılarak dans ettiği bir güzelliğe sahiptir. Siz sadece buraya gelin ve çadırınızı kurun. Daha sonrasında yaşamış olacağınız tatil deneyimi, gerçekten de muazzam güzellikte olacaktır. Hatta isterseniz kendi çadırınızı getirmek zorunda da değilsiniz.

Çünkü Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı özel bir işletmedir ve bu işletmede, ücreti dahilinde dilediğiniz gibi çadır ile karavan kiralayabilirsiniz. Kamp yerinin misafirleri için sağlamış olduğu olanaklar ise market, restoran, spor sahaları, mangal yakma imkanı, piknik masaları, yüzülebilir plajlar, çöp toplama hizmeti ve yürüyüş parkurlarıdır. 

Didim Akik Kamu Kampı 

Didim ücretli kamp alanları arasında bir diğer seçenek olan Didim Akik Kamu Kampı, çok da güzel bir koy bölgesi içerisinde yer alıyor. Yani bu kamp yerinde de hem dilediğiniz gibi çadır ve karavan kampı kurabilir, hem de plajına giderek tertemiz denizinde yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Elbette ki bunlara ek olarak kamp yerinde düzenlenen toplu etkinlikler, sizleri gerçek anlamda eğlendirmek için fazlasıyla yeterli olacaktır. Oldukça makul ücretler karşılığında konaklama hizmeti alabileceğiniz Didim Akik Kamu Kampı’nı, sizlere de kesinlikle tavsiye ediyoruz. 

Kamp Alanları
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir