Çilingoz Tabiat Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023
  1. Anasayfa
  2. Kamp Alanları

Çilingoz Tabiat Parkı Kamp Alanı Giriş Ücretleri ve Ziyaret Detayları 2023

0

Çilingoz; İstanbul kamp alanı , İstanbul’un Çatalca isimli ilçesinde yer almaktadır. İstanbul şehir merkezine mesafe olarak bir nebze uzak kalan bölgeye varmak çokta zor olmamaktadır. İstanbul ile Çilingoz arasında ortalama olarak 100 kilometrelik bir mesafe yer almaktadır.

Çilingoz’a Nasıl Gidilir?

Çilingoz Tabiat Parkı Giriş Ücreti Nedir? 2023

  • Otomobil ücreti: 155₺ 
  • Küçük ücreti: 280
  • Büyük ücreti: 405₺ 
  • Otobüs ücreti: 720₺ 
  • Karavan ücreti: 210₺
  • Motorsiklet ücreti: 105₺
  • Yaya 1 kişi ücreti: 51₺
  • Ortak kullanım ücreti: 90₺

Çilingoz’a Nerede, Nasıl Gidilir?

Birçok farklı alternatif doğrultusunda Çilingoz’a ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu bölgeye ulaşmak için E5 ya da TEM otoyolunu tercih etmek mümkün olmaktadır. Bu yolları tercih ederek Çilingoz’a ulaşmanız mümkün olabilmektedir. Çatalca’nın giriş bölümünde Çilingoz Tabiat Parkı tabelaları yer almaktadır. Bu tabelayı takip ederek, Çilingoz’a rahat bir şekilde ulaşmak mümkün olabilmektedir. Anadolu Yakası üzerinden gelecek bireyler genel olarak İstanbul Havalimanı’na gitmekte olan yolları tercih edebilmektedir. Bu yol tercih edildiğinde Çatalca merkezine girmeden Saray’a doğru devam edilmesi halinde, yol üzerinde görülen Çilingoz Tabiat Parkı tabelalarını görmek mümkün olabilmektedir. Son olarak ifade etmek gerekirse; hiçbir toplu taşıma aracı bölgeye gitmemektedir.

Çilingoz Tabiat Parkı Google Harita Konumu

Çilingoz Kamp Alanı

Çilingiz Kamp Alanı içerisinde kendi çadırınızı getirmeniz halinde kamp yapmanız mümkün olabilmektedir. bölgede herhangi bir kurum tarafından çadır kiralama gibi bir hizmet verilmemektedir. Buna ek olarak araçlarında barınmakta olan bireyler de burada yer almaktadır. Bu bölgede kamp yapmak isteyen bireylere genel olarak bahar ve kış ayları tavsiye edilmektedir. Yaz aylarında bu bölgede kamp yapmak biraz zorlayıcı olabilmektedir.

Çilingoz’da Ne Yapılır?

Çilingoz’da Ne Yapılır?

Çilingoz’a gelen bireyler genel çoğunluk ile denize girmek için bu bölgeye gelmektedir. Burada yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi yüzmek ve güneşlenmek olarak bilinmektedir. Yüzme konusunda dikkatli olunması gerekmekte çünkü deniz hem dalgalı hem de fazlası ile akıntı mevcut olmaktadır. Bölgede hizmet veren bir cankurtaran bulunuyor olsa da, denizde çok fazla açılmamanız gerekmektedir. Çilingoz bölgesinde yer alan deniz hem derin hem de dalgalı olduğu için dalga olmadığı zaman dilimlerinde bile fazlası ile dikkat etmekte fayda bulunmaktadır.

Çilingoz bölgesinde yüzdükten sonra piknik yapabilir ve bu şekilde zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgede yer alan dere üzerinde balık avcılığı yapabilir; kefal ya da sazan balıklarını bu dereden tutabilirsiniz. Bölgede fazlası ile orman olması ve güzel manzaraların olmasıyla beraber doğa yürüyüşleri yapabilir ve eğlenceli zamanlar geçirerek güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Son olarak Çilingoz bölgesinde kamp yapabilir ve oldukça güzel günlerinizi bu bölgede geçirebilirsiniz. Bölgede hem çadır kurabileceğiniz hem de karavan ile konaklama yapabileceğiniz bir takım alanlar yer almaktadır.

Çilingoz’a Ne Zaman Gidilir?

Çilingoz’a Ne Zaman Gidilir?

Çilingoz Tabiat Parkına gidebileceğiniz en güzel zaman dilimi Haziran ayı ya da Mayıs ayı olarak bilinmektedir. Bu aylarda bölge hem çok fazla kalabalık olmamakta hem de denize girebilecek kadar havalar ısınmış olmaktadır. Temmuz ayının ilk çeyreğinde de burada konaklamanın mümkün olması ile kalabalıklar da bu zamandan sonra hızlı bir şekilde ortaya çıkabilmektedir.

Çilingoz Tabiat Parkında Telefonlar Çekiyor Mu?

Bölgede kalabalıkların az olduğu dönemde telefon çekmemektedir. Genel olarak telefonların çekebileceği tüm zaman dilimleri yoğun yaz ayları olarak bilinmektedir. Yoğun olan yaz aylarında bölgeye mobil baz istasyonu gönderilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir