Baykuş Plajı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Baykuş Plajı Giriş Ücreti 2023 ve Ziyaret Detayları

0

Baykuş Plajı, bölgede bulunan en temiz sahillere sahip olan bir plajdır. Genel olarak bölgede yer almakta olan bireyler için önemli bir seçenek olan plaj, tatil imkanları ile beraber birçok farklı etkinlik adına da öne çıkan lokasyonlar arasında bulunmaktadır. Plajın geniş olması ve akla gelebilecek birçok organizasyon ve etkinliğin yapılıyor olması, burada eğlenceli zaman geçirebilmenin önünü açmaktadır. Denizin temiz olması ve kumun da ince taneli olması ile beraber, denize girmek ve güneşlenmek fazlası ile tatminkar olmaktadır.

Baykuş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Baykuş Plajı isimli plaj, İstanbul isimli şehrimizin Sarıyer isimli ilçesinde yer almaktadır. Baykuş Plajı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Bu doğrultuda yaz aylarında birçok öğrenci de bölgeye gelmekte ve eğlenceli zamanlar geçirmektedir. Sarıyer ilçesi üzerinden Kilyos istikametine giderken bu plaja erişmek mümkün olmaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçları ile de Kilyos bölgesine giden araçlar ile plaja erişmek mümkün olmaktadır.

Baykuş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Baykuş Plajı Özellikleri Nelerdir?

Baykuş Plajı isimli plajın İstanbul’da tatil planlayan bireyler için oldukça önemli bir yaz turizmi olduğunu ifade etmektedir. Tertemiz denizi ve kumuyla beraber ailece rahat bir şekilde denize girme imkanlarını ortaya çıkarmaktadır. Buna ek olarak 300 arabalık otopark ve 1 kilometre uzunluğunda plaja sahip olmaktadır. Baykuş Plajı bünyesinde bir takım bahar şenlik ve etkinlikleri ve buna ek olarak önemli organizasyonlar yapılabilmektedir. Bu nedenden dolayı da yaz aylarında plaj en çok ziyaret edilen plajlar arasında yer almaktadır.

> İstanbul Aquaparkları ve Fiyatları 

Baykuş Plajı Kamp Yerleri ve Ücretleri Nelerdir?

Üniversite öğrencileri için çadır kurmak için bu plaj fazlaca değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda öğrenciler değil aynı zamanda birçok birey ücretli bir şekilde kamp yerlerini değerlendirebilmektedir. Bölgenin çadır sunmasıyla beraber sadece 10 Türk Lirası üzerinden konaklama imkanı elde edilmektedir. İki kişilik çadırlar ise 20 Türk Lirası üzerinden ulaşılabilmektedir.

Baykuş Plajı Kamp Yerleri ve Ücretleri Nelerdir?

Baykuş Plajı Konaklama Detayları ve Ücretleri

Baykuş Plajında konaklama sağlayabilmek için genel olarak kamp alanları tercih edilmektedir. Yine de bir takım önemli etkinlikler ve organizasyonların gerçekleşmiş olduğu konaklama yerlerinde de kalmak mümkün olabilmektedir. Bu tür konaklama yerleri, kalitelerine bağlı olarak bir takım farklı fiyatlar üzerinden ücretlendirilmektedir.

Baykuş Plajı Giriş Ücreti

Mimar Sinan Üniversitesi’nde öğrenci olan bireyler 10 Türk Lirası ödeyerek plaja giriş yapabilmektedir. Hafta sonları ise 15 Türk Lirası karşılığında giriş yapabilmektedir. Buna ek olarak başka üniversite öğrencileri hafta sonları 20 Türk Lirasına, hafta içleri 10 Türk Lirası üzerinden giriş yapabilmektedir. Diğer ziyaretçiler ise; hafta içi 20 Türk Lirası ve hafta sonu 30 Türk Lirası üzerinden baykuş plajına giriş yapabilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir