Tayland’da Bulunan En Güzel Adalar
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Tayland’da Bulunan En Güzel Adalar

0

Tayland’da bulunan en güzel adalar 1430 adadan oluşuyor, bunlardan en büyüğünün Phuket Adası olduğunu ve onu Samui Adası’nın takip ettiğini ve birçok turistin Tayland adalarından birinde kaliteli zaman geçirmeyi, plajlarında dinlenmeyi ve saf sularında yüzmeyi hayal ettiğini biliyor muydunuz? Bu yazımızda balayı için Tayland’ın en güzel adalarını öğreneceğiz.

Tayland Adalarının Konumu

Tayland adaları güneydoğu Asya’da Hint Yarımadası’nda yer alır, doğuda Kamboçya ve Laos, güneyde Tayland Körfezi ve batıda Andaman Denizi ve Myanmar ile sınırlanmıştır.

Tayland’ın Ada Sayısı ve Adaları

Tayland, en güzel dalış ve şnorkel alanlarına ve rahatlama ve dinlenme için çok sayıda plaja sahip olmasının yanı sıra, dünyanın her yerinden turistleri çeken pitoresk doğasıyla karakterize edilen yaklaşık 1.430 adaya sahiptir.

Koh Phangan Adası

Koh Phangan Adası

Koh Phangan Adası, Burma sınırına yakın Ranong kıyılarında bulunan Tayland’ın turistik adalarından biridir. Kuşlar ve bir dizi ilginç canlıya sahiptir.

Koh Similan Adası

Koh Similan Adası

Koh Similan Adası, 9 granit adadan oluşan Similan Adaları grubunun en büyüğü olup Andaman Denizi’nde, güney Tayland’ın batı kıyısının 65 km açığında yer almaktadır. Parlak mavi sularla çevrili beyaz kumlu plajlara ve ilginç kaya oluşumlarına sahiptir. Ayrıca dalış, şnorkelle yüzme ve dinlenme için en iyi fırsatları sunmaktadır. Yumuşak beyaz kumları üzerinde dünyanın en ilginç 10 dalış noktası arasında bile yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için: https://tr.wikipedia.org/wiki/Similan_Adalar%C4%B1

Koh Yao Adası

Koh Yao Adası

Tayland’da bulunan en güzel adalar arasında yer akan Koh Yao, Phang Nga Körfezi’nde Krabi ve Phuket arasında yer almaktadır ve iki adadan daha sessiz olanıdır, bu da onu yerel kültürün ve yerel halk arasındaki geleneksel atmosferin tadını çıkarmak için harika bir yer haline getirmiştir. Ada, kumlu plajlar, yoğun mangrovlar, hindistan cevizi bahçeleri, kauçuk tarlaları ve Phang Nga Körfezi’ne bakan Klong Jark Plajı ve Pasay Plajı gibi dinlenebileceğiniz, su sporları yapabileceğiniz, tarlalar ve ormanlar arasında motosiklet gezintileri, kaya tırmanışı ve kano maceraları gibi birçok güzel plajla çevrilidir.

Koh Phi Phi Adası

Koh Phi Phi Adası

Koh Phi Phi Adası, çeşitli uçurumlar, mağaralar ve yumuşak beyaz kumlu plajlara sahip kireçtaşı dağları ile karakterize edildiği için Tayland’ın en güzel turistik adalarından biridir ve adanın doğu kıyısında dinlenebileceğiniz ve balık tutabileceğiniz Fac Nam Körfezi, dalış ve yüzme için adanın kuzey ucundaki Lim Tong Plajı ve adanın kuzeybatısında birden fazla maymun türüne ev sahipliği yapan Maymun Plajı gibi turistik yerlerinden bazılarını ziyaret edebilirsiniz.

Phuket Adası

Phuket Adası

Tayland’ın güneyindeki Phuket Adası, beyaz kumlu plajları, pitoresk şelaleler, kaya oluşumları, turkuaz suları ve lüks tatil köyleriyle balayı çiftlerinin gözde destinasyonlarından biridir. Phuket Adası, ziyaretçilerin Tayland yemekleri ve deniz ürünlerini denemelerine ve hediyelik eşyalar, yağlı boya tablolar ve Tayland el sanatları için Nakha Market’te alışveriş yapmalarına olanak tanır.

Phuket Adası

Tayland adalarından biri olan Koh Lipe, çarpıcı plajları ve berrak turkuaz suları ile doğal manzaralarının yanı sıra dünyanın en iyi dalış ve şnorkel alanlarına sahip olmasıyla ünlüdür. Pattaya Plajı, Sunrise ve Sunset Plajı gibi plajlarında dinlenebilir ayrıca kano gezileri ve su sporları yapabilirsiniz.

Tayland Adalarındaki En İyi Oteller

Ritsurin Boutique Hotel

Ritsurin Boutique Hotel

Phuket Adası’nda, Chinpracha House’a 700 metre mesafede yer alan Ritsurin Boutique Hotel, balkonlu konaklama birimlerinin yanı sıra ücretsiz özel otopark ve tur masası sunmaktadır. Tüm odalar klimalı olup ada manzaralı balkonlar, ücretsiz Wi-Fi erişimi ve düz ekran uydu TV ile donatılmıştır. Çay-kahve yapma imkanı ve özel banyo mevcuttur.

The Ritz-Carlton Hotel

The Ritz-Carlton Hotel

58 dönümlük Koh Samui adasında yer alan The Ritz-Carlton, Tayland Körfezi’ne bakan konaklama birimlerinin yanı sıra fitness merkezi, barbekü olanakları, çocuk oyun alanı, Asya mutfağından yemekler sunan restoranlar ve havaalanı servisi sunmaktadır. Tüm odalarda klima, ücretsiz Wi-Fi, TV’li oturma alanı, çalışma masası, kahve ve çay makinesi ve ücretsiz banyo malzemeleri içeren özel banyo bulunmaktadır.

Zevola Resort

Koh Phi Phi Don Adası’nın kuzey ucunda yer alan Zevola Resort’ta özel plaj alanı, açık yüzme havuzu, terapötik spa merkezi ve geniş konaklama birimleri bulunmaktadır. Ayrıca dalış ve şnorkelli yüzme kursları ve deniz yaşamı gezileri sunmaktadır. Tüm odalar klima, minibar, uydu TV ve çay-kahve makinesi ile donatılmıştır.
Tayland’ın turistik adaları, bazı su sporları yapmaya ve beyaz kumlu plajlarında dinlenmeye olanak tanıdığı için turistlerin ve balayı çiftlerinin için en çok ziyaret ettikleri yerler arasındadır. Dalış ve şnorkelle yüzme Tayland adalarında yapılması gereken başlıca aktivitelerden biridir.

Tayladn’da bulunan en güzel adalar için tıklayınız!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir