Cairns’da Gezilecek En İyi Yerler 2024
  1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Cairns’da Gezilecek En İyi Yerler 2024

0

Cairns’da gezilecek en iyi yerler oldukça fazladır. Dünyaca ünlü Great Barrier Reef’e açılan bu doğal küçük Avustralya kasabası, doğal güzelliklerle örtülüdür. Hayata bir bataklık olarak başlamış olsa da bugünlerde sırt çantalı gezginler, yolcu gemileri, günübirlik geziler ve lüks otellerle dolup taşan Cairns’de yapılacak şeyler konusunda hiçbir sıkıntı yok.

Yılda üç milyon gezgini ağırlayan bu sevimli liman kenti, kuzeydoğu Avustralya’nın sonsuz harikaları için bir sıçrama noktasıdır. Öyleyse bir havlu, biraz güneş kremi ve yürüyüş botlarınızı alın ve Cairns’de unutulmaz bir maceraya hazır olun!

Büyük Set Resifinde Nemo’yu Bulun

Cairns'da Gezilecek En İyi Yerler
Büyük Set Resifi

Avustralya’da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri olarak kabul edilen Great Barrier Reed, dalış severler için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Günü lüks bir yatta geçirin, şnorkelle yüzme dersi alın veya kano turu yapın. Büyük Set Resifi’nin göz kamaştırıcı su görüntüsünde kendinizi kaybedin. Daha sürükleyici bir deneyim için tüplü dalış malzemeleri kiralayın ve renkli anemonlara yaklaşın (ama dokunmayın). Elbette, Michaelmas Cay’in beyaz kumlarına ve safir sularına girmeden, çarpıcı mercan resiflerine bakmadan hiçbir gezi tamamlanmış sayılmaz.

Daha Fazla Bilgi İçin Kategorimize tıklayın!

Hartleys Crocodile Adventures’da Bir Timsahla Yüz Yüze Gelin

Hartleys Crocodile Adventures

Meşhur Timsah Saldırısı Gösterisi her yaş için canlı bir eğlencedir: devasa timsahlar ölüm taklaları atmadan ve kafa sallamadan önce uzaktan beslenirler.
Timsahlara doyamıyorsanız, sulak alan gezisine çıkın ve tarih öncesi yaratıkları yakından görün.
Avustralya’nın zehirli yılanlarını yakalayın; yerel cassowaries, wombats, wallabies ve kools’u tespit edin; hatta sevimli koalaları ve kanguruları Hartleys’de besleyin!

Cairns Esplanade Lagününün Keyfini Çıkarın

Cairns’de dinlenmek için bir yer arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.
Trinity Harbor Plajı’nda CBD’nin bitişiğinde yer alan Cairns Esplanade Lagünü’nün safir suları, sualtı oturma yerleri, kumsallar, açık hava spor ekipmanları ve gölgeli bahçeler sunmaktadır. Genel olarak, Esplanade’nin hareketli mağaza ve kafelerinin yanında dinlenmek için mükemmel bir yerdir.
Çocuklarınız varsa, özellikle Esplanade’ı seveceklerdir ve aktif olan ebeveynler için de burada bir açık hava fitness dersi rezervasyonu yaptırın!

Cairns Esplanade Lagün

Atherton Tablelands’da Şelalelerin Peşine Düşün

Cairns'da Gezilecek En İyi Yerler
Atherton Tablelands’

Tablelands, sıcak bir günde serinletici bir dalış için mükemmel olan Millaa Millaa da dahil olmak üzere önemli şelalelerle doludur.
Eşsiz sakinleriyle bilinen çarpıcı bir krater gölü olan Eacham Gölü’ne mutlaka uğrayın; ornitorenkleri, kanguruları ve ağaç kurbağalarını arayın veya daha maceraperestseniz gece vahşi yaşam turuna katılın!

Daintree Yağmur Ormanı’nın Doğal Harikalarını Ziyaret Ederken Kaşif Şapkanızı Takın

Daintree Yağmur Ormanı’

Cairns’de yapılacak çok şey vardır, ancak en güçlü bacakların bile sonunda bir molaya ihtiyacı vardır.
Avustralya’daki vahşi yaşamın %60’ından fazlasına ev sahipliği yapan biyolojik çeşitlilik açısından zengin Daintree Yağmur Ormanı’nı ziyaret edin, keşfedilecek çok sayıda patika, güzel manzaralar ve bir günlük gezide Mossman Nehri’ndeki devasa kayalara karşı berrak sudan oluşan çarpıcı bir şelale olan Mossman Gorge ile karşılaşın.
Hala biraz daha macera istiyorsanız, tahta kaldırımları bulun, ata binmeyi deneyin veya ılık sulara dalın.

Rainforestation Doğa Parkı’nda Ördek Gezintisi

Rainforestation Doğa Parkı’

Amfibi ordu ördeğiyle antik yağmur ormanlarında gezinerek flora ve faunayı inceleyin. Oradayken, bumerang fırlatmaya çalışmadan önce geleneksel mızrak gösterisi ve didgeridoo ile tamamlanan bir Aborijin dans performansını izleyin. Yağmur ormanlarında yürüyüşler 36 USD’den başlamaktadır.

Cairns Sanat Galerisi’ni Keşfedin

Cairns’da gezilecek en iyi yerler arasında tarihi bir zenginlik oluyor. Miras listesinde yer alan 1936 tarihli bir hükümet binasının tarihi duvarları içinde yer alan ünlü Cairns Sanat Galerisi, çok sıcak ya da çok rüzgarlı bir günde öğleden sonraları için mükemmel bir soluklanma imkanı sunmaktadır.
Ned Kelly galerisi, Aborijin sanatı ve yerel sanatçılara daha geniş bir şekilde odaklanan galerinin yanı sıra, ücretsiz müzenin bünyesinde sevimli bir hediyelik eşya dükkanı ve kafe de bulunmaktadır. Hayatın sıradanlığından uzaklaşmak isteyen herkesi bekliyor.

Cairns’de gezilecek en iyi yerler için tıklayınız!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir