İstanbul’un En İyi 10 Meksika Restoranları
 1. Anasayfa
 2. Gezilecek Yerler

İstanbul’un En İyi 10 Meksika Restoranları

0

Herkesin tavsiye ettiği İstanbul’un en iyi Meksika restoranları oldukça bilindiktir.İstanbul’da birçok farklı mutfak kültürüne ait restoranlar bulunmaktadır. Meksika yemekleri ve mutfağı da İstanbul’da oldukça popülerdir ve birçok farklı Meksika restoranı bulunmaktadır.

Severek tadılan Meksika yemekleri, anahtar kelime olarak baharatlı lezzetler ile öne çıkmaktadır. Meksika mutfağı, kırmızıbiber, jalapeno biberi, kimyon, kişniş ve sarımsak gibi baharatları sıkça kullanmaktadır. Bu baharatlar, yemeklere karakteristik bir tat ve aroma katmaktadır.

Türkiye’nin ve İstanbul’un en iyi Meksika restoranları bu tatları büyük bir incelik ve emek ile yapmaktadırlar. Genel olarak Meksika mutfağı, ana yemekleri olarak taco, burrito, enchilada, tostada, chimichanga ve fajita gibi yemekleri içermektedir.

Taco, ince mısır veya buğday ekmeği üzerinde et, tavuk veya sebzelerle servis edilen bir yemektir. Burrito, yumuşak unlu tortilla ekmeği içinde et, fasulye, sebzeler ve pilav gibi malzemelerin bulunduğu bir yemektir. Enchilada, mısır tortillası ile yapılan bir yemek olup içinde et, tavuk, peynir ve sebzeler bulunur.

İstanbul’un En İyi 10 Meksika Restoranı

 • Ranchero

Özellikle tempura shrimp tacosuyla başarılı restoranlardan biri olan Ranchero, Anadolu yakasının en özel mekanları arasında bulunuyor. Mekan lezzetleriyle birlikte sizleri Meksika sokaklarına alıp götürüyor. Suadiye ilçesinde yer alan Ranchero, İstanbul’un en iyi Meksika restoranları arasında bulunuyor.

İstanbul’un En İyi Meksika Restoranları
İstanbul’un En İyi Meksika Restoranları
 • Los Altos

Dekorasyonu ve yaşattığı ambiyansıyla insanları kendisine hayran bıraktıran Los Altos, yemekleriyle de mükemmel bir deneyim sunuyor. Los Altos’a yolunuz düştüğü zaman mutlaka arracherayı tatmanzı tavsiye ediyoruz. Taksimde yer alan Los Altos, Meksika mutfağına modern bir dokunuş getirmeyi başarıyor. Yemeklerde kullanılan malzemelerin büyük bir bölümü de Meksika’dan getiriliyor.

 • Burrito Shop

Burrito Shop şimdi Meksika lezzetlerini meraklılarına sunuyor. Anadolu yakasında yiyebileceğiniz en iyi burritoyu burada bulabilirsiniz. Özellikle carne asada konusunda restoran büyük bir beğeni alıyor İstanbul’un Caddebostan semtinde yer alan Burrito Shop, Caddebostan Meksika yemeklerini uygun fiyatlara sunuyor. Meksika’ya özgün tüm geleneksel yemekleri burada bulabilirsiniz.

 • Don Pablo’s Grill

İstanbul’un en sevilen yerlerinden biri olan Rumeli Hisarı’na yolunuz düştüğü zaman Don Pablo’s Grill’i tercih edebilirsiniz. Samimi bir mekanda farklı bir lezzet deneyimlemek isteyenler burada burritoları tadabilir. Rumeli Hisarı’nda hizmet veren Don Pablo’s Grill, Meksika mutfağına özgü yemekleri sunmaya devam ediyor.

 • Caldera Mexican Restaurant

İçeriye girdiğiniz andan itibaren Meksika’nın o sıcak atmosferini en iyi şekilde yaşayabilirsiniz. Muhteşem dekorasyonu ile iştah açmayı başaran Caldera, Avrupa yakasının en iyi Meksika restoranları arasında bulunuyor. Etli fajitası mekanın başarılı yemeklerinden bir tanesidir. İstanbul’un Yeşilköy semtinde yer alan Caldera Mexican Restaurant , Meksika mutfağına özgü yemekleri sizlere sunuyor. Yemeklerin tamamı usulüne uygun şekillerde hazırlanarak müşterilere sunuluyor. Mekan ayrıca İstanbul’da herkesin damak tadına hitap edecek farklı lezzetleri de hazırlayabiliyor.

 • Taco Cat:

Taco Cat
Taco Cat

Beyoğlu’nda yer alan Taco Cat, İstanbul’un en iyi Meksika restoranlarından biridir. Yemeklerin hazırlanmasında taze ve kaliteli malzemeler kullanılır ve menüsünde taco, burrito, nacho, quesadilla gibi klasik Meksika yemekleri yer alır. Meksika’ya özgü yemekleri oradaki gibi pişirerek herkese yoğun bir damak zevki yaşatmaktadır. Bu yönü ile olukça iyi yemekler çıkarıldığı söylenebilir.

 

 • Peyote:

Peyote
Peyote

Beşiktaş’ta yer alan Peyote, Meksika mutfağına modern bir dokunuş getiren bir restorandır. Yemeklerde kullanılan malzemelerin büyük bir kısmı Meksika’dan getirtilmektedir ve menüsünde guacamole, taco, burrito, tostada, ceviche gibi yemekler yer alır. Baharat konusunda oldukça iyidirlr yemeklere oldukça farklı tatlar katmaktadırlar genel olarak herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilir restoranlar arasında yer almaktadır.

 • La Fonda:

La fonda
La fonda

İstanbul’un Kadıköy semtinde yer alan La Fonda, autentik Meksika yemekleri sunan bir restorandır. Menüsünde sopa de lima, chilaquiles, cochinita pibil, tamales gibi Meksika’nın geleneksel yemekleri yer almaktadır. Meksika’ya özgün tüm geleneksel yemeleri yapabilen aşçılar bulunmaktadır. Müşteri memnuniyetini yüksek tutmak adına spesiyal yemekler de sunumlara dahil edilmektedir.

 • La Bandida:

La BandidaBebek’te yer alan La Bandida, sadece Meksika mutfağına özgü yemekleri sunan bir restorandır. Menüsünde taco, burrito, enchilada, chimichanga, nacho gibi Meksika yemekleri yer alır. Müşteri memnuniyeti oldukça yüksek restoranlar arasında yer almaktadır. Meksika’ya özgü yiyecekler yapıldığı için genellikle bu işin eğitimini almış chefler ile birlikte çalışılmaktadır.

 • Habanero:

Habanero
Habanero

İstanbul’un Şişli semtinde yer alan Habanero, Meksika mutfağına özgü yemekleri modern bir tarzda sunan bir restorandır. Menüsünde taco, burrito, quesadilla, empanada gibi yemekler yer almaktadır. Bu yemekler tam olarak usulüne uygun şekillerde işlemlerden geçerek müşterilere sunulmaktadır. Bunun yanında herkesin damak tadına uyabilecek başka lezzetlerde bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir