Uludağ Kayak Merkezi Giriş Ücreti 2024 ve Ziyaret Detayları
 1. Anasayfa
 2. Giriş Ücretleri

Uludağ Kayak Merkezi Giriş Ücreti 2024 ve Ziyaret Detayları

0

Kayak denilince ilk akla gelen yer Uludağ kayak merkezi oluyor. Kayak zevkini dip noktalarda yaşamanın en güzel adreslerinden biri olarak Uludağ karşımıza çıkıyor. Hayalinizdeki tatili bundan sonra doyasıya yaşamak için Uludağ, en güzel yerlerden biridir. Uludağ’da bundan sonra eşsiz bir kış tatili yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Uludağ Kayak merkezine teleferik vasıtasıyla ulaştıktan sonra kayak yapılan piste gelebilirsiniz. Burada belirli kar kalınlık kütlelerinde pist bulunurken, dilediğiniz yerde kayak maceranızı sorunsuz şekilde başlatabilirsiniz. 1933 yılından bu yana kayak yapılan ve aynı zamanda da milli park ilan edilen eşsiz bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem yerel hem de turistlerin de ilgi odağı haline gelerek ziyaret edilen bir yer olmayı başarıyor.

 

Uludağ Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Uludağ kayak merkezine nasıl gidileceğini öğrenmek isteyebilirsiniz. İlk defa Uludağ’a kayak yapmak için gidecek olanlar tam nasıl gidecek olduğunu bilmeyebiliyor. Bu nedenle Uludağ kayak merkezine nasıl gidilecek olduğunu araştırma ihtiyacı duyuyor. Uludağ kayak merkezine nasıl gidilir konusuna geldiğimiz zaman ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız.

Bursa Yenişehir Havaalanı konum olarak 40 KM uzaklıkta kalıyor. Aynı zamanda kent merkezine de giden minibüsler kalktığından dolayı doğal olarak ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.  Bursa’nın güneybatı kısmında yer alan Uludağ Kayak merkezine sorunsuz şekilde ulaşım yaparak harika bir tatil geçirebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezine Günü Birlik Gidilir Mi?

Uludağ  Kayak merkezlerine günü birlik gidilip gidilmeyeceği de öğrenilmek istenen bir konudur. Karın keyfinin bakıldığı zaman doyasıya çıkarılacak olduğu yerlerden biri Uludağ kayak merkezi yer alıyor. Uludağ Kayak merkezine yakın bir konumda olan yerlerdeyseniz o zaman günü birlik bile katılımlar yapabilmeniz mümkündür. Fakat farklı yerlerden ziyaretleri yapacaksanız o zaman Uludağ kayak merkezine gelirken birkaç gününüzü daha ayırmanız da fayda var.

Uludağ Kayak Merkezi Otelleri

Kayak yapmak en önemli spor dallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Uludağ Kayak merkezi Otelleri ile konaklamanızı da sorunsuz şekilde yapabilmeniz mümkündür. Kayak merkezinin olduğu yerlere yakın pek çok konforlu otelleri bulabilirsiniz. Uludağ Kayak Merkezi Otellerinde lüks ve konforlu şekilde bir konaklama imkanından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

Uludağ Kayak Merkezi Giriş Ücretleri

Uludağ’da günlük kayak takımı kiralama fiyatları 150 TL ile 300 TL arasında değişiyor. Bu değer aralığında malzemelerin yenilik durumuna göre fiyatlar değişiyor.

 • 3 Saatlik 250 TL
 • 1 Günlük 450 TL Gişede, 390 TL Online
 • 1,5 Günlük 630 TL Gişede
 • 2 Günlük 780 TL Gişede, 690 TL Online
 • 2,5 Günlük 950 TL Gişede
 • 3 Günlük 1150 TL Gişede, 950 TL Online
 • 4 Günlük 1600 TL Gişede, 1400 TL Online (Esnek kullanım hakkına sahip)
 • 5 Günlük 1800 TL Gişede, 1600 TL Online (Esnek kullanım hakkına sahip)
 • 6 Günlük 2000 TL Gişede, 1800 TL Online (Esnek kullanım hakkına sahip)
 • Sezonluk Bilet 1499 TL

 

Uludağ Kayak Merkezine gidecek olanları yakından ilgilendiren bir başka önemli hususlardan biri de kayak fiyatları oluyor. Doğal olarak Uludağ kayak fiyatları ne kadar olduğu da kayak severler açısından önemlidir. Kayak fiyatları da her sene fiyat açısından farklı bir güncelleme ile karşı karşıya kalabiliyor. Saat başı ve aynı zamanda da günlük olmak üzere kayak ücretleriyle ilgili bir değişiklik durumları yaşanabiliyor.  Uludağ kayak merkezinde 4 saatlik kayma fiyatlarında 150 TL gibi bir açılış durumu yaşanırken, bir günlük kayak fiyatları 200 den başlayabiliyor.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezine Gidilirken Neler Alınmalı?

Kayak yapacak olanların herhangi bir sorun yaşamaması için her şeyi a’dan z’ye eksiksiz hazırlamaları gerekir. Özellikle kayak yapacak olanların risk içerisine girmemeleri için yanında getirecek oldukları  malzemeler ile ilgili olarak bilgi sahibi olmaları son derece önemlidir. Kayak merkezine gidecek olanlar için olası bir risk durumu yaşanmaması için yanında mutlaka kask getirmelidir. Aynı zamanda kayak için uygun olacak kıyafetlerin de seçilmesi gerekir. Güneş gözlüğü yanı sıra, güneş koruyucu ve nemlendirici kremlerin de mutlaka tercih edilmesi gerekiyor.

Uludağ kayak merkezine giderken neler alınmalı bilmeli ve bu sayede kayak keyfini de üst noktalarda sorunsuz şekilde yaşamaya başlamalısınız. Bundan sonra harika bir kayak macerasını yaşamaya başlayacaksınız.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir