Pergamon Müzesi Nerede? Giriş Ücreti Nedir? 2023
  1. Anasayfa
  2. Giriş Ücretleri

Pergamon Müzesi Nerede? Giriş Ücreti Nedir? 2023

0

Berlin Müzeler Adası kapsamında bulunan ve tarih severler için oldukça fazla öge barındıran Pergamon müzesi sanal tur kapsamında olmadığından görmek için bir Berlin ziyareti gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu anlamda da lokasyonuna bakıldığında Berlin Müzeler Adası’ nda yer aldığı söylenebilir.

Genel olarak adres bilgisi ise; Bodestraße 1-3, 10178 Berlin, Almanya olarak verilebilir. Orijinal adı Pergamon Museum Berlin olan bu müze, dilimizde Pergamon Müzesi ve Bergama Müzesi olarak bilinmektedir. Burayı ziyaret etmek için çalışma saatleri kapsamında +49 ( 0 ) 30 266 424 242 numarasından müzeye ulaşabilir ve bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Buradan tam adres bilgilerini de talep edebilirsiniz.

Bunun dışında nasıl gidileceği hakkında da bilgi verecek olursak özel araç ve toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma için M19, 186, 200 numaralı otobüsler kullanılabilmektedir.

Pergamon Müzesi

Pergamon Müzesi Girişi Nasıl Yapılır? Ücretleri Nelerdir?

2023 kapsamında Almanya müze fiyatları değişiklik göstermiştir. Bu anlamda da Berlin Bergama Müzesi giriş ücreti de 18 yaş ve üzeri yetişkinler için 12 Euro olarak belirlenmiştir. Bunun yanında çeşitli nedenler dolayı erişilebilen indirimli giriş olanağında da 6 Euro giriş ücreti talep edilmektedir.

18 yaş altı çocuklar, basın kimliğine sahip kişiler bu müzeyi ücretsiz olarak gezme imkânına sahip olmaktadırlar. Bunun dışında müzeye giriş için ücret harici uygulamalar da bulunmaktadır.  Hızlı giriş bileti, Berlin müzeler adası bilet, müze kartı, Berlin Welcome Card ile de müzeye giriş sağlanabilmektedir. Bu anlamda hem makul bir ücret ödeyip hem de kültür açısından oldukça gelişmiş olan bu müzeden hizmet alabilirsiniz. Ücretlerin 2023 kapsamında geçerli olduğu da bilinmelidir.

Giriş için alacağınız biletleri internet üzerinden temin edebilirsiniz. Eğer bu şekilde ulaşamazsanız açılışta gidip sıra bekleyerek de biletlere sahip olabilirsiniz.

Pergamon Müzesi Google Harita Konumu

Pergamon Müzesi Giriş Ücreti Nedir?

Pergamon Müzesi Ziyaret Saatleri

Mükemmel bir kültür gezisi yapmak ve müze gezmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz Pergamon Müzesi, Salı ve Pazar günleri arasında saat 10.00 ila 18.00 arasında ziyarete açıktır. Bunun yanında Perşembe günleri saat 10.00 ila 20.00 arasında ziyaret sağlanabilmektedir. Bunun yanında müze Pazartesi günleri kapalı olmaktadır. Bu anlamda ziyaretlerinizi bu zamanlamaları göz önüne alarak planlamanız sizler için yerinde bir tercih olacaktır.

Müze genel olarak hafta sonları hatta Cumartesi günü oldukça kalabalık olmaktadır. Zaten çok büyük olduğu için sorun etmeseniz de kalabalıklığı göz önüne alarak hafta içi ziyaretlerinde bulunursanız istediğiniz eseri inceleyebilir, daha rahat bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Pergamon Müzesi Özellikleri

Pergamon müzesi 1903 yılında inşa edilmeye başlanmıştır. 1930 yılında da inşası tamamlanmıştır ve pek çok alandan çıkarılan antik eserler ile oluşturulmuştır. Tam bir kültür müzesi olarak tanımlanabilecek olan bu müze, Anadolu toprakları üzerinde bulunan pek çok eseri de içermektedir. Bu anlamda Türkiye kapsamında yer alan uygarlıkların tarihi için de önemli içerikler burada yer almaktadır.

Pergamon Müzesi Özellikleri

Pergamon Müzesi Bölümleri Nelerdir?

Pergamon müzesi, üç farklı bölümden oluşmaktadır. Bu anlamda Klasik Çağ Koleksiyonu, Antik Yakın Doğu Müzesi, İslam Sanatı Müzesi olarak ayrılan bu bölümler farklı eserleri ve koleksiyonları içerisinde barındırmaktadır. Bunun yanında 2013 yılından beri restore halinde olduğu için bazı bölümleri ziyarete kapalıdır ve kapanmaya devam etmektedir.

İzmir Bergama’ dan ve Yunanistan’ dan çıkarılan pek çok eserin de bu alanlarda sergilendiği bilinmektedir. Bu anlamda sizler de antik eserlerin sergilendiği ve oldukça devasa büyüklükte olan Bergama Müzesi Berlin’i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir